POWITALNIA

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
alenik
Posty: 5
Rejestracja: sobota 19 lis 2011, 08:58
Lokalizacja: Kraków

Re: POWITALNIA

Post autor: alenik »

Witam.

Latam głownie w okolicach Krakowa.
Najchętniej 250`tką, niewiele Phantomem i całkiem sporo DJI S900.

Pozdrawiam
Adam
Pozdrawiam
Adam
hmer1
Posty: 21
Rejestracja: piątek 17 lut 2017, 09:12
Lokalizacja: częstochowa

Re: POWITALNIA

Post autor: hmer1 »

Powitać :)

po wielu godzinach spędzonych na lekturze forum czas na przywitanie sie :) wiec Witam wszystkich

Mam na Imię Maciek, jestem z Częstochowy, zaczynam przygodę z dronami, interesuja mnie drony wyscigowe.

zaczynamy przygodę :)
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: POWITALNIA

Post autor: Docent »

Witam wszystkich,

Po kilkuletniej przerwie wracam do modelarstwa RC. Swoją przygodę zacząłem w 2005r od modeli samochodów zdalnie sterowanych. Brałem nawet udział w zawodach. Później przesiadłem się na modele śmigłowców. Było spalinowe HIROBO Sceadu 50 (silnik O.S. Max 50), elktryczny T-Rex 450, T-Rex 500. Aktualnie posiadam nadal śmigłowiec Align T-Rex 500, Parrot AR-Drone przerobiony tak aby można było sterować normalną aparaturą (tablety i smartfony dla mnie nie nadają się do tego celu), model samochodu HPI Savage 3.5 przerobiony na autonomiczny (nawigacja od punktu do punktu na podstawie informacji z GPS'a, enkodera, magnetometru). Na dzień dzisiejszy jestem na etapie składania mojego drona 250 i gogli Quanum V2 Pro (udało się je kupić za śmieszne pieniądze - 29$). Posiadam również mikro drona, którego przerobiłem tak aby móc nim sterować z wykorzystaniem mojej aparatury RC (wykorzystałem do tego celu środowisko LabVIEW oraz kartę SBRio - taka armata na małą pchełkę).
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
maliniak1972
Posty: 1
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 21:37
Lokalizacja: Białystok

Re: POWITALNIA

Post autor: maliniak1972 »

Witam serdecznie.
Mam na imię Krzysztof i obecnie mieszkam w Białymstoku. Modelarstwem interesuję się od lat kilkudziesięciu. Natrafiłem na to forum już dość dawno i w końcu postanowiłem zostać jego uczestnikiem.

Pozdrawiam
ArekZ
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 01 gru 2016, 11:35
Lokalizacja: Bytom

Re: POWITALNIA

Post autor: ArekZ »

Pragnę serdecznie powitać wszystkich użytkowników tego forum, które od dawna jest dla mnie kopalnią wiedzy. (czasem jej nadmiar przytłacza a zdobycie konkretnej informacji wymaga faktycznie przekopania się przez setki postów :) ). Jako że udało mi się po dłuższym kompletowaniu podzespołów ulotnić po japońsku czyli jako tako swoje Quadro na ramie KK260. Choć do pełni szczęścia brak mi jeszcze lepszej aparatury i rasowego fpv.( budżet rentiera ZUS :( ) Postanowiłem już jednak odważyć się na rejestrację na forum i ewentualne zadawanie naiwnych zapewne dla wielu z was pytań. Za co z góry przepraszam. Chętnie nawiąże kontakt z użytkownikami z okolic Bytomia celem wymiany (he he raczej jednostronnej) doświadczeń.
CichyBart
Posty: 74
Rejestracja: sobota 04 mar 2017, 07:04

Re: POWITALNIA

Post autor: CichyBart »

Witam wszystkich. Jestem w wieku tych rozpadających się (30+). Od około pół roku jestem uzależniony. Najpierw trafiło mnie cx-10 (niesączone przez chleb = tylko w domu), następnie hubsan x4 H107D+ (po całkowitym zniszczeniu cx-10). Aktualnie trenuję na RF7.5. W drodze jest F949 (cessna 182 3CH) oraz kolejny cx-10 (czym się strułeś, tym się lecz). Jeśli cessna 182 (F949) nie zniechęci mnie (loty w realu) to będę kupować Pioneer 1400 v2 lub SkySurfer (ARF) a do tego FS-i6 i GPX Greenbox12V/5S/5A z zewnętrznym zasilaczem. Jeśli Pioneer/SkuSurfer mnie nie zniechęci, to będę inwestować w FPV (z OSD obowiązkowo). Jeśli jest ktoś z Konina lub okolic, chętnie pomęczę podstawowymi pytaniami.
Na zakończenie początku chcę podziękować wszystkim z tego forum za wiedzę już przekazaną, ponadto ludziom tworzącym serwis http://www.modelarz.one.pl (zwłaszcza dział przedszkole) oraz Wojtkowi z serwisu ABC RC (bezinteresowna pomoc / odpowiedzi na podstawowe pytania) a także znajomemu z Konin RC (co prawda oni wolą samochody RC, lecz sporo wiedzy technicznej też od nich staram się zdobyć). Wiedza zdobyta na forum, na w/w stronie oraz poprzez bezpośrednie pytania nie zniechęciły mnie i nadal twierdzę, że jestem uzależniony (minimum 1x dziennie loty X107d+ na 3ch aku (pojedyncze ogniwa, około 6min lotu). Do zakupu kolejnego cx-10 namówiły mnie moje córki (2 i 4 lata), bo "lubią jak pies za nim biega po domu" (hubsan jest zbyt duży / niebezpieczny do domu, cx-10 przetestowałem na własnych palcach).
Najczęściej latam na polanie jakieś niedaleko domu (łąki, łąku, lasek, łąki, strumyk, łąki): google maps.
Mam nadzieję, że w tym roku wypali jakiś zlot - postaram się na nim pojawić choć na jeden dzień (ze względu na dzieci dłuższy okres czasu może być ciężki do wynegocjowania).
Coś mi się wydaje, że trafiłem do dobrego kręgu...
Marco
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 17:07
Lokalizacja: Łódź

Re: POWITALNIA

Post autor: Marco »

Witam wszystkich serdecznie.

Napiszę tak: jestem nowy i zielony więc bardzo proszę o wyrozumiałość :)

Marco
Awatar użytkownika
arturtomasz
Posty: 1
Rejestracja: sobota 18 lut 2017, 00:00
Lokalizacja: Lubartów

Re: POWITALNIA

Post autor: arturtomasz »

Witam wszystkich zapaleńców, życzę tyle lądowań co startów. Pozdrowienia z lubelskiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: POWITALNIA

Post autor: MustangM »

Witam wszystkich serdecznie.
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
Buszmen
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 12 lut 2017, 20:49

Re: POWITALNIA

Post autor: Buszmen »

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Mam na imię Grzegorz, jestem z Lublina, dołączyłem niedawno, ale RC FPV czytam od roku.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: POWITALNIA

Post autor: jazzik »

Witam wszystkich forumowiczów,

FPV jest dla mnie jeszcze tajemnicą (celem na najbliższe miesiące :)). Niedawno dostałem w prezencie Mavica Pro i zacząłem zabawę z dronami. Muszę przyznać, że jest to raczej spokojny spacerek a na Youtube natknąłem się na filmiki z FPV i dronami sportowymi. Na początęk zakupiłem używanego F210 (przyszedł przed weekendem) i poczułem moc w silnikach już po pierwszym uruchomieniu kończąc w trawie :). Niestety do tej pory miałem tylko dwa pakiety więc zabawa kończyła się po 18 minutach. Po 4 lotach mogę tylko powiedzieć, że jest to niesamowite uczucie i wyzwanie, którego raczej już nie porzucę.

Pozdrowienia dla wszystkich.
jazzik
Awatar użytkownika
sikormaniak
Posty: 39
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: POWITALNIA

Post autor: sikormaniak »

Witam wszystkich,

Mam na imię Kuba, jestem z Rzeszowa. Od około roku interesuję się quadami wyścigowymi. Forum czytam od dłuższego czasu dlatego szarpnąłem się na rejestracje jak i na złożenie własnej wyścigówki (typowej 250).

Pozdrawiam :)
piterp22
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 21 lut 2017, 17:01
Lokalizacja: Kalisz

Re: POWITALNIA

Post autor: piterp22 »

Witam wszystkich Piotrek z Kalisza będę miał do was kilka pytań ,dronami nie latam chodź w przeszłości próbowałem swoich sił z t-rex 450 3gx ;)
Tomek_sz28
Posty: 57
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 17:26
Lokalizacja: londyn

Tomek LONDYN

Post autor: Tomek_sz28 »

Witam
Jestem pierwszy raz na forum więc za problemy ze mną i moją aktywnością przepraszam
Pozdrawiam

Próbuję wzbić mój model samolotu (Miniskyhunter) do góry.
Jakoś mi nie idzie więc mam kilka pytań na które nie znam odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 19 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: POWITALNIA

Post autor: pegasus_sis »

Cześć
Po roku zabawy szczotkowymi maluchami (JJ-1000, XK250) postanowiłem przejść poziom wyżej. Składać samodzielnie nic na razie nie będę, ale uwielbiam przeróbki i modowanie. Niech nikt się nie dziwi pytaniami o dokładanie do zabawek rzeczy, które nie powinny się w nich znaleźć :D
ODPOWIEDZ