Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Ściągam próbkę z tej kamery za 50 dolców full HD i sprawdzę czy czasem nie jest to mydło rozciągane do full hd, bo masa jest taki urządzeń, gdzie sensor ma wiele mniej MP niż potrzeba do uzyskania full hd. Pełno takich gównianych urządzeń, bez testów można się nadziać.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

To co ściągnąłem nie jest dobrym testem, ale zawsze coś.

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 60.00fps [Video] ~14500kb/s
Audio: AAC 44100Hz mono 705kbps [Audio]


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Więc jakie to jest w full hd nie wiem, bo klip nie jest 1080p tylko 720p
Chyba widać jakaś walkę z przeplotem na liniach i krawędziach, to może być efektem nie dobory matrycy do obrazu jaki ma pozyskać.

Minutowy klip waży ok 110MB.

Dość wąski kąt obiektywu. Gamme zmienia skokami, widać skoki w krokach po jakieś 5%.
Trzeci zrzut (obrazek) to wyciągniecie klatki z bardzo szybkiego ruchu z lewa na prawo.

Do robienia ładnych ujęć raczej się nie nadaje, do latania chyba też nie, bo całkiem wąski kąt jakieś 70*. No to się nadaje do posadzenia na modelu by cokolwiek sobie w miarę filmować w 720p. na 60fps nie widać żadnych zacięć w nagrywaniu, procesor i karta uciągnęli zapis.

Będzie dobre do latania jak ktoś zrobi szeroki kąt ~120 albo przynajmniej ~100 stopni.
Gdyby nie skoki gammy, byłby to dobry sprzęt do w miarę ładnego uwieczniania lotów. Oczywiście wielu nie będzie to przeszkadzało ;-)
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Male pytanie bo nie rozumiem odpowiedzi po eng.
Czy 808#16 ma wyjscie av ktore podaje obraz w czasie nagrywania ?? bo dzis sie okazalo ze moj aparat nie daje obrazu av kiedy nagrywa :[ i szukam teraz czegos innego do podgladu i nagrywania
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wendry »

fajny opis kamerki #16
jak wymienic obiektyw na 180
warto poczytac

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0& ... &fpart=all
Artu

Post autor: Artu »

A tutaj filmik jak rozróżnić modele 808#11 i 808#16
I ogólnie dużo informacji o tych kamerkach.
Długi, ale warto poświęcić nieco czasu...

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

loop pisze:Do robienia ładnych ujęć raczej się nie nadaje, do latania chyba też nie,
hmmm Twoje opinie często są kontrowersyjne...widziałeś film jaki zrobił Cholo za pomocą tego, co jak określasz "nie nadaje się" ????

infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Rurek pisze:loop napisał/a:
Do robienia ładnych ujęć raczej się nie nadaje, do latania chyba też nie,


hmmm Twoje opinie często są kontrowersyjne...widziałeś film jaki zrobił Cholo za pomocą tego, co jak określasz "nie nadaje się" ????
Dołączę się do komentarza Rurka - chyba faktycznie nie wiesz o czym piszesz lub chcesz wywo.łać dyskusyjna dyskusję :mrgreen: Jako latający z #16, a nie tylko opiniujący mam bardzo dobre zdanie o niej; fakt jest to tylko 720p ale jak na coś takiego super sprawa.
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Mam juz swojego 808#16 akurat byl na allegro prawie nowka :) Ale mam pytanie jak sie w nim zmienia soft ?? po eng nie moge tego rozszyfrowac :| jakas dziwna zajawka z trzymaniem guzika shuter itd cos tam cos tam :/ na forum byl gdzies ladny opis zmiany w pl ale nie moge go znalezc, wiem ze cza zgrac soft na karte wlaczyc, breloczek pomruga itd potem wyjac karte itd kombinowalem cos w ten desen ale nie wiem czy zmienil sie soft czy nie :/ Swoja droga fajnie nagrywa :] nie testowalem jeszcze w quadzie bo mam polamane smigla od latania po pokoju :]



Bezwietrznej pogody, wysokich lotow oraz Wesolych Swiat



Nagralem na szybko filmik i cos jest z ta kamerka nie tak :/ nie zapisuje w 720p :(
http://www.youtube.com/watch?v=J07WsfGi3rY

Co mam zrobic ??:( Cholo Ty jestes chyba specu od tych kamerek :)

Pojawilo sie w 720 na yt zapomnialem ze yt dlugo przetwarza filmy no ale dalej takie to sobie :|
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

No i popsulem mojego keyczajna ;((((((

Wgralem plik z firmware na karte wsadzilem karte do kamerki wylaczylem usb
Wcisnolem guzik power zamigala chyba zolta dioda wylaczylem kamerke usunolem z karty plik z softem i

teraz po wcisnieciu guzika power zapala sie dioda na czerwono i tyle nie reaguje na guzik shotter po przytrzymaniu guzika power kamera sie wylacza
Po wpieciu usb zapala sie zielona dioda jak wcisne power na wpietym usb kamera sie wlacza swieci na czerwono ale nie wykrywa dysku w kompie :(((

Da sie to odratowac ??

nie mam jak wgrac jeszcze raz softu bo nie mam czytnika :/ plik softu z karty usuwalem w telefonie
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

dorwalem czytnik probowalem wgrac jeszcze raz soft i teraz wogule jest lipa :[ nie reaguje na zadne guziki grrrrrrr

A teraz to chyba poryzoswalem soczewke ;(((((( francowaty pech zawsze musze ruszc to czego nie trzeba ehhhhhh
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Artu

Post autor: Artu »

swistak, a nie lepiej edytować swój pierwszy post, niż pisać jeden pod drugim :roll:
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Przepraszam Artu no fakt nie zalwazylem

Udalo mi sie postawic kamerke na nogi

Jak to zrobilem: instrukcja moze sie komus przyda co zrobic gdy keyczain 808#16 nie reaguje na guziki po upgrade softu,ale zapala sie zielona dioda po podpieciu usb


Nagrywamy plik z softem na karte
Wsadzamy karte do kamerki
Naciskamy przycisk power i trzymamy
Wpinamy USB dioda powinna zaswiecic na czerwono puszczamy guzik power dioda powinna zamrugac na zolto
Wylaczamy kamere
Kasujemy plik z karty najlepiej w czytniku

I tyle powinno dzialac :)

A tu wrzucam filmik jak teraz hula moj keyczain z porysowana soczewka zarysowana w sumie z jednej strony

http://www.youtube.com/watch?v=x2ZEAgQAb8Y&feature
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wendry »

Testy #11, #16 v.18, #1080 @ 720-60fps
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wendry »

no i sobie poprawiłem ostrość miałem po prawej stronie słaba ostrość wiec rozebrałem
kamerkę i ustawiłem raz peceta mi się ześlizgnęła z obiektywu i mam na nim krechę
teraz ostrość super ale na środku biała plama :-/
Czy ktoś kupował już obiektyw do 808#16???
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Wendry ja tez bym wziol jeden jak bys znalazl i zamawial :) Niestety moj tez ulegl "podrapaniu" :]
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
ODPOWIEDZ