problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

Panowie to lata i nawet jest stabilne :D marekj dzieki, silniki zle podlaczone:D
Awatar użytkownika
wovskee
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 05:54
Lokalizacja: Charzewice

Post autor: wovskee »

hah, patrząc na te filmy to jak bym siebie widział kilka miesięcy temu wstecz :) Dokładnie taki sam problem, próba startu i na plecy, wina? zła kolejność silników, a na oko wydawało się ok. Kierunek obrotów też jest ważny, śmigła mają ciągnąć w górę ale po przekątnej. czyli jeżeli przedni lewy kręci się w prawo to tylni prawy także w prawo, przedni prawy w lewo to tylni lewy też w lewo. Inna kolejność nie dopuszczalna, skutkuje dziwnymi zachowaniami modelu i kończy się ziemią
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

nigdy tym nie latalem , a teraz udalo mi sie po pokoju po bujac , juz nie moge sie doczekac jak wyjde na dwor:D
jak bede mial filmik to zapodam:)
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

mam w sumie jeszcze jedno pytanie, bo mam jeszcze jeden fc kkmulticopter 5.5 czarny jest, wgralem w niego soft z black i nie dziala, a jak podlacze programator to miga ciagle 1led
ktos wie cy moge go jeszcze uratowac? to moze bym cos jeszcze zbudowal.
Awatar użytkownika
wovskee
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 05:54
Lokalizacja: Charzewice

Post autor: wovskee »

Brak odpowiedzi po podłączeniu pc? Ratuje cie kabelek do bezpośredniego programowania procka. Na pewno jest tam jakieś złącze. Prawdopodobieństwo uratowania płyty duże, pod warunkiem że nic nie zostało uwalone poprzez złe podpięcie
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

jakas podpowiedz ? programator mam avr mega , tym mam to wgrac a jak nie to jakim kabekiem , jaki program i jaki soft;]?
Awatar użytkownika
wovskee
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 05:54
Lokalizacja: Charzewice

Post autor: wovskee »

Widze że jest tam złącze ISP więc zwykłym programatorem USB ASP go przeprogramujesz, musisz sobie tylko zrobić przejście z 10 pinowego złącza na 6 pin, znajdziesz schemat na necie.A jak w ogóle wgrywałeś tego softa? Soft musi być pewny do tej wersji płyty i podczas wgrywania np MKavrCalculatorem procek zostaje czyszczony i flash zastąpiony nowym
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

w0jak pisze:Panowie to lata i nawet jest stabilne :D marekj dzieki, silniki zle podlaczone:D
Cieszę się, że udało się pomóc :-D . Udanych lotów i przyjemnej zabawy życzę.
Pozdrawiam
Marek
sgarwa
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 19:09
Lokalizacja: Stargard

Re: problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Post autor: sgarwa »

Witam
Panowie mam problem z dronem. Startują silniki ładnie równo, jak zwiększam obroty nagle obraca się na lewy bok. Zmieniłem kontroler lotu z F3 Flight Controller Acro 6 DOF na Deluxe 10 DOF (po wypadku usmażył mi się, padła przetwornica step-down i chwilowo na banggood FC Acro się skończył więc kupiłem Deluxa). Zauważyłem, że sam próbuje ustabilizować położenie. Jak nim poruszam na boki motory w zależności od przechyłu mocniej pracują. W tym czasie oczywiście nie ruszam manetkami. Chyba to kiepsko działa bo zawsze zlicza kreta a nie odrywa się z ziemi.Filmik w linku https://youtu.be/ffYlXDprOD0.
Wyłączyłem w Betaflight opcję barometru i magnetometru, niestety bez zmian. W zakładce Modes - nie mam żadnych ustawień. Proszę o pomoc. Co robię nie tak.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Post autor: Verid »

A kalibrację akcelerometru robiłeś?
Ten wredny...
sgarwa
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 19:09
Lokalizacja: Stargard

Re: problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Post autor: sgarwa »

ups nie... przyznam się, że nawet nie wiem jak
sgarwa
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 19:09
Lokalizacja: Stargard

Re: problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Post autor: sgarwa »

a wiem chodzi Ci o zakłądkę Setup .. Reset Z axis, offset: 0 deg, sprawdzałem wygląda wszystko prawidłowo
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Post autor: Verid »

Nie ma wyglądać. Masz zrobić. Na poziomej powierzchni.
Ten wredny...
sgarwa
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 19:09
Lokalizacja: Stargard

Re: problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Post autor: sgarwa »

zrobiłem ale dalej to samo, jak nim poruszam same motory przyspieszają... czy tą funkcję można jakoś wyłączyć w FC ??? wygląda jak na ustawieniach ANGLE (tylko co to za stabilizacja lotu jak wali koziołki)
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Post autor: Chestnut »

Kontroler zmieniony- a soft ten sam? silniki prawidłowo podpięte?
Piszesz że przyśpieszają jak przechylasz- a przyśpieszają właściwe? Może masz źle podłączone silniki?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ODPOWIEDZ