Pomoc w doborze silników do dużej hexy

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Pomoc w doborze silników do dużej hexy

Post autor: czeczenflo »

Witam,
Proszę o pomoc w doborze silników do dużej hexy, platforma będzie pokroju alty/matrice. Mam na stanie 6 silników sunnysky 3508 jednakże, chciałbym zmienić na coś większego. Chciałbym latać z canonem 5d. Zasilanie to 6s 10000mAh x2. Masa myśle ze w okolicach 6-8 kg się zamknie. Proszę o pomoc pozdrawiam :)
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Pomoc w doborze silników do dużej hexy

Post autor: Tanner »

Moze sunnysky 5208? Te nowe, srebrne, mam je upatrzone. Na 20" bardzo efektywne, 95W przy 1000g ciągu. Max ciąg 4.5kg na 6s 20". Fajna waga do osiągów bo tylko 175g. Jak dokończę czego brakuje w moim kopterze to zamówię jeden na pomiary.
Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Re: Pomoc w doborze silników do dużej hexy

Post autor: czeczenflo »

NO faktycznie interesujące dane tego 5308, myślę że konkurencyjne osiągi do t-motorów a cena wiele niższa. Daj znać jak Wyjdą może się skusze :D
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Pomoc w doborze silników do dużej hexy

Post autor: Tanner »

https://pl.aliexpress.com/item/2017-New ... Title=true

Poniżej $70 można go mieć, jest jeszcze jeden większy model w serii - 5210 - ale cięższy i jakoś nie wnosi więcej.
Będę testował na składanych tarotach martin 19,5" na większym adapterze - w efekcie 20". Mam jeszcze parkę tanich carbonów 20" z aliexpres, to samo w 18" oraz 18" APC, więc będzie wiadomo jak silnik się sprawdza. Ale to na spokojnie pewnie za miesiąc-dwa zamówię sztukę, wiec nie wiem czy zdążę pomóc... :)

PS jaką ramę i gimbal planujesz? Liczyłem dla siebie setup z dużym gimbalem easystaba (pod a6500 lub blackmagic), pakietem 20Ah 6S i wychodziło mi tak:
3.0kg kopter
2.5kg pakiet
1.0kg kamera
2.0kg gimbal
= 8.5kg
więc chyba na 6kg AUW nie ma co liczyć  :mrgreen:
Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Re: Pomoc w doborze silników do dużej hexy

Post autor: czeczenflo »

Ramę sam rysowałem, aczkolwiek przeglądałem twój temat i widzę że nie tylko ja wpadłem na pomysł druku gimbala. W formie testowej wydrukowałem z ABS ale chciałbym druknąć go z z TITAN X. Kamera to narazie nex5 ale docelowo chcę latać z coś pokroju GH3/4 lub Eos
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
ODPOWIEDZ