Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pilot pisze:
krall pisze:...Ktoś ma sprawdzone źródło na takie małe aku?
Aktualnie w pełni naładowany pakiet pozwala już tylko na kilka minut nagrania :-(
W HK są pojedyncze ogniwa, ew. szukaj zasilania do wszelkich Hubsanów, Biedronek, itp. Można w ostateczności wyciągnąć kabelek na zewnątrz i podpinać pod większe ogniwo.
Te bakteryjki ma eletoponline365, wystarczy poprosić :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

kabel USB -> Video out

Post autor: jacekV »

Jeżeli było, przepraszam, ale na szybko nie znajduję...

1. czy mogę zaadoptować dowolny mini USB komputerowy do zastosowania Video out w kiczajnie ? metodą URŻNĄĆ W POŁOWIE wyciągnąć kabelki ?
2. Aby to zrobić szukam rozpiski pinów na wyjściu USB kiczajna - pomożecie ?

Niestety oryginalny kabelek zaginął w akcji czyt. w bajzlu warsztatowym...


LUB

może ktoś ma pętający się takowy ...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Jakub_RC
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
Kontakt:

Post autor: Jakub_RC »

Kabel nie, wtyczka od takiego kabla - tak. Chodzi o to, że w kablach usb są tylko 4 żyły, ale w wtyczce miniUSB jest 5 pinów. Z piątego (zwykle do niczego nie podłączonego) korzysta właśnie 808 jako z wyjścia AV:)

Rozpiska:
http://static.rcgroups.net/forums/attac ... 1375843341
Pozdrawiam,
Jakub
modelepodwodne.pl plus zabawy FPV.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

dzięki za podpowiedź
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Ja to ma Panowie jakiegoś pecha chyba...

Ostatnio zanabyłem keychaina #16, jeszcze nawet nie latał, dzisiaj próbowałem go podłączyć z Video Out, na początku wszystko ok, działało fajnie a teraz gdzieś jak nie nagrywa białego obrazu to kolorowe pasy.... Ktoś wie co moze być przyczyną takiego zachowania?? W gui ustawiłem wszystko na defaultowe.
Dodam, że próbowałem mając doświadczenie z #11 użyć jej jako kamerki internetowej, czyli podłączyłem pod USB i włączyłem trzymając oba przyciski, czy to mogło ja jakoś uszkodzić czy coś??

Dodam, że głos nagrywa normalnie a w videoout jest biały obraz :/ .

Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Kwasiu pisze:Dodam, że próbowałem mając doświadczenie z #11 użyć jej jako kamerki internetowej, czyli podłączyłem pod USB i włączyłem trzymając oba przyciski, czy to mogło ja jakoś uszkodzić czy coś??
W wersji #16 podłączasz kabel USB zapala się zielona dioda ładowania. Naciskasz większy guziczek, zapala się czerwona dioda i przechodzisz w tryb kamerki internetowej (karta SD musi być wyjęta).
Z kartą, można tylko przeglądać nagrane pliki.
A co się robi po naciśnięciu obydwu przycisków jednocześnie :roll: zobaczyłeś sam :lol:

Wgraj jeszcze raz soft, może pomoże :-/
Ostatnio zmieniony wtorek 03 cze 2014, 20:59 przez Piotrowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Właśnie doczytałem o tym trybie kamerki internetowej...
Człowiek zawsze mądrzejszy, i manual sie po obrazkach przeleci itp. bo wszystko się już wie a tu zoonk :/ I dopiero w tedy się lektura zaczyna ;)

A sprawa wagląda tak, ze kamera trochę poleżała i znów spróbowałem, tym razem było widac obraz, tylko taki jakby skopiowany z 6 razy, jeden obok drugiego, więc wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz i działa :shock: Teraz troszkę boje sie latać na videoout z niej :/
Już miałem jedną CCD co jak ją sie odwróciło do góry nogami to przestawała działać... Nie chciał bym mieć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci stada kolorowych pasków podczas lotu ;P Będę musiał ją chyba troszkę potestować.

Jako ciekawostkę dodam, że jak odpalę LawMate 500mW 1,2Ghz to mój dekoder MPEG4 dwa pokoje dalej sie zapycha i traci sygnał :roll:

Kamera testów nie przeszła, aktualnie każde nagranie wygląda mniejwięcej tak:

https://www.youtube.com/watch?v=rsSaUOh ... e=youtu.be

:/

Jakies pomysły czym to moze być spowodowane?? Dodam, ze testowałem na kilku kartach pamięci i to samo jest na każdej.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Nie mogłem sie tu tym nie pochwalić ;)

Kamerkę wysłałem to eletoponline, okazało sie, że ma uszkodzony moduł obiektywu.
Ale nie to chciałem wam dzis przekazać :P

Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że eletoponline to chyba najbardziej w porządku sprzedawca z jakim kiedykolwiek miałem doczynienia.

Przyjął do naprawy kamerkę, która była kupiona dwa lata temu i to nawet nie przezemnie tylko ja ją odkupiłem już w Polse. Zaoferował pomoc, naprawił kamerę, wymienił obiektyw na nowy, a przy okazji zapakował wszystko w nowy case i z nogą baterią a kamera już do mnie wraca :shock:

Nie mogłem się powstrzymać i musiałem o tym napisać, bo jak dla mnie to jest przykład uczciwości, a nawet dobroci bym powiedział, bo miał wszelkie prawo odmówić mi jakiejkolwiek pomocy, zwłaszcza, ze to nawet nie ja kupowałem u niego tą kamerkę ;-)
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Panowie dopadł i mnie kłopocik z tą kamerką. Ogólnie kamerka jest martwa ale po odpięciu zasilania i ponownym podpięciu zapalaja się 2 diody czerwona i żołta. Po nacisnieciu guzika ON diody gasna i na tym kończy sie jej praca. Karta w innym egzemplarzu takiej samej działa bez zarzutu wiec to nie karta. Prosze o jakies wskazówki co moge jeszcze poczynić z tym maluchem nim skończy w piecu.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Trzeba sprawdzić metodą prób i błędów. Najpierw wymiana matrycy z obiektywem, potem płytki. Bateria też może mieszać. Ja mam kilka tych kamerek, więc mogę bawić się w podmianki :-P
W większości przypadków, to była walnięta właśnie matryca.
Jak nie masz w pobliżu innego sprawnego egzemplarza, to możesz mi podesłać.
pafciu123
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 lut 2013, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Post autor: pafciu123 »

Witam.
Mam problem z kamerką ale przez własną głupotę. Tak to jest jak po dłuższej przerwie w lataniu człowiek jest na "głodzie" i nie myśli.
Kamerkę podłączyłem do lipola 3S czyli jakieś 12 V, zorientowałem się po około 3 minutach ale było już za późno. Generalnie kamerka się włącza, można ją podłączyć do komputera, przegrać filmy ale nie nagrywa. Po rozkręceniu okazało się, że padły 2 lub 3 elementy (są okopcone) w pobliżu obiektywu.
Czy da się to naprawić? Zdjęcia moge podesłać.
Paweł
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Post autor: Kowal »

"Odkopałem" swoje kiczajny, i okazało się, że we wszystkich akumulatorki "umarły" :-/ Jeden zrobił to tak spektakularnie, że rozerwał obudowę :shock:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Post autor: kamilborkowski »

Super, to teraz zmieścisz tam ogniwo 18650? :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Post autor: Piotrowy »

Kowal pisze:Odkopałem" swoje kiczajny, i okazało się, że we wszystkich akumulatorki "umarły" Jeden zrobił to tak spektakularnie, że rozerwał obudowę
Osobiście bardzo sobie chwalę te kamerki, ale trzeba o nie dbać :-P
Przy zewnętrznym zasilaniu, nigdy mnie nie zawiodły :-)
Nagrywają do zapchania karty.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Post autor: Kowal »

Fakt, leżały zapomniane ponad rok w szufladzie... :-/ Akumulatorki już zakupione z eBay :-D
Najważniejsze, że po podłączeniu do komputera "żyją", dało się uaktualnić soft i wszystkie trzy dzielnie nagrywają :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ