problem ze stabilizacja dron prosze o pomoc

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

O ile to dzieje się przy starcie (przewrotka na plecy) to wg. mnie źle podłączone silniki do FC, czyli zła kolejność, niezgodna ze schematem.
Sprawdź jeszcze raz, oraz sprawdź czy wszystkie śmigła kręcą się w dobra stronę i czy wszystkie dają ciąg w dół.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

takie silniki
Turnigy Aerodrive DST-1100kv park fly/indoor motor.

Spec.
Kv: 1100 rpm/v
Voltage:7.4~11.1v (2~3s)
No load Current: 1.0A
Max Current: 18A
Max Power: 170W
Shaft Size: 3mm
Shaft Length: 17mm
Dimension: 32.4mm x 30mm
Thrust: 750g
Weight: 65g

regulatory sie troche grzeją ale daja rade
Awatar użytkownika
bombell
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 08:52
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaśkie

Post autor: bombell »

ja miałem taki problem (przewrotka na plecy) jak źle silniki podłączyłem do FC np. S1 do M3 zamiast to M1
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

silniki byly zle wpiete , teraz zrobilem wedlug takiego schematu:

w kanal 3 silnik 2
w kanal 1 silnik 3
w kanal 2 silnik 1
w kanal 4 silnik 4

za jakas 1h bede testowal dam znac;]
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

wOjak, czy Ty przypadkiem jaj sobie z nas nie popychasz ?.
A co mają kanały do silników. Silniki podłącza się do sterownika czyli stabilizatora lotu, inaczej nazywanego FC. Do powyższego podłączamy także kanały czyli wyjścia z odbiornika radiowego.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

nie rozumiem taki schemat znalazlem w necie, to jak mam to podlaczyc w kk2.1 uzywam 1,2,3,4

tak jak napisalem silnik z lewej gora do kanal 3
silnik prawa gora do 1 kanal
silnik lewy dol 2, a silnik prawy dol do 4 kanal

dodam ze kanal to wejscie w fc na regulatory, mzoe zle napisalem (porty?)

http://youtu.be/EXkHe_IWISE

http://youtu.be/QtCVbltv1pw

dwa filmiki z testu

a schemat podlaczenia znalazlem tu
http://zrobsobiedrona.blogspot.com/2014 ... racja.html
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Popraw, film prywatny.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Zajrzyj do manuala, tam wszystko jest pokazane. Nawet na wyświetlaczu w KK masz pokazaną kolejność silników.
lewy przód wyjście 1
prawy przód wyjście 2
Prawy tył wyjście 3
lewy tył wyjście 4

czyli jak zlokalizujesz poprawnie pierwszy silnik (lewy przód patrząc z góry) to zgodnie ze wskazówkami zegara, po kolei są następne i w takiej kolejności podłączyć do FC.
Zanim będziesz próbował wystartować, sprawdź bezwzględnie reakcję modelu, trzymając go mocno w ręku nad głową (gaz ma być jak do zawisu). Prawdopodobnie na którymś kanale wymagany jest rewers. Poczujesz to od razu, jak będziesz manewrował drążkami. Dopiero jak wszystko będzie ok, można startować.
Pozdrawiam
Marek
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

filmik poprawiony
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

marekj: wydaje mi sie ze 1 i 2 mialem wczesniej podpiete jak napisales nie jestem pewien jak 3 i 4 , zmienilem dlatego ze znalazlem schemat, bo kilka osob napisalo ze pewnie mam zle podpiete kolejnosci silnikow do fc, jutro dopiero bede mogl zmienic kolejnosc i zobaczyc co i jak, sam nie wiem czemu to tak ucieka przeciez tu chyba nie ma zadnej filozofi, rama kupiona silniki na miejscu, program w fc ustawiony na X kalibracja zrobiona, tylko ta kolejnosc silnikow i powinno latac? jak juz pisalem w tescie w fc mam wszystko na 0 z drazkami to dzwine ze uciaka;]
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Kolejność silników masz na pewno złą. Linkowany filmik przedstawia zupełnie inne FC z inną kolejnością silników. Dla czego nie szukasz wiedzy w manualu do Twojej płytki? Jak napisałem, w odpowiewdniej zakładce w FC masz pokazany układ wybranego quada wraz kolejnością silników i kierunkiem obrotów.
Tu masz dużo wiedzy na temat KK.
Pozdrawiam
Marek
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

ale mi silniki sie kreca w dobra strone( tak jak pokzuje na plycie kk) i niewazne do ktorego portu je podepne ,kreca sie tak samo, ogladalem juz ten film zrobilem tak jak tam jest i bylo to samo, szukalem wiedzy sam na ten teamt i kupa, dlatego prosze was o pomoc
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Hmm chyba musisz kogoś poprosić, kto mieszka blisko i ma swojego kopterka. Jeśli masz wszystko dobrze podpięte i skonfigurowane, to musi latać. Nie wiem czy ktoś pytał, śmigła dobrze założone?
Sprawdź jeszcze raz te obroty silników i śmigła. Nic innego do głowy mi nie przychodzi, gdy patrzę na te filmiki.
Editt:
Silniki kręcą się równo? Czy są duże rozbieżności między obrotami poszczególnych silników.
Ostatnio zmieniony niedziela 16 lis 2014, 15:42 przez Adrián, łącznie zmieniany 2 razy.
w0jak
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:01
Lokalizacja: kedzierzyn

Post autor: w0jak »

na filmiki widac smigla ,specjalnie je nakrecilem, jeszcze jedno pytanie czy jak na tescie w fc daje drozek w lewo to ma pokazac lewo czy w prawo, i czy to ma jakies znaczenie do startu, jest ktos z okolic kedzierzyna-kozla kto moglby pomoc?
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Do samego startu nie ma to znaczenia, pod warunkiem, że nie będziesz dotykał innych drągów oprócz gazu. Napisałem wcześniej, że przed startem musisz sprawdzić poprawność reakcji quada, trzymając go mocno w reku. A filmików dotyczacych KK2.xx jest pod tym linkiem kilka, a nie tylko jeden i pokazują wszystko co potrzebne do ulotnienia quada na tym FC. Jeśli prosisz o pomoc, to stosuj sie do porad, lub walcz dalej sam.
Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ