anteny do gogli

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

parampampam
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 00:21

anteny do gogli

Post autor: parampampam »

Hej,
kupiłem te gogle https://www.gearbest.com/fpv-goggles-mo ... 91986.html
ale przyszły bez anten, czy takie będą ok?
https://www.banggood.com/Realacc-Pagoda ... 19943.html
https://www.banggood.com/Realacc-Triple ... 95261.html

A może jakieś inne wziąć? myślę że 15$ to optymalny budżet, w przyszłości jakieś fatsharki czy coś pewnie kupię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: anteny do gogli

Post autor: Adrián »

Kup w actuna lub prodrone. Po co kupować dwa razy?
Sprawdź tylko złącze przed zakupem.

W prodrone kupisz komplet. Jeśli masz tam diversity, to kup helical 3,5 + 2 pagody i masz super zestaw.
parampampam
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 00:21

Re: anteny do gogli

Post autor: parampampam »

Adrián pisze: prodrone
przecież ta
https://www.banggood.com/Realacc-Triple ... rehouse=CN
i ta
https://www.actuna.com/pl/anteny/61-ant ... tfp-1.html
to to samo(wygląd i pomiary, cokolwiek one znaczą xD) tylko cena przez dwa

zapomniałem dodać że latam mikrodronami na małych dystansach/w domu i żeby lepiej działały w takich warunkach
Ostatnio zmieniony wtorek 11 gru 2018, 21:14 przez parampampam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: anteny do gogli

Post autor: Verid »

To kup tą tańszą tylko potem nie płacz :mrgreen: a zaoszczędzoną kasę możesz zainwestować w nowy kalkulator bo ten który ci mówi że 2*38=55 prawdopodobnie też był znacznie tańszy od reszty...z jakiegoś powodu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: anteny do gogli

Post autor: Adrián »

parampampam pisze:to to samo(wygląd i pomiary, cokolwiek one znaczą xD) tylko cena przez dwa
Hehe OK!

To nie pytaj, tylko kupuj :-)
parampampam
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 00:21

Re: anteny do gogli

Post autor: parampampam »

Verid pisze:To kup tą tańszą tylko potem nie płacz :mrgreen: a zaoszczędzoną kasę możesz zainwestować w nowy kalkulator bo ten który ci mówi że 2*38=55 prawdopodobnie też był znacznie tańszy od reszty...z jakiegoś powodu.
nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi, wygląda tak samo, pomiary są te same
10$ ( -jakiś cashback i -12% z kodu bg) vs 55zł (+12zł wysyłka)

pewnie jest to dokładnie do samo tylko w actunie płacisz vat+coś sklep też musi zarobić
Posiadasz jakiekolwiek dowody na wyższość jednej nad drugą?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: anteny do gogli

Post autor: skazi »

Powodzenia z używaniem kodu na BG przy produktach z tagiem PROMO :-)
parampampam
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 00:21

Re: anteny do gogli

Post autor: parampampam »

rzeczywiście, ale i tak 38zł(-cashback) vs 67zł(61 jakby wysyłkę podzielić na 2 szt) na 1 szt
i nikt jeszcze nie wskazał żadnej różnicy poza napisem


poza tym nie widzę powodu do bycia uszczypliwym
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: anteny do gogli

Post autor: Verid »

Chłopie, weź ty się zastanów nad sobą trochę ok?. Przychodzisz i prosisz o radę bo się nie znasz ale jak od tych co się znają dostajesz konkretne info co masz kupić to zaczynasz wydziwiać że znalazłeś to samo a taniej. To jak taki cwany jesteś i 100% przekonany że to to samo bo na obrazku wygląda tak samo i ma pod obrazkiem to samo napisane to na grzyb głowę zawracasz? Wydaje ci się że Amerykę z chińskimi antenami na BG odkryłeś czy że wszyscy tu wypowiadający się świadomie usiłują cie wpuścić w kanał żebyś przepłacił?
parampampam pisze:Posiadasz jakiekolwiek dowody na wyższość jednej nad drugą?
Nie, tak dla jaj proponuje ci droższą żeby sobie przed kompem pochichotać że "frajer przepłacił" :roll:
parampampam pisze:i nikt jeszcze nie wskazał żadnej różnicy poza napisem
Ta "różnica" to się nazywa "doświadczenie". Możesz skorzystać z cudzego albo zdobyć je na własnym garbie. Twój wybór, twoje pieniądze.
parampampam pisze:poza tym nie widzę powodu do bycia uszczypliwym
Nie jesteś ani pierwszym ani zapewne ostatnim który przychodząc z zerowym doświadczeniem i prosząc o poradę w tym czy innym temacie, zaraz po jej otrzymaniu wywleka jakieś chińskie wykopalisko z triumfalnym okrzykiem "znalazłem to samo ale połowę taniej" a potem jest wielce zdziwiony czemu reszta z niego łacha drze. Niektórym na tym etapie zapala się lampka i kupują co im doradzono a niektórzy idą w zaparte a potem wylewają gorzkie żale że nie działa, nie lata, łatwo się łamie, zasięg gówniany etc. w połączeniu z lamentem czemu nikt im nie chce pomóc w ogarnięciu szajsu który kupili.
Ten wredny...
parampampam
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 00:21

Re: anteny do gogli

Post autor: parampampam »

jednak nie takie nie takie ryżowe gówno
https://www.youtube.com/watch?v=eePTDzeXAzU

pagoda niby słabo ale ta płaska lepiej niż gorzej

btw udzielasz się może na elektrodzie?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: anteny do gogli

Post autor: Verid »

parampampam pisze:jednak nie takie nie takie ryżowe gówno
Nie odpowiedziałeś na pytanie - uważasz że wszyscy tu masochistycznie lubią przepłacać i z uporem maniaka chcą cię wciągnąć w bezsensowne wydatki czy może wydaje ci się że nikt przed tobą nie "odkrył" tych anten i dopiero teraz uświadomiłeś całej tutejszej społeczności która do tej pory bez sensu przepłacała za polskie anteny że można taniej?

BTW - nie.
Ten wredny...
parampampam
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 00:21

Re: anteny do gogli

Post autor: parampampam »

po 1 zadałem pytanie więc chcę poznać doświadczenia innych
po 2 wskazałem analogiczny produkt za ułamek ceny, i nikt poza stwierdzeniem że to ryżowy syf nic mądrzejszego nikt nie powiedział, ponadto jest różnica "miałem x potem kupiłem x innego producenta i jest lepiej w aspekcie y" od "bierz to co powiedziałem bo jesteś za cienki w uszach i ja tu jestem ekspertem niczym wymiernym/przykładami z rl tego nie popierając", do tego w/w patch jest open source jakiegoś tam typa i uzasadnionym jest dociekanie dlaczgo firma x robi lepiej od y, skoro to ten sam projekt, nie wydaję mi się żeby w polsce robili je z miedzi beztlenowej 99.999999999% a kitajce z pomalowanej marchewki
po 3 żaden z bardziej doświadczonych kolegów nie zapytał o antenę na dronie i warunki w których latam co raczej ma spore znaczenie w wyborze anten do gogli
po 4 po wyborze gogli widać że nie śpię na pieniądzach i 2 dychy tu i tam wolę przeznaczyć na pakiety czy cokolwiek innego

ponadto z moich doświadczeń w innych hobby, tak
ludzie kupują kawałek ołówka faber-castle czy jakoś tak w postaci rezystora grafitowego duelund?! do audio za 100/szt i są zadowoleni z wydanych pieniędzy, ludzie też kupują noże kuchenne z gównostali pokroju x50 15mov coś tam za 150$, to są jaskrawe przykłady mądrości ludków z netu które na własnej skórze przećwiczyłem
do tego dochodzą setki rebrandów z których jedne są ok a drugie już nie wg internetowej społeczności
także temat do zamknięcia i na przyszłość polecam trochę wyrozumiałości bo takim zachowaniem zrażasz do siebie i forum ludzi
btw wpisz sobie w gogle pasta o bułkach, nie mówię że tak się zachowujesz ale w tym kierunku zmierzasz, bez odbioru
Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: anteny do gogli

Post autor: PiotrSz »

parampampam pisze:po 1 zadałem pytanie więc chcę poznać doświadczenia innych
Skoro przychodzisz na branżowe forum i nie chcesz poznawać opinii innych to po co tu jesteś ?!
parampampam pisze:po 2 wskazałem analogiczny produkt za ułamek ceny
skąd wiesz że jest to analogiczny produkt ? skąd masz pewność że została wykonana zgodnie ze sztuką i że jest prawidłowo zestrojona ?!
parampampam pisze:po 3 żaden z bardziej doświadczonych kolegów nie zapytał o antenę na dronie i warunki w których latam co raczej ma spore znaczenie w wyborze anten do gogli
niezależnie w jakich warunkach latasz antena powinna być wykonana zgodnie ze sztuką, powinny być sprawdzone na analizatorze widma czy pracują prawidłowo a Polskie anteny są sprawdzane, przy chińskiej antenie nie masz gwarancji czy został użyty właściwy laminat, czy została prawidłowo polutowana itp. Za krótko bawisz się w to hobby żeby móc samemu opiniować tego typu rzeczy...
parampampam pisze:po 4 po wyborze gogli widać że nie śpię na pieniądzach i 2 dychy tu i tam wolę przeznaczyć na pakiety czy cokolwiek innego
wybór gogli nie ma znaczenia co masz w portfelu i szczerze powiedziawszy nikogo na tym forum nie interesuje czy stać Cię na lepsze czy Cię nie stać więc to jest bardzo głupi argument.
parampampam pisze:ponadto z moich doświadczeń w innych hobby
nie wszystkie hobby są takie same i nie zawsze można je porównać, w modelarstwie kupowanie po kosztach wielokrotnie kończyła się problemami i lamentami że model się rozbił

Dobrze wykonana antena odbiorcza jest połową sukcesu przy zasięgu odbioru, tak samo znaczenie ma antena nadawcza. Jestem doświadczonym krótkofalowcem, w tym hobby antena to przeważnie więcej niż połowa sukcesu przy łącznościach z drugą półkulą i boleśnie się przekonałem że źle, niechlujnie wykonane anteny się mszczą. Więc tutaj trochę źle trafiłeś z porównaniami anten modelarskich z ołówkami chociaż ołówek ołówkowi nie jest równy.
Jeśli przychodzisz na najstarsze forum fpv w Polskim internecie, zadajesz pytanie ludziom - praktykom z największym doświadczeniem, to licz się z tym że dostaniesz właściwe rady ale jeśli nie mając doświadczenia użyjesz argumentu że coś WYGLĄDA tak samo a jest tańsze to zostaniesz "pojechany".
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: anteny do gogli

Post autor: Verid »

parampampam pisze:po 1 zadałem pytanie więc chcę poznać doświadczenia innych
I poznałeś. To że ich przedstawienie to dla ciebie niewystarczający dowód to raczej twój problem.
parampampam pisze:po 2 wskazałem analogiczny produkt za ułamek ceny, i nikt poza stwierdzeniem że to ryżowy syf nic mądrzejszego nikt nie powiedział
Jeżeli przytoczenie własnych doświadczeń w temacie "ryżowa antena vs polska antena" to dla ciebie "nic mądrzejszego" to nie widzę absolutnie żadnego powodu twojej egzystencji na tym forum bo znamienita większość danych tu zgromadzonych jest właśnie opartych na własnych doświadczeniach. Pytanie które tak strasznie cię zbulwersowało zostało postawione nie bez powodu - skoro uważasz że udzielone rady są złe/bezpodstawne to chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie tak twierdzisz. Ponawiam zatem - czy uważasz że osoby tu wypowiadające się to głąby które celowo chcą cię wpuścić w wydatki czy może wydaje ci się że jesteś jedynym sprytnym który przegląda zagraniczne sklepy w poszukiwaniu okazji?
parampampam pisze:po 3 żaden z bardziej doświadczonych kolegów nie zapytał o antenę na dronie i warunki w których latam co raczej ma spore znaczenie w wyborze anten do gogli
Jakby to rzeczywiście miało (a nie tylko ci się wydawało że ma) znaczenie w tej konkretnie dyskusji (która z zaprezentowanych anten jest lepsza) to by się zapytał.
parampampam pisze:po 4 po wyborze gogli widać że nie śpię na pieniądzach i 2 dychy tu i tam wolę przeznaczyć na pakiety czy cokolwiek innego
Jak już Piotr wspomniał, zasobność twojego portfela nie leży w granicy czyichkolwiek zainteresowań poza twoimi. W tym hobby bardzo mocno obowiązuje zasada że jak chcesz kupić dobrze i tanio to kup dwa razy. Jedno tanie a drugie dobre. Po drugie - wybór gogli świadczy o niczym bo ja na ten przykład mam Quanumy V2 Pro. Nie dlatego że nie mógłbym sobie kupić FatShark'ów tylko dlatego że one po prostu na mnie nie pasują więc twoja logika ciutkę kuleje.
parampampam pisze:także temat do zamknięcia i na przyszłość polecam trochę wyrozumiałości bo takim zachowaniem zrażasz do siebie i forum ludzi
To forum nie dopuszcza stosowania wulgaryzmów więc obawiam się ze nie będę w stanie wystarczająco dobitnie zobrazować ci jak bardzo jest to bez znaczenia czy ktoś się zrazi czy nie. Celem tego forum nie jest poszukiwanie i gromadzenie internetowych przyjaciół.
parampampam pisze:bez odbioru
Tjaaa, ciekawe na jak długo. BTW - pastę o bułkach sklecili idioci którym się wydawało że można osiągnąć super wyniki (niezależnie od wybranego hobby) za cenę barszczu a "ci starzy wyjadacze" to tylko banda snobów onanizujących się metkami z ceną. Te same przygłupy będą się wykłócać do zasmarkanej śmierci że ten sam efekt co "lustrem" można osiągnąć "małpą" z Lidla (forum fotograficzne), że silikon łazienkowy świetnie zastępuje silikon wysokotemperaturowy (fora motoryzacyjne) i że nie ma sensu przepłacać za Whites'a czy Garret'a skoro wykrywacz z Biedry też piszczy na przyłożone klucze (fora wykopkowe).
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: anteny do gogli

Post autor: pma_ »

@Verid @PiotrSz podziwiam was, że jeszcze wam się chce
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ