Pierwszy Quadcopter - czy już wszystko??

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Pierwszy Quadcopter - czy już wszystko??

Post autor: RossiQ »

Witam.
Tak jak pisałem w innym poście a nie chcąc go rozwijać w niepotrzebną stronę, postanowiłem zacząć nowy post.

"wydaje" mi się, że po otrzymaniu FC z rctimer będę posiadał już wszystko do mojego QC
Może mała lista co mam lub będę miał a was proszę o sprawdzenie i potwierdzenie że to już wszystko.

- FC ALL IN ONE PRO Flight Controller v2.0 - w drodze
- 4 silniki
- 4 śmigła a właściwie 2 pary (2 lewe 2 prawe)
- 4 regulatory
- rama z mocowaniem aku i FC
- płytka zasilająca regulatory
- akumulator
- aparatura Turnigy 9X
- OLED do FC - w drodze ale to chyba już opcja a nic niezbędnego do latania.

No i teraz - co dalej.
- jak co połączyć z FC i odbiornikiem ??
- czy reulatory mam jakoś programować ?? Jeśli tak to jak??
- czy trzeba coś ustawiać w FC i jak??
- jakie ustawienia trzeba dokonać w aparaturze aby to się uniosło w powietrze??

No i o czym zapomniałem?? :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

RossiQ pisze:- 4 śmigła a właściwie 2 pary (2 lewe 2 prawe)
stanowczo za mało :-)
RossiQ pisze:- OLED do FC - w drodze ale to chyba już opcja a nic niezbędnego do latania.
przydatniejszy jest GPS, pisałem o tym.
- aparatura Turnigy 9X
z torem w.cz. ? oryginalnym-fabrycznym?
RossiQ pisze:No i teraz - co dalej.
wszystko masz w wątku który podałem wtedy. A także multiwii.com.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

Rurek
- co do śmigieł to zgodzę się
- GPS jak najbardziej pożądany ale brak funduszy jak na tą chwile
- nie bardzo czaje ( z torem w.cz. ? ) i tak jak na razie to oryginalny soft
- co do wątku to jest on raczej pisany przez najbardziej zaawansowanych użytkowników w tej dziedzinie wiec przy 10 stronie przerasta mnie techniczny slang opary zazwyczaj na trzech literach ( PID, PPM-SUM, PWM, I2C i inne takie) równie dobrze może być napisane po chińsku :) przesył informacyjny będzie dla mnie taki sam :)

Potrzebowa bym czegoś w pigułce i aby ktoś przeprowadził mnie, ślepe dziecię przez mgłę. Najlepiej za rączkę na drugi brzeg zwany radością z pierwszego Quadcoptera.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

RossiQ pisze:...Potrzebowa bym czegoś w pigułce i aby ktoś przeprowadził mnie, ślepe dziecię przez mgłę. Najlepiej za rączkę na drugi brzeg zwany radością z pierwszego Quadcoptera.
Może jednak najpierw sam się trochę wysilisz i przyswoisz chociażby podstawy. Na forum jest naprawdę spooro cennych informacji.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

no wiedziałem że tak będzie chłopie wpisz w wyszukiwarkę pierwszy quadkopter lub cokolwiek w tym stylu wyskoczy ci około 300 tematów teraz przeglądaj każdy z nich dokładnie, no tak ale czego szukać bo przecież się nie znam. Czy funkcje opisywane przez zaawansowanych użytkowników są mi potrzebne czy nie nie wiem bo się nie znam. Ale nie lepiej napisać abym się wysilił.
Co wieczór siadam i szukam. Skoro jesteś taki oczytany to może powiesz mi od czego zacząć zamiast pisać postaraj się.

Ja wiem że napisanie jednej linijki tekstu jest łatwiejsze od rady ale może czasem wysilenie się również dotyczy osoby odpowiadającej.

Zresztą jak zobaczysz prawie każdy post z pytanie kończy się tam że znajdzie się ktoś kto napisze że było że trzeba szukać i inne tego typu. Ale nie mierzmy wszystkich swoją miarą.

Dzieci do szkoły też nie posyłaj bo przecież mogą się wszystkiego same nauczyć wystarczy że się postarają. No nie ??

no to wylałem swoje żale
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Widzisz problem polega na tym że zadajesz pytanie typu : "chcę sobie złożyć samochód ale jeszcze nic nie wiem w temacie a informacji do ogarnięcia jest tak dużo"
Tego typu jest Twoje pytanie.
Każdemu na tym forum żółtodziobowi radzę to samo: przeczytać wszystkie przyklejone wątki we wszystkich działach oraz wszystkie posty w dziale "dla początkujących" gdzie , przy okazji przenoszę ten temat.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

RossiQ pisze:Potrzebowa bym czegoś w pigułce i aby ktoś przeprowadził mnie, ślepe dziecię przez mgłę. Najlepiej za rączkę na drugi brzeg zwany radością z pierwszego Quadcoptera.
Każdy by tak chciał, ale takie rzeczy to tylko w Erze, a Ery już nie ma ;-)

A na poważnie, to gdybyś jednak trochę poszperał to jest kilka wątków gdzie kwestie, o które pytasz są opisane w sposób dość przystępny i od podstaw, a jeżeli po ich przeczytaniu ze zrozumieniem będziesz jeszcze miał jakieś szczegółowe pytania to znajdą się tacy co Ci pomogą.

To nie jest biuro obsługi klienta tylko forum hobbystów/modelarzy i jednak trochę się trzeba wysilić żeby się w to wgryźć.

A co do radyjka, to Rurkowi chodzi o to, że na standardowym module nadawczym i odbiornikach RC latadła lubią spadać z nieba na ziemię w sposób niekontrolowany już po (małych) kilkuset metrach.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Podpowiem, że dla ułatwienia forum ma podtematy, a w nich najważniejsze wątki są podpięte, żeby każdy nowy miał je na początku listy do poczytania.
Rozumiem, że cie denerwują takie odpowiedzi, ale każdy tu spędza dużo czasu ucząc się nawzajem i gdy wpada ktoś nagle i chce od razu gotowca to ludzi to rusza.

Dam ci przykład - robię poradnik dla początkujących od ponad miesiąca, to jest tona pracy, robienia fotek, pisania, weryfikacji i poprawek. I co, myślisz że cię tam w pierwszym odruchu nie odeślę, żebyś miał przynajmniej ogólne wyobrażenie o temacie? Przecież właśnie dla takich ludzi jak ty jest to robione. I dlatego ludzi szlag trafia że ktoś nie chce skorzystać z gotowców, nad którymi niektórzy spędzili dużo czasu i wsadzili lata wiedzy... A do tego postawa roszczeniowa nie sprzyja nawiązaniu korzystnych relacji.

Spróbuj przejrzeć parę najważniejszych wątków zaczynając od "dla początkujących".
I uwierz, jeżeli czegoś nie zrozumiesz i zapytasz w oparciu o tamte informacje, to na pewno ktoś ci pomoże. Ale zaczynanie z pustymi rękami kończy się tak, jak kończy.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

Nie wiem o co chodzilo ale jak bylem zalogowany to nie widzialem drugiej czyesci forum tzn calego gorace glowy. Moze dlatego bylo moje zdziwienie ze prubuje sie czegos dowiedziec a tu tylko info ze bylo juz wzzystko mowione. O tej czesci dowiedzialem sie po tym jak moj temat zostal przeniesony. No to fak w dziale dla poczatkujacych sa informacje bardziej trafiajace do mnie. Sorry za moze ostrzejszy jezyk :p
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Ważne że się pozytywnie wyjaśniło :)
Od śmigła...
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

Dobra czas zacząć zmagania.
Dzisiaj otrzymałem moje FC ALL IN ONE PRO Flight Controller v2.0. Postępują z instrukcją wgrałem odpowiedni soft i coś tam pozmieniałem tak jak było napisane. Na początek bez podłączania odbiornika oraz regulatorów.

Chciałbym przejść od etapu podłączeń i w związku z tym mam pytania.

Kurcze napisałem 2 pytania i już sobie na nie odpowiedziałem :P dobra może te :)

Na zdjęciu płytki zaznaczyłem 3 piny rozumiem że tu podłączam 3 pinowy wtyk aby dochodził sygnał z Throttle oraz wychodzi zasilanie do odbiornika ?? Aczkolwiek jest to szyna opisana jako input.

Obrazek

W instrukcji jaka jest na stronie, opisana jest chyba inna wersja płytki, bo Baro inaczej wygląda i jest w innym miejscu. Jak się nie mylę, to właśnie jest baro zaznaczone na drugim zdjęciu.

Obrazek
ODPOWIEDZ