Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest sobota 21 lip 2018, 06:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: RunCam Split 2
Awatar użytkownika

Zastanawiając się nad zamówieniem RunCam Split zacząłem czytać test Oscara na temat Split'a 2 https://oscarliang.com/runcam-split-v2-camera/

Ładną grubą czcionką rzuciła mi się informacja, że można ją już zamawiać tutaj http://shop.runcam.com/runcam-split-2/

Mając na uwadze wszystkie opisywane problemy ze Splitem 1, pokusiłem się o kupno.

Wątek informacyjny, ale mam nadzieję, że bardziej doświadczeni użytkownicy wrzucą tutaj jakieś recenzje po zakupie :)

Mały update:

Wysyłka miała być po 18 ale właśnie dostałem maila, że już paczka została wysłała. Mam tylko nadzieję, że będzie lecieć, a nie płynąć :D

Ostatnio zmieniony piątek 20 paź 2017, 14:07 przez dambens, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

dambens pisze:
Ładną grubą czcionką rzuciła mi się informacja, że można ją już zamawiać tutaj https://oscarliang.com/runcam-split-v2-camera/

a tam jest napisane:
Update (13/Oct/2017) – Purchase is available at Runcam.com and Banggood.com

Kupowałeś wobec tego u Runcam'a czy na Banggood'zie?

Awatar użytkownika

W runcam'ie jest dostępny z bg trzeba czekać.

Jak dojdzie, daj znać, pewnie i tak nie będę targetem, ale kiedyś, kto wie..

Awatar użytkownika

Dostępny jest jeszcze tu:

securitycamera2000.com

Awatar użytkownika

Kamera wskoczyła na samolot, polatane dzisiaj około godziny. Dwa filmy poniżej. Kamera zasilana przez USB, podłączona do APM w szybowcu. Nie wiem dlaczego, ale tylko prawa strona jest ostra, lewa rozmyta. Nagrywane bezpośrednio na kartę SD na pokładzie i latane w zasięgu wzroku. Czy w runcamach da się tą ostrość jakoś regulować?

Obrazek

Awatar użytkownika

Chyba w każdej runcam'a się da (przynajmniej w tych co miałem z nimi styczność), ale tylko wtedy, gdy jest rozmazany na całym obrazie (lub bliżej, lub dalej), jak masz jedną stronę ostrą, a druga nie, to nie kwestia ustawienia obiektywu, tylko może to problem ze źle spasowaną/wklejoną matrycą.
Wówczas to już problem.
Spróbuj rozebrać i może uda Ci się poprawić.

Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 lis 2017, 13:53 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Warto przed rozbieraniem jednak zgłosić do supportu. Ja w zeszłym miesiącu kupowałem Mobiusa na BG i miałem wątpliwości co do jakości. Chcieli, żebym im wysłał filmik (link do YT). Najpierw zaproponowali mi zwrot ceny obiektywu. Nie zgodziłem się (nie sądziłem, że to może być przyczyną) i zaproponowali mi zwrot prawie całej kasy. I zwrócili bez konieczności odsyłania :-)

Awatar użytkownika

mowicz,

masz jakieś filmy ze swojej kamery? : )

Zaraz napiszę do supportu czy coś z tym zrobią.

Na gwarancje ten split lub niech runcam poprowadzi tą sprawę. Jak jest utrata ostrości bo obiektyw nie idzie równo w osi to będzie gorzej z korektą tego bałaganu. Co innego jakby mydliło równo po całości - wyostrzanie to wręcz normalna procedura wówczas.

I różne mikroby 1103, 1304...

Miałem podobne objawy w moim splicie v1, tyle że u mnie obraz był nieostry z prawej strony kadru - dosłownie detale były jakby rozdwojone, podczas gdy lewa strona ostra jak brzytwa.
Ja swój egzemplarz kupiłem w przedsprzedaży na BG i choć wiem z doświadczenia że są oni dość zainteresowani zadowoleniem klienta, to jednak zdecydowałem się swojego splita najpierw otworzyć i obejrzeć co się dzieje.
Okazało się, że problem był efektem niechlujnego montażu soczewek w obiektywie.
A konkretnie - po rozebraniu tylnej ścianki kamery(bez odpinania taśmy) widać było wyraźnie że między dwie ostatnie soczewki (od strony wnętrza) dostała się sporej wielkości kropla jakiejś lepkiej pomarańczowawej substancji - wydaje mi się że to było coś jakby klej do śrub bo cała wewnętrzna część gwintu obiektywu była nią pokryta. Ta kropla zasłaniała częściowo światło obiektywu przy prawej krawędzi soczewek i rozszczepiała obraz na nagranym materiale.
Rozwiązałem problem (z sukcesem) następująco:
Odkręciłem nakrętkę dociskającą od wewnętrznej strony soczewki i ostrożnie wyjąłem pierwszą z nich.
Następnie patyczkiem do czyszczenia uszu umoczonym w niewielkiej ilości Izopropanolu ostrożnie wyczyściłem soczewkę która została wewnątrz obiektywu(mniejszą) starając się nie zalać izopropanolem głębiej położonych soczewek które były czyste, a potem to samo zrobiłem z pierwszą soczewką(większą).
Po zmontowaniu całości, po wadzie nie ma śladu. Obraz na nagraniach jest klarowny w całym kadrze.
Ale uprzedzam trzeba to zrobić w jak najbardziej sterylnych warunkach i wymaga sporej cierpliwości i delikatnego obchodzenia się ze szklanymi, cieniutkimi soczewkami, żeby ich nie uszkodzić mechanicznie.
Jeśli u Ciebie powód jest ten sam (a taki obstawiam) to jeśli się zdecydujesz na samodzielne czyszczenie życzę powodzenia.
A może jakiś optyk chciałby Ci to wyczyścić w przyzwoitych pieniądzach?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Support w odpowiedzi napisał, żeby spróbować wyostrzyć obraz obiektywem, a jeżeli to nie pomoże to podesłać im film z przypadłością. Jutro zobaczę czy uda mi się coś poradzić.

Wątpię żeby kręcenie obiektywem coś zmieniło, za to ryzykujesz rozjechanie ostrości.

U mnie tak to wyglądało przed czyszczeniem:
https://photos.app.goo.gl/LY9LKeKz1S67LSf93

a tak po wyczyszczeniu
https://photos.app.goo.gl/yzPcHFy5dCZSGPvI3

Pewnie dałoby się to zrobić lepiej, ale mnie to wystarcza.
Szkoda że nie wpadłem na to by zrobić fotkę wnętrza obiektywu przed czyszczeniem.

Różnica widoczna na pierwszy rzut oka.
Mocno zabrudzony był obiektyw od środka?

Kropla "kleju" którą zassało między szkiełka rozlała się po jednej stronie tuż przy wewnętrznej ściance obiektywu, więc nie wpływała na przejrzystość w środkowej strefie tylko po prawej stronie i nieco na dole, ale patrząc pod światło od środka była widoczna gołym okiem.
Widocznie chińczyk za bardzo się śpieszył i dał za dużo "kleju" na gwint.
Podejrzewam że takich wpadek mieli więcej.
Sam "klej" nie był zaschnięty i dał się wymyć izopropanolem.

Awatar użytkownika

Dzisiaj spróbowałem ustawić ostrość, ale chyba nadal jest ten problem. Sprawdzę jutro na nagraniach. Jeżeli nie będzie efektu to pozwolę zająć się problemem producentowi.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.