turnigy 9x - problem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cezetogar
Posty: 62
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 15:17
Lokalizacja: Siedlec/Opole

turnigy 9x - problem

Post autor: cezetogar »

Witam forumowiczów. Mam dziwny problem z moją apką. Więc gdy włączam apke to wszystko pika (gdy switch jest nie w tej pozycji co trzeba itp.) ale na ekranie nie ma ani jednego piksela. Poprostu nic. Nie mogę żadnych ustawień zmieniać bo ekran jest taki sam jak przed włączeniem. Spróbowałem latać i wszystko w porządku ale co to za aparatura w której nic nie można pozmieniać... Apke mam nie dlugo i jest rzadko używana. Czy ktos z was miał taki problem? Jak go naprawić?
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: turnigy 9x - problem

Post autor: Master Yoda »

Opcje są dwie, albo zruszyła się taśma lcd, albo poległ stabilizator odpowiedzialny za zasilanie lcd.
Edit: Co mi jeszcze przyszło do głowy mogłeś przez przypadek zmienić kontrast, dobrze się przyjrzyj pod światło czy na bank nic nie widać. W razie czego pisz PW do mnie postaram się pomóc.
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: turnigy 9x - problem

Post autor: hornet2 »

Jeżeli nie jest już na gwarancji to ją rozbierz . Może coś nie łączy na wyświetlaczu ? Spróbuj wypiąć i wpiąć taśmę wyświetlacza .Też mam TG 9X . Moja - odpukać już drugi rok śmiga jak na razie bez zarzutu .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
cezetogar
Posty: 62
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 15:17
Lokalizacja: Siedlec/Opole

Re: turnigy 9x - problem

Post autor: cezetogar »

Mam opentx`a apka ma chyba pół roku albo jakoś tak. Wiecie może które luty mam sprawdzić? niby na hk forums gościu napisał że posprawdzał i udało się naprawić..
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Re: turnigy 9x - problem

Post autor: krzysztof21 »

Odkopię temat .
ten sam objaw - w zasadzie poleżała trochę bez uruchamiania i po roku leżakowania przy próbie włączenia pika i nic nie widać na ekranie .
po wyjęciu na wierzch delikatnie pod kątem widać ,że wyświetla komunikaty ( na innym nowym wyświetlaczu jakby lepiej ale też trzeba się domyślać co jest widoczne . szkoda ,że temat nie zakończony podsumowaniem co padło ? i czy naprawione.
Może ktoś podpowie co mogę sprawdzić .

EDIT:

dzięki znalezionemu na PFMRC opisowi "Polskie menu OpenTX w TGY9XR ma "umownie" 2 menu:

1. "lewe" - uruchamiane lewym przyciskiem po lewej stronie aparatury (tam gdzie są 4 przyciski: góra dół prawo lewo)

to "lewe" menu ma 6 zakładek i służy ogólnie do ustawień wstępnych aparatury, tj.:

- ustawienie radia - dźwięk, tryb, kontrast, alarmy...mode itd

- trener,

- wersja - inf o wersji oprogramowania,

- przeł. - chyba diagnostyka przełączników,

- we-ana - chyba stany wejść analogowych?

- kalibracja"

po omacku namacałem regulację kontrastu i dało się zwiększyć ( oba wyświetlacze sprawne...) więc od leżakowania jakoś samo się rozregulowało w dół.
Może komuś się przyda bo z openTX nawet nieźle to działa ;) bo dodatkowy wyświetlacz do turnigy 9x to prawie stówka...
Krzysiek
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: turnigy 9x - problem

Post autor: df2 »

A co to jest dodatkowy Wyświetlacz do 9x?
Czy chodziło o ZAPASOWY?
ODPOWIEDZ