Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

BQB pisze:Keri, a spróbuj nagrać w 720p 60 kl/s i 30 kl/s, nie wiem, czy będzie jakakolwiek widoczna różnica - nie porównuj obrazu generowanego przez kompa w grach, do wyświetlanego obrazu - to trochę się różni. Np obraz PAL ma 25 kl/s NTSC 30. 60 kl/s przyda się jedynie, gdy rejestruje się coś co porusza się naprawdę bardzo szybko. Np. model porusza się z szybkością 60 m/s, przy 60 kl/s to będzie jedna klatka na jeden metr a 60 m/s to jest 216 km/h. Przy 30 kl/s masz jedną klatkę na 2 metry.
Ło matko - co za wywody...
Ja porównywałem tylko filmy nakręcone przeze mnie rożnymi kamerami. Gopro na full hd nie ma takich skoków jak w tej omawianej przeze mnie. zwykła turystyczna Aiptek full hd też nie. Ale pewnie zaraz wmówisz mi, że oglądałem z nich obrazy z gier...
Z wszystkich trzech plus inne masz wiele filmów na mojej stronie więc może zapoznaj sie z nimi i wtedy podyskutujemy.
Awatar użytkownika
patryk87
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 19:53
Lokalizacja: wlkp

Post autor: patryk87 »

Ja chyba jako jedyny na tym forum mam 808 #20 i wbrew temu co tu ktos napisal tez jest 720p
Ma 4 zamiast jednej diody sygnalizacyjnej poniewaz ma nastepujace funkcje:
-normalne nagrywanie
-nagrywanie w momencie wykrycia ruchu
-funkcja wideorejestratora(nagrywa w trybie ciaglym, dzielac film na 2min pliki, dzieki temu niepotrzebne w ktorych nic sie nie dzieje mozemy usunac zamiast bawic sie w wycinanie tych fragmentow w jednym duzym klipie)
-tryb zdjec
-tryb zdjec seryjnych
-dyktafon
To na tyle w porownaniu do #16 : D

Poza tym moglby mi ktos odpowiedziec w tym temacie:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14402

Bylbym wdzieczny.
Pozdrawiam,
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

To ja podawałem, że #20 jest full hd. Ale wstawiłem też magiczne słowo "chyba" :mrgreen: Po sprawdzeniu okazało się, że z tych , które wymieniłem - oprócz tej mojej nowej 1080p - tylko #26 jest full hd.
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

patryk87, a te pliki podzielone, to kończą się i zaczynają z tym samym czasem, czy jednak jakieś 0,5 s straty jest pomiędzy plikami?
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

patryk87 pisze:Ja chyba jako jedyny na tym forum mam 808 #20 i wbrew temu co tu ktos napisal tez jest 720p
Ma 4 zamiast jednej diody sygnalizacyjnej poniewaz ma nastepujace funkcje:
-normalne nagrywanie
-nagrywanie w momencie wykrycia ruchu
-funkcja wideorejestratora(nagrywa w trybie ciaglym, dzielac film na 2min pliki, dzieki temu niepotrzebne w ktorych nic sie nie dzieje mozemy usunac zamiast bawic sie w wycinanie tych fragmentow w jednym duzym klipie)
-tryb zdjec
-tryb zdjec seryjnych
-dyktafon
To na tyle w porownaniu do #16 : D

Poza tym moglby mi ktos odpowiedziec w tym temacie:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14402

Bylbym wdzieczny.
Pozdrawiam,
Te wszystkie funkcje ma #16, więc co to za porównanie?
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

A tak nagrywa moja najnowsza zabawka:

Kontrast chyba słaby trochę ale to 8 rano i słońce strasznie swieci mi w twarz. Zapytaćie czemu w twarz? :mrgreen:
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Keri pisze:Zapytaćie czemu w twarz?
Bo było rano, a Ty patrzyłeś na wschód? :-P
Ostatnio zmieniony piątek 28 cze 2013, 21:01 przez kondiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Konrad
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

kondiz pisze:
markac pisze:Zapytaćie czemu w twarz?
Bo było rano, a Ty patrzyłeś na wschód? :-P
Czy wiesz kogo cytujesz...? Chyba nie chcesz, żebym czyjeś posty oznaczał jako Twoje?
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

O sorka, byłem na telefonie i w sumie nie zauważyłem tego błędu. Za bardzo zaufałem przyciskowi "cytuj"...

Poprawione :-)
Konrad
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Qrde - nie wschód i te inne sprawy tylko kamerka w okularach więc tam gdzie ja tam granica - czy jakoś tak :mrgreen:
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Jak by było mało awarii sprzętu na urlopie, to jeszcze keychain zastrajkował.
Mam 808 #16 v2 i cały czas świeci mi zielona dioda :shock:
Przy ładowaniu baterii to normalne ale po odpięciu ładowarki albo od USB zielona dioda na chwilę gaśnie i znowu się zapala.
Po włączeniu kamerki zapala się pomarańczowa dioda i świeci jednocześnie z zieloną.
Da się włączyć nagrywanie ale dosyć mocno grzeje się kostka wewnątrz kamerki, ta kwadratowa Novatek. Po włączeniu nagrywania nie reaguje na guzik "shutter".
Trzeba kamerkę wyłączyć i włączyć z duzego guzika.
Dafuq?
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Mój keychain też chyba umarł. Stało się to po podłączeniu do pakietu 3S przez stabilizator na 5V. Kilka razy już tak podłączałem i wszystko było w porządku, tym razem coś poszło nie tak...
Po podłączeniu do komputera zazwyczaj zapala się poprawnie zielona dioda ale czasami zapala się pomarańczowa + czerwona. Poprzez naciskanie przycisku power mogę przełączać pomiędzy zieloną a czerwoną + pomarańczową :lol: Układ scalony Novateka bardzo się grzeje a jeszcze bardziej pięcio nóżkowy układ po drugiej stronie płytki co złącze USB. Po odłączeniu od komputera naciskanie przycisków nic nie daje ale za to co jakiś czas samoczynnie zapalają się czerwona + pomarańczowa i po sekundzie się ściemniają aż zgasną :roll: Ktoś miał podobne objawy?
Wygląda to na koniec przygody z keychainem (chyba, że ktoś ma na zbyciu w atrakcyjnej cenie 808 #16 v2 :-P )?
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

NIe wiem jak z powyższą sytuacją ale ja z moim problemem poradziłem sobie wywalając baterię i podłączyłem zasilanie z jednego regla ;)

Chyba coś z układem ładowania mi się pokiełbasiło bo zielona dioda jak pisałem wcześniej świeciła się zawsze, kamera działała ale bardzo krótko, od razu pojawiał się napis low battery, 1min30sek i koniec, nie dało się jej naładować na dłużej.
Teraz po wywaleniu baterii też cały czas zielona dioda świeci ale przynajmniej kamerka nagrywa i da się latać normalnie po podpięciu zewnętrznego zasilania.

Mailowałem ze sprzedawcą, przykro mu z powodu awarii i polecił mi wykonać oczywiste operacje typu format karty, reset, odpięcie baterii na dłużej... oczywiście wcześniej to zrobiłem i po wyczerpaniu pomysłów kontakt się urwał. No trudno, dobrze, że w ogóle działa jakoś. Tyle że bez baterii już nie jest taka mobilna ta kamerka :roll:
Ostatnio zmieniony wtorek 13 sie 2013, 00:06 przez Prono, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Moja nie jest widoczna jako dysk zewnętrzny :-( . Prawidłowo się włącza, zapala się zółta diodka, ale już nie mruga, jak powinna przy nagrywaniu. Resety, wymiany, formatowania karty nic nie pomagają. Czy tylko jako dawca organów da się ją wykorzystać :roll:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To jest ten moment aby przejść na mobiusa :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ