Branda niu kiczajna --- 808 #16 --- is fajnali hir

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

toretto1995 pisze:Można tą kamerkę zasilić z 5V regulatora ? Czy czerwony to na pewno + ?
skazi pisze: Można, mam taki regulator, podłączyłem i śmiga (nie wiem jak na dłuższą metę bo jeszcze nie testowałem) Czerwony to +
Kolego nie chce być nie grzeczny ale czas zainwestować w okulary :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

napisałem wyżej że można zasilić kamerkę z 5v ubeca (takie rozwiązanie znalazłem na YT)
Przecież pytanie jest:
Czy mógłby ktoś kto ma 808 #16 v2 (oraz sprawną baterię) pomierzyć prąd wychodzący z baterii po jej naładowaniu oraz po rozładowaniu?
:roll:

EDIT: toretto był szybszy

tomekk167 - obstawiam że to zwykły jednocelowy Lipol (ino maleńki)- przynajmniej tak było w starszych wersjach kamerki - więc napięcie odłączonej baterii nie powinno być niższe niż 3V na rozładowaniu i wyższe niż 4,2V w pełni naładowanej. Jeżeli spada poniżej 2,8V to być może dał zadu system odcinający, lipolek za bardzo się rozładował i dostał po tyłku w związku z tym. Jeżeli po naładowaniu jest powyżej 4,3V to z kolei nastąpiło przeładowanie co również nie jest zdrowe dla bateryjki.
Ten wredny...
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Garść pytań:
- czy to dobry pomysł zasilać tego keychaina takim Step-Downem ustawionym na 5V czy raczej UBEC?
- czy istnieje jakiś pan-tilt na którym można by zamontować tę kamerkę?
tomekk167
Posty: 164
Rejestracja: sobota 23 lut 2013, 16:53
Lokalizacja: Ziębice

Post autor: tomekk167 »

Jeśli chcesz zamówić z Chin i czekać X czasu za LM2596 to ja bede w Sieradzu na początku następnego tygodnia i tam dla siebie kupuje 2 szt za 9 albo 10zł /szt. Jak chcesz to mogę Tobie wziąść bo z tego co kojarze z W-wia jesteś.

Też o tym myślałem by się podłączyć na stałe z LM2596 do pakietu który zasila nadajnik wideo. Odnośnie napięcia, można będzie łatwo regulować. A u bałaganu mniej bedzie w samolocie bo można będzie zrezygnować z extra pakietu do breloka co by się nie rozładował w trakcie filmowania:)


VERID:
Z tąd pytanie odnośnie napięcia bateryjki do osób ze sprawnym brelokiem. Wolę się upewnić zamim ją usmarzę przez podanie złego napięcia.
Średniozaawansowany oblatywacz
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Qwer pisze: czy istnieje jakiś pan-tilt na którym można by zamontować tę kamerkę?
Ja próbowałem w najprostszy sposób: podstawa , do ktorej przykręcona była kamera - przykręciłem bezpośrednio do ramion serwa standard. Wszystko na ziemi wydawało się OK ale w locie powstawały takie wibracje, że zaprzestałem prób. Aż dziwiłem się jak pan tilt z kamerką płytkową do fpv na mini serwie może w ogóle pracować bez widocznych wstrząsów.
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

tomekk167 pisze:Jeśli chcesz zamówić z Chin i czekać X czasu za LM2596 to ja bede w Sieradzu na początku następnego tygodnia i tam dla siebie kupuje 2 szt za 9 albo 10zł /szt. Jak chcesz to mogę Tobie wziąść bo z tego co kojarze z W-wia jesteś.
Dzięki za propozycje ale w sumie to dopiero zamawiam kamekę więc i tak muszę poczekać a dostawa będzie do domu:)

Co do pan-tilta to idealny były taki pasujący też do kamer płytkowy jakbym kiedyś chciał na taką przejść.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Qwer pisze:Co do pan-tilta to idealny były taki pasujący też do kamer płytkowy jakbym kiedyś chciał na taką przejść.
Z takim to nie ma problemu bo zawsze jest jakiś sposób zamocowania. Tylko jest to mniej sztywne niż moja próba.
Awatar użytkownika
cosin
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2013, 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

mam tą kamerkę (808#16v2 z obiektywem chyba B) od kilku miesięcy. Ostatnio zabrałem się za ustawianie ostrości bo ostrzyła bardzo blisko. Przy okazji okazało się (rozkręcałem obiektyw), że matryca nie jest centryczna i stąd prawa strona obrazu jest ciemniejsza i mniej ostra. Może zmienię obiektyw na 120o

Używam karty 8GB klasy 10 i wbrew wcześniej pojawiającym sie opiniom nie mam z nią żadnych problemów.
Bixler 1400
Turnigy 9XR
Tarot FY690S
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=17045
tomekk167
Posty: 164
Rejestracja: sobota 23 lut 2013, 16:53
Lokalizacja: Ziębice

Post autor: tomekk167 »

Nikomu nie chce się pomierzyć napięcia?

O tyle to jest interesujące, że napięcie po ładowaniu mam 3,75V i po jej odpaleniu nie nagrywa nic tylko wysyła sygnał do AV-out.
Jak podłącze zewnętrzne zasilanie ~5V to nagrywa i wysyła do AV-out obraz.
Przez przypadek to odkryłem, jak nie podłączyłem zasilania zewnętrznego podczas lotów fpv. Obraz był kijowy i nic się nie nagrało. Jak wymieniałem lipoka do samolotu na nowy by polatać dalej, to odkryłem problem i podłączyłem zasilanie zewnętrzne do breloka i od tego momentu nie dość że obraz się poprawił, to kamerka nagrywała obraz na pamięć karty.
Średniozaawansowany oblatywacz
tomekk167
Posty: 164
Rejestracja: sobota 23 lut 2013, 16:53
Lokalizacja: Ziębice

Post autor: tomekk167 »

A może ktoś chce potestować moją kamerkę? Ostatniego czasu nie chce nawet nagrywać (Memory error)- karty sprawdzone to 16gb oraz 2gb. Ta sama informacja na obu kartach. Obraz do bani. Napięcie baterii po naładowaniu 3,8v. Ma ktoś jakieś pomysły? Chce się komuś "pogrzebać" w niej?

Pozdrawiam!
Średniozaawansowany oblatywacz
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

A czy ktos juz ma w swoich zbiorach wersje tej kamery nagrywajacej 1080 ? Jest troche drozsza i nie wiem czy warto ja kupowac.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

W naszych rozważaniach, uwagach i spostrzeżeniach zatrzymalismy sie na modelu #16. Natomiast jesli sie nie mylę full hd to wersja #18, #20 i #26. O tych dwóch ostatnich nikt nic nie pisze.
Zakupiłem wersję 1080p ale nie jest to brelok serii 808 - wstawiłem tu nawet temat _ Brelok 1080p. Mogę sie wypowiedzieć tylko na jego temat: skusiło mnie przede wszystkim 60kl/sek w 720p. w 1080p - 30 kl/sek. W porównaniu z 808 robi doskonałe fotki ale nie uzyjesz jej jako FPV. W wersji full hd obraz również jest bardzo dobry, wydaje mi sie tylko, że 30 kl/sek to za mało . Próbki różnych ujęc zamieściłem we wspomnianym temacie oraz na youtube - Florek56.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Be0wulff »

Nie planowalem jako FPV a jesli juz to nie jako glowna- moze jako zapas na przelaczniku. Raczej chodzi mi o cos co nie kosztuje 2k jak gopro :) bo troche boje sie jeszcze latac z tak drogim szklem. Poza tym weszla by mi do dobrze do skywalkera na dziob a full hd bylo by mile. Mowisz ze 30fps to za malo ? Kurcze moze sie skusze i zrobie tescik.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Be0wulff pisze: Mowisz ze 30fps to za malo ? Kurcze moze sie skusze i zrobie tescik.
Wszystko jest na filmach - może mnie się tylko tak wydaje, że 30kl/sek to mało. Zwykły brelok 808 też zabezpieczysz jak trzeba bo sa do nich wodoszczelne zamknięcia tak jak do gopro.
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Keri, a spróbuj nagrać w 720p 60 kl/s i 30 kl/s, nie wiem, czy będzie jakakolwiek widoczna różnica - nie porównuj obrazu generowanego przez kompa w grach, do wyświetlanego obrazu - to trochę się różni. Np obraz PAL ma 25 kl/s NTSC 30. 60 kl/s przyda się jedynie, gdy rejestruje się coś co porusza się naprawdę bardzo szybko. Np. model porusza się z szybkością 60 m/s, przy 60 kl/s to będzie jedna klatka na jeden metr a 60 m/s to jest 216 km/h. Przy 30 kl/s masz jedną klatkę na 2 metry.
ODPOWIEDZ