Pierwsze kroki - QAV250

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

freak
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 17:56
Lokalizacja: 3Miasto

Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: freak »

Witam wszystkich, z uwagi na beznadziejną pogodę za oknem i brak warunków na pozostałe hobby postanowiłem znaleźć sobie nowe. Zawsze mnie ciągneło do latania (paralotnie), dlatego jak zacząłem czytać o multikopterach wybór był dość prosty :)

Przygodę chciałem zacząć od Racera 250, ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup części i samodzielny montaż. Wszystkie wskazówki jakie dostałem były na innym portalu z "mirkoblogiem" zorientowani pewnie wiedzą gdzie :)

Z uwagi na bardzo dobrą cenę (99 euro) zdecydowałem się na zakup zestawu do montażu na pewnym chińskim portalu, w jego skład wchodzi:

1 x QAV250 V2 carbon frame kit
6 x Emax MT2204 2300KV Brushless motor
6 x Emax simonk 12A ESC
2 pairs x 6030(CW+CCW) Propellers
1 x CC3D Flight Controller
1 x CC3D Power board
1 X FS T6
4pcs LED

Tak jak pisałem, nie brałem nawet pod uwagę nic innego bo cena jest 30/40 euro niższa niż wszystko inne co udało mi się znaleźć. Pod ofertą jest sporo pozytywnych komentarzy (w tym z polski), więc uznałem, że nawet jeżeli coś trzeba będzie wymienić to i tak w najgorszym wypadku wyjdę na 0, najwyżej trochę poczekam.

Do powyższego zestaw dobrałem:
- PDB do CC3D z filtrem
- dodatkowe śmigła
- ładowarkę IMAX RC B3
- kable, plastikowe nakrętki (M3 spacers) na śruby, rzepy, końcówkę XT60

Do wszystkiego brakuje mi tylko ogniw i tu będę potrzebował pomocy, bo nie wiem skąd i jakie zamawiać. Chciałbym na początek 4/5 sztuk, bez szaleństw z ceną. Przy zamawianiu baterii do krótkofalówek z pewnego chińskiego portalu na "a" paczki do mnie nie dochodziły, nie wiem czy to kwestia sprzedawcy, czy sposobu wysłania, macie jakieś sprawdzone chińskie portale? Czy może różnica w cenie jest na tyle mała, że lepiej to kupić w Polsce?

Tak jak pisałem, nie miałem nigdy wcześniej nic wspólnego z dronami (dopiero teraz kupiłem X8 mini na którym się uczę), nie wiem czy idę dobrą drogą ze sprzętem, mam nadzieję, że pomożecie mi się odnaleźć.

Co do FPV, to jak najbardziej, ale dopiero jak będę umiał latać :)
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: Gone »

Jak już taki zestaw masz to regulatory (esc) ograniczają Cie do użycia zasilania 3s (trzy ogniwa) lipo.
Zakres zasilania to od 1300mAh - 1800mAh zależy z czym latasz (większy nie znaczy lepszy), należy też zwrócić uwagę na C pakietu aby starczyło Ci Amper wydajności zasilania.
zajrzeć warto też do działu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=24939

edit: poprawa literówki
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: Adrián »

Kolega już podał link do tematu z pakietami do wyścigówek, ja dodam od siebie, że im większe C, tym dłużej pociągną Ci pakiety.
Sprawdź ile A maksymalnie pobiera silnik i weź z sporą nadwyżką.
Nauczyłem się, już nie oszczędzać na pakietach do wyścigówek i kupuje tattu od 1300-1500.
Z tańszych to z hobbyking, zippy compact, nano-tech.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: kamilborkowski »

Oj, ja właśnie wracając powoli do lotów 250tką odkryłem że prawie wszystkie zeszłoroczne pakiety 3S mam zajechane totalnie. Zippy compacty już pójdą tylko na zasilanie jakichś monitorów czy czegoś, nano-techy niewiele lepsze a pozostały tylko multistary, które nie latane w zeszłym roku więc dają radę bo są nowe.
Powoli będę się przerzucał na Tatuu bo chyba nie ma sensu cokolwiek innego brać na dłużej.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: Adrián »

Tak, co racja, to racja. Zapewne tak mocno nie katouje pakietów jak Ty, ale po sezonie "hobbykingowe" bateryjki siadają. Jeszcze dla początkującego/uczącego się latać pewnie wystarczą, ale na dłuższą metę, chyba szkoda kasy.
pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: pigmej181 »

freak pisze:Witam wszystkich, z uwagi na beznadziejną pogodę za oknem i brak warunków na pozostałe hobby postanowiłem znaleźć sobie nowe. Zawsze mnie ciągneło do latania (paralotnie), dlatego jak zacząłem czytać o multikopterach wybór był dość prosty :)

Przygodę chciałem zacząć od Racera 250, ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup części i samodzielny montaż. Wszystkie wskazówki jakie dostałem były na innym portalu z "mirkoblogiem" zorientowani pewnie wiedzą gdzie :)

Z uwagi na bardzo dobrą cenę (99 euro) zdecydowałem się na zakup zestawu do montażu na pewnym chińskim portalu, w jego skład wchodzi:

1 x QAV250 V2 carbon frame kit
6 x Emax MT2204 2300KV Brushless motor
6 x Emax simonk 12A ESC
2 pairs x 6030(CW+CCW) Propellers
1 x CC3D Flight Controller
1 x CC3D Power board
1 X FS T6
4pcs LED

Tak jak pisałem, nie brałem nawet pod uwagę nic innego bo cena jest 30/40 euro niższa niż wszystko inne co udało mi się znaleźć. Pod ofertą jest sporo pozytywnych komentarzy (w tym z polski), więc uznałem, że nawet jeżeli coś trzeba będzie wymienić to i tak w najgorszym wypadku wyjdę na 0, najwyżej trochę poczekam.

Do powyższego zestaw dobrałem:
- PDB do CC3D z filtrem
- dodatkowe śmigła
- ładowarkę IMAX RC B3
- kable, plastikowe nakrętki (M3 spacers) na śruby, rzepy, końcówkę XT60

Do wszystkiego brakuje mi tylko ogniw i tu będę potrzebował pomocy, bo nie wiem skąd i jakie zamawiać. Chciałbym na początek 4/5 sztuk, bez szaleństw z ceną. Przy zamawianiu baterii do krótkofalówek z pewnego chińskiego portalu na "a" paczki do mnie nie dochodziły, nie wiem czy to kwestia sprzedawcy, czy sposobu wysłania, macie jakieś sprawdzone chińskie portale? Czy może różnica w cenie jest na tyle mała, że lepiej to kupić w Polsce?

Tak jak pisałem, nie miałem nigdy wcześniej nic wspólnego z dronami (dopiero teraz kupiłem X8 mini na którym się uczę), nie wiem czy idę dobrą drogą ze sprzętem, mam nadzieję, że pomożecie mi się odnaleźć.

Co do FPV, to jak najbardziej, ale dopiero jak będę umiał latać :)
Możesz podać namiary gdzie zakupiłeś ten zestaw ?? Co do ładowarki imax b6 będzie słabym wyborem, ja kupiłem imax b6 ale niestety kitajec wysłał felerny egzemplarz :/ (ogólnie na forum ładowarka polecana)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: Adrián »

Pewnie dlatego, że kupiłeś podróbke, a nie skyrc IMAX b6. BTW każda rzecz, nawet najlepsza, może się okazać wadliwa. Od tego jest gwarancja.
freak
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 17:56
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: freak »

pigmej181 pisze: Możesz podać namiary gdzie zakupiłeś ten zestaw ?? Co do ładowarki imax b6 będzie słabym wyborem, ja kupiłem imax b6 ale niestety kitajec wysłał felerny egzemplarz :/ (ogólnie na forum ładowarka polecana)
http://www.aliexpress.com/item/Carbon-F ... 05005.html
freak
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 17:56
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: freak »

Gone pisze:Jak już taki zestaw masz to regulatory (esc) ograniczają Cie do użycia zasilania 3s (trzy ogniwa) lipo.
Zakres zasilania to od 1300mAh - 1800mAh zależy z czym latasz (większy nie znaczy lepszy), należy też zwrócić uwagę na C pakietu aby starczyło Ci Amper wydajności zasilania.
zajrzeć warto też do działu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=24939

edit: poprawa literówki
http://allegro.pl/gens-ace-tattu-1550ma ... 25216.html

Coś lepszego cena/jakość obecnie można gdzieś u chińczyków kupić?

Ewentualnie

http://allegro.pl/lipo-li-po-11-1v-3s-1 ... 78709.html

Ale jest minimalnie mniejsza, ma mniejszy prąd rozładowywania i jest cięższa :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: Adrián »

Latam na takich http://abc-rc.pl/akumulator-gens-ace-ta ... -75c-11-1v mam nadzieję, że dłużej pociągną niż tanie z hk
freak
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 17:56
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: freak »

silniki 100g
rama 150g
sterownik 8g
śmigła 5g
esc 40g
buzzer 15g
strap 5g
pdb 5g
bateria 150g
sterowanie 15g
+ cała reszta ~ 30g

Waga drona mam nadzieję, że się zamknie w granicach 550g. Silniki pokazują 1760g ciągu, więc chyba spokojnie można wrzucić tam baterię np. 2200? Która doda 50g, więc model zamknie się w 600g i będzie dalej 1160g nadwyżki.

Co do samej baterii 2200, to przy zapotrzebowaniu 49A mocy, przy tej konfiguracji, 2200 30C, będzie dawało 17A nadwyżki.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

czy te baterie będą dobre na pierwszy sezon latania? Dlaczego zippy jest o tyle cięższa?

edit. Dopiero zobaczyłem, że to tylko dla klientów w RU, mieszka ktoś może blisko obwodu i byłby w stanie do kogoś to zamówić? to połowa ceny :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: Adrián »

2200?.. :roll:
Zresztą sam zobacz.. Bo widzę, że wolisz uczyć się na swoich błędach.
freak
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 17:56
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: freak »

Bardziej wolę wiedzieć dlaczego :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: Adrián »

To zacznij czytać.. Myślisz, że dlaczego, Większość poleca pakiety od 1300-1500 ewentualnie 1800 przy tej wadze?
O C też już pisaliśmy.
freak
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 17:56
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Pierwsze kroki - QAV250

Post autor: freak »

Adrián pisze:To zacznij czytać.. Myślisz, że dlaczego, Większość poleca pakiety od 1300-1500 ewentualnie 1800 przy tej wadze?
O C też już pisaliśmy.
Czytam ten wątek:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=31&t=24939&start=60

i zdania są dość podzielone, ale jasno wynika, że na początki do nauki, zawisów itd. będzie wystarczające. Wyścigów na razie nie mam w głowie. Pytam, bo różnica w cenie jest dość duża, na HK 1800 są droższe niż 2200
ODPOWIEDZ