Poszukuję EKSPERTA

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Poszukuję EKSPERTA

Post autor: Lotnik54 »

Im więcej czytam postów na forum tym bardziej zdaję sobie sprawę o swojej bardzo nikłej wiedzy. Chciałbym przez zimę zbudować Quadrocopter'a do noszenia kamery o wadze ok. 400 g. Chciałbym aby był jak najlepszy a kosztował możliwie najmniej (oczywiście nie chodzi o najtańsze elementy lecz dobre ale w rozsądnej cenie). W związku z tym proszę o zaoferowanie się z pomoca kogoś kto wie o co w tym wszystkim chodzi, danie mi namiarów na siebie, możliwości bezpośredniej rozmowy a może nawet demonstracji niektórych zagadnień w praktyce. Za pomoc będę zobowiązany i w miarę możliwości odwdzięczę się pomocą gdy taka będzie potrzebna. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

-Może zechcecie mi powiedzieć jak jest różnica, oprócz ceny pomiędzy MultiWii by Kuki a DJI NAZA. Czy warto płacić prawie 3 razy tyle i za co płacę.
-Jakie polecacie silniki i jakie regulatory. Jeden z kolegów polecił mi Robbe Roxxy BL 2827-34 i reg. Robbe Roxxy 710. A może inne tańsze ale dobre silniczki i regulatory co by latały z 400 g kamerką w quadro ?.
-Czy taki zestaw będzie dobrze pracował z aparaturą Radiolink T6EAP 6CH 2,4GHz Mode 2-LCD Odbiornik R6EH ?.

A może zaproponujecie jakiś niezbyt drogi inny zestaw RC. To tyle co by Was nie zamęczyć o ile ktokolwiek zechce coś napisać. Bardzo o to prosze. Niecierpliwie czekam. Pozdrowienia
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: michal_cz »

To może ja odpowiem, choć super ekspertem nie jestem :)
Jak do kamery to nie quadro - conajmniej hexę, chyba, że do taniej gopro.
Dlaczego? W quadro awaria jednego silnika, śmigła, czy regla w powietrzu kończy się katastrofą - na trzech nie wyląduje. W hexie masz jeszcze szanse wylądować. 400 gramów to nie mało - dochodzi jeszcze gimbal, pakiet, silniki które to udźwigną, regle, przydałby się podgląd - wychodzi quadro XL, lepiej chyba słabszą hexę. Co do kontrolerów, naza nie jest aż taka droga przy całej budowie wielowirnikowca, raptem 500zł drożej, a ile ci zaoszczędzi czasu przy składaniu - składasz jak klocki lego, ustawienia banalne. Silniki, regle - tu nie ma co oszczędzać, jedna awaria, zniszczenie kamery i straty większe niż oszczędności. Tanie silniki zazwyczaj nie są dobrze wyważone co przy nagrywaniu ma kolosalne znaczenie.
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

No więc niedrogo, a dobrze - odwiedź lotniku te sklepy:

1. RCTimer

Kupisz tam:
Kontroler Lotu
GPS
Bez tego nie podłączysz GPS rzekomo jednak obejdzie się bez tego
Silniki x4 albo x6 (weź ze 2 na zapas)
Regulatory x4 albo x6 (weź ze 2 na zapas)
Śmigła Na początek ze 2 zestawy

2. HobbyKing

Kupisz tam:
Nadajnik
Moduł nadawczy do nadajnika + odbiornik RC
Pakiet do nadajnika
Pakiety 4S Im więcej, tym dłużej polatasz
Ładowarka do pakietów

Do tego jakaś rama 460-490mm rozpiętości na profilach 10mm i do góry ;-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 lis 2012, 18:11 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Karol pisze:Bez tego nie podłączysz GPS
Tu panocku bzdury piszecie, bo akurat do FC AIO PRO podpina się GPS'a bezpośrednio a nie przez jakieśtam moduły I2C.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

miś pisze:
Karol pisze:Bez tego nie podłączysz GPS
Tu panocku bzdury piszecie, bo akurat do FC AIO PRO podpina się GPS'a bezpośrednio a nie przez jakieśtam moduły I2C.
Człowiek całe życie się uczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Ja czasem bywam niedaleko Ełku (rodzinne strony), to któregoś weekendu mogę coś pomóc.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Karol pisze:No więc niedrogo, a dobrze - odwiedź lotniku te sklepy:

1. RCTimer

Kupisz tam:
Kontroler Lotu
GPS
Bez tego nie podłączysz GPS rzekomo jednak obejdzie się bez tego
Silniki x4 albo x6 (weź ze 2 na zapas)
Regulatory x4 albo x6 (weź ze 2 na zapas)
Śmigła Na początek ze 2 zestawy

2. HobbyKing

Kupisz tam:
Nadajnik
Moduł nadawczy do nadajnika + odbiornik RC
Pakiet do nadajnika
Pakiety 4S Im więcej, tym dłużej polatasz
Ładowarka do pakietów

Do tego jakaś rama 460-490mm rozpiętości na profilach 10mm i do góry ;-)
Po przeczytaniu wszystkich postów, mam pytanie czy ta rama do moich potrzeb będzie przydatna ?.Rama

Jak dotychczas jestem mile zaskoczony uczynnością kolegów i poświęceniem swojego cennego czasu dla nieznajomego z Mazur. Dziękuję i proszę o jeszcze trochę wyrozumiałości dla nowego. Pozdrowienia.
Pawlo jeżeli możesz to proszę o podanie kontaktu do Ciebie na maila, może nr. telefonu to zadzwonę w wyznaczonym przez Ciebie czasie. Bardzo chętnie bym pogadał w realu, bo w moim wieku jest to jednak najlepszy sposób komunikacji. Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Lotnik54 pisze:Pawlo jeżeli możesz to proszę o podanie kontaktu do Ciebie na maila, może nr. telefonu to zadzwonę w wyznaczonym przez Ciebie czasie. Bardzo chętnie bym pogadał w realu, bo w moim wieku jest to jednak najlepszy sposób komunikacji. Do zobaczenia.
Jak coś to pisz na PW, dam znać jak będę na mazurach. Napisz jakie są twoje doświadczenia z multikopterami.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Karol pisze:Pakiety 4S Im więcej, tym dłużej polatasz
A po co 4S do quadro? Kolega ma się nauczyć latać. Przy takim zasilaniu polata góra maksimum 5 sekund :-) Rakiety są słabe do nauki, lepiej zaczynać od samolotów z papieru ;-) jeżeli wiesz co mam na myśli.
A najlepiej zacząć od biedrony. Wyda 300zł i przez zimę ogarnie o co chodzi. I w tym czasie pomału poskłada pierwszy większy sprzęt.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

Do tych silników na 750kv 4S bardzo fajnie działa, a jak ma kamerę dźwigać, to jeszcze lepiej jak więcej soku. Zamiast nich możesz wziąć te same tylko 1000kv i pakiety 3S :oops:
Rozmawiamy tu o docelowej platformie do latania z lekką kamerą, a nie początkującej do latania po ścianach :mrgreen: Z jaką kamerą chcesz latać kolego lotniku z mazur? Jak jeszcze nie latałeś, to istotnie coś początkującego wypadałoby zaliczyć, bo szkoda kamery i ludzi i zwierząt.
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Karol pisze:.......
Rozmawiamy tu o docelowej platformie do latania z lekką kamerą, a nie początkującej do latania po ścianach :mrgreen: Z jaką kamerą chcesz latać kolego lotniku z mazur? Jak jeszcze nie latałeś, to istotnie coś początkującego wypadałoby zaliczyć, bo szkoda kamery i ludzi i zwierząt.
Zaczynam przygodę z RC. Zdaję sobie sprawę z trudności ale i frajdy z lataniem modelem RC. Obecnie uczę się tego na: HELIKOPTER Z ŻYROSKOPEM D T 623 THUNDERBIRD H 11. Pewnie źle wybrałem jako coś pierwszego do nauku, ale myślę, że tym lata się trudniej niż wielowirnikowcem z pradziwym FC.
Wielowirnikowca chcę zbudować przez zimę aby na wiosnę rozpocząć jakieś próby latania z kamerą. Oczywiście nie będzie to nad ludźmi ani zwierzętami. Po przeczytaniu postów doszedłem do wniosku, może złego, że zbuguję Hexę na tej ramie: Rama .
Platforma ta ma latać z kamerą JVC GZ-GX1. Kamerka ma Wi-Fi i dobrze przekazuje obraz do laptopa. Chciałbym urozmaicić swoje filmy górnymi ujęciami gdyż dają one nową jakość. Czyniłem wprawdzie próby filmowania z powietrza ale takie ujęcia z dużej wysokości dają rozległy plan i nie można pokazać na nich szczegułów.
Jak kogoś zainteresują moje filmiki (nie są o modelarstwie RC) to można część zobaczyć tu: Filmiki
Pozdrowienia i prosze o więcej.
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

1. Na sam początek kup sobie biedrone V949 albo V939, wyrobisz prawidłowe odruchy potrzebne przy kopterze jak woda.

Wydasz pare zł, a potem jak wsiądziesz na wiekszą zabawkę to oszczędzisz sporo kasy i czasu na naprawach i nerwach ;)

edit: Choćby tak głupia rzecz: trzymająć biedrone w ręku wyczuwasz jak kopter ma reagować prawidłowo na ruchy ręką, jak będziesz składał swoja maszyne od razu, bez smigieł zauważysz problemy itd itp etc

2. Kładziesz super nacisk na filmowanie z powietrza, polece Ci w takim razie taki zestaw:

getfpv.com - rama QAV500 - w tej chwili nie ma nic lepszego do dynamicznego aerial photography

silniki - koniecznie typu "naleśniki" czyli np. NX-4008 albo tiger motor MT-4006

ESC F-20A hobbyking sie wyrabiają, można dać F-30A są tanie i dobre

bateria 4S 5000 mAh

FC: chyba najlepszy będzie "nasz" KFC32 bo dostępność i wsparcie idealne !

w droge !
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Z tego co wyczytalem ta kamera wazy 400g do tego jakis porzadniejszy gimbal z serwami pewnie kolo 200-300g ... Zrobi sie z tego spora waga, hexa by byla lepsza.
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Nie doczytałem o JVC i tych 400g, troche sporawa waga jak na kamere "średniej połki" full hd, nie wiem czy jest sens wożenia tego wszystkiego (LCD w kamerze itd) a efekt może być różny.

QAV500 to rama stworzona pod GoPro(albo dwa) bez gimballa, troche inne podejście.
ODPOWIEDZ