dobra kamera nocna ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Temat ciekawy zima idzie i widze że znów wszystkim te same pomysły po głowie chodzą ;)

Wiem, że te kamerki milion razy były wklejane ale konkretnie to o której 520tvl z zakupu mówimy - tej małej??

Może by tak rzucić linkami dla łatwiejszego tematu czytania ??
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Wiele kamer płytkowych ma duża czułość 0,01 lux i mniej, ale sekrecik tkwi, jak kolega wyżej pisał, w jasności obiektywu. Wtedy po prostu więcej światła obiektyw zbiera, soczewka nie wiele zaciemnia i bardzo dużo widać jak na nockę. Oczywiście muszą być jakieś źródła światła, księżyc, drogi, lampy, miasto itd. bez tego to już wejście w termowizję...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

A się skuszę na tą 600TVL tylko obiektyw dam jaśniejszy...zobaczymy co z tego wyjdzie. I tak trzeba będzie szaleć przy pełni, przynajmniej jakieś widoczki będą a że te obiektywy 1.2 trochę wąskie....no cóż, po nocy i tak bym się nisko nie odważył.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Veridzie tylko nie pomyl modeli, ja kiedyś tak popełniłem .... bierz tę co dałem w wątku O KAMERACH POLECANYCH :-)
BTW nikt nic nie aktualizuje w tym cytowanym wątku, od nikogo nie dostałem nowych modeli...czyżby te parę sztuk co tam wsadziłem to cały czas zebeściaki nie do pobicia?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Bawiłem się z oświetlaczem IR puki co na sucho.

Diem już nie musisz wysyłać bo dziś uruchomiłem power led IR 850nm 700mA
Dwa led z kalimatorem 15 stopni średnio świecą (albo jednak ta kamera nie jest tak czuła). Prawie podobnie jak kilka tych małych ledów co miałem wcześniej.
Może lepiej oświetlać ledami białymi tuż przy lądowaniu. Taki biały led 1W już całkiem fajnie świeci z kalimatorem 15 stopni. Może wystarczył by led 3W do tej zabawy.

I tak nocą lata się na bezpiecznej wysokości :P.
Pozdrawiam
Szymon
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ja mam leda prawie 1000 lumenow do latania po nocy, bierze 3A.
wlaczam go z aparatury jak jestem nisko.
jak bede mial chwile to dam jakis filmik.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Oj to Szymonie kamerka (obiektyw) nie działa zbytnio z ledami IR. Ja probowalem 3 kamery i tylko 540tvl osd działała dobrze z ir.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

ktos mowił mi ze te 0.001 przypuszczalnie maja 2-3 klatki na sek..
ma ktos doswiadczenie w temacie?
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

:) dziwne, bo to raczej kamery cyfrowe tak mają, a my tu o analogach. W najgorszym przypadku powinno pojawić się smugowe wyświetlanie jasnych punktów, gdy te się ruszają. Normalnym będzie pokazywanie ziarnia (automatyczne zwiększanie się czułości matrycy). Kamerek jest teraz bardzo dużo, faktycznie lepiej sprawdzić czy klatkuje, bo latania przy takim braku płynności to nie będzie.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

diem pisze:Oj to Szymonie kamerka (obiektyw) nie działa zbytnio z ledami IR. Ja probowalem 3 kamery i tylko 540tvl osd działała dobrze z ir.
Hmmm skoro to kamera dzień noc z mechanicznym filtrem IR więc niby powinno działać.

Kamera widzi oświetlacz fabryczny i podobnie widzi diody 850nm IR.
Tylko efekt oświetlania IR nie jest zbyt dobry, znaczy, że diody mocy IR sztuk dwie świecą nieco lepiej niż fabryczny. Ha ha więc jeszcze będę badał temat.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Nie wiem czy czasem na obiektywie, bądź matrycy nie ma jakiegos filtra IR. Tylko, że po jego zdjęciu chyba zmieniają się kolory - zielony już jest niebieski itd :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Zdemontowałem ten wielki obiektyw z mechanicznym filtrem IR i nie widzę różnicy z oświetlaczem. Kamerka ma całą masę ustawień. Trochę się pobawiłem. Im ciemnej tym mniejsze gamma i jest coraz jaśniej. Migawka też fajna spraw. Tylko wszystko trzeba ustawiać do danego oświetlenia i jest cacy. W auto różnie to bywa i niejako działa tylko o wiele dłużej reaguje.
Pozdrawiam
Szymon
ODPOWIEDZ