AlexMos 3-Axis 3.0 - konfiguracja

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Aurora9
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 23:06
Lokalizacja: Wawa

AlexMos 3-Axis 3.0 - konfiguracja

Post autor: Aurora9 »

Witam,
Właśnie skończyłem składać gimbala z RCTimer, 3-osiowego pod Nex-a. Naczytałem się, że ciężko ustawić oś YAW, więc na razie sobie ją daruje. Po podłączeniu zasilania na płytce i sensorze mam dyskotekę diod led. Jak powinienem przeprowadzić konfigurację? Chcę aby na razie sam się stabilizował.

1. Jak ustawić konfiguracja w programie? Jakieś przykładowe screeny mogę prosić?
2. Czy tak jak w przypadku KFC32, jeśli chcę podłączyć pod USB to najpierw podłączam baterię a dopiero później USB? Czy jednocześnie nie mogą być podłączone?
Awatar użytkownika
Savvas
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 09:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Savvas »

Mógłbyś troszkę lepiej poszukać na forum i google było tego troche.
Moim zdaniem istnieje jedyny rzetelny polski opis wyważania i "how to" do gimbali.Oto on
[url=http://]http://www.fpvdrones.pl/?q=node/41[/url]
To jest do gimbala DYS ,ktory jest prawie taki sam jak ten z Rctimer .Ja z tego poradnika korzystałem i polecam.
zielonydomek
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: zielonydomek »

Albo wejdź na stronę basecam , tam są opisy do wszystkich wersji alexmossa.
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Post autor: qwert »

Gdzie najtaniej teraz Alexmosa mozna wyrwac? widzialem za 200 baksów najtaniej gdzieś :roll:
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

U Rufio. Oficjalna polska dystrybucja z papierami:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14883
Aurora9
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 23:06
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Aurora9 »

Ile powinna trwać konfiguracja? Ja po wybraniu CALIB.ACC, czekam i czekam. Dyskoteka na głównej płytce się skończyła, cały czas świeci się zielona i czerwona dioda (zielona czasami sobie mrygnie) a na mniejszej płytce cały czas pracuje zielona dioda. Wcześniej była całkowita dyskoteka.

w GUI jest napisane, że kalibracja wystartowała i na zegarze na samej górze latają niebieski wskaźnik dookoła.

Silnikimi mam odpięte, zasilanie z USB.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Jeśli mogę coś doradzić to spokój, dużo czytać i oglądać filmiki i nie poddawać się. Owocem tego jest zadowolona gęba ze sprawnie działającego bimbala :)
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
Savvas
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 09:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Savvas »

Myszon pisze:Jeśli mogę coś doradzić to spokój, dużo czytać i oglądać filmiki i nie poddawać się. Owocem tego jest zadowolona gęba ze sprawnie działającego bimbala :)
+1 Mam tak samo :)
Aurora9
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 23:06
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Aurora9 »

Udało mi się (chyba przez przypadek) skalibrować tego gibmala jednak miałem problem gdy wyszedłem na łąkę. Podłączyłem pakiet i po chwili zmienił swoją pozycję (przekręcił sobie rolla tak o 40 stopni) i do tego ustawienia cały czas stabilizował mi kamerkę. Kopter stał na krzywiźnie ale delikatnej. O co chodzi?
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Jeśli jako pierwszy krok wykonałeś poprawnie kalibrację IMU to masz źle ustawione w dalszym ciągu PID :(
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Aurora9
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 23:06
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Aurora9 »

Ale to trochę dziwne - gimball po podłączeniu zasilania chwilę pomyślał, nagle przekręcił się o te 40 stopni i do tej pozycji stabilizował, czyli tak jakby ustawił sobie nowy punkt wyjściowy i do niego dążył, dlatego moje zdziwienienie dlaczego sobie wybrał nowy punkt.
Awatar użytkownika
Savvas
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 09:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Savvas »

Aurora9 pisze:Udało mi się (chyba przez przypadek) skalibrować tego gibmala jednak miałem problem gdy wyszedłem na łąkę. Podłączyłem pakiet i po chwili zmienił swoją pozycję (przekręcił sobie rolla tak o 40 stopni) i do tego ustawienia cały czas stabilizował mi kamerkę. Kopter stał na krzywiźnie ale delikatnej. O co chodzi?
Rozumiem,ze restartowales Alexa kilkakrotnie i nie dotykales go reka w trakcie kalibracji
Jak u Ciebie wygladaja kable na gimbalu?Jakies foto?
ODPOWIEDZ