Runcam Split - problemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Runcam Split - problemy

Post autor: Docent »

Markon pisze:
Co do reszty pytań, odpowiem jak zmuszę mojego runcama do działania, chociaż i tak ostatnio przez tą cholerną kamerę zostawiłem silnik na latarni, więc raczej nici z testu zasięgu przez najbliższe kilka dni.
Mam nadzieję, że nie chodzi o RunCam Split'a? Jeżeli możesz to wyjaśnić i rozszerzyć w odpowiednim wątku.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 wrz 2017, 19:13 przez Docent, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Niestety, chodzi o Runcam Splita. Najpierw krótki kabel przestał działać (okej, no złamał się, zdarza się), założyłem dłuższy i tutaj latał dobrze do ostatniego weekendu, kiedy zaczął podczas lotu tracić klatki i malować na fioletowo, próbując lądować nie zauważyłem słupa lampy (bez klosza ani nic, sam słupek o średnicy może 5cm) i przydzwoniłem w niego. Zostały z niego tylko 3 przewody. Tak, był przykręcony na 4 śruby i był to silnik 1407 z bumperami itp.
No nic, mój błąd, za długo zwlekałem z wymianą na nowy, krótki przewód. Wymieniłem dzisiaj przy okazji gogli. Runcam Split daje mi znać, że jest "Unautherized" (pisownia oryginalna) i nie włącza się, nie da się skomunikować po Wi-Fi ani zresetować przyciskami na płycie głównej. Napisałem już do supportu runcama w tej sprawie.
Z takich ogólnych spostrzeżeń: Założyć przymocować przewód trytytką do PCB tak, żeby w sockecie się nie ruszał, bo tutaj jest największy problem. A co się stało, że nie działa teraz i piszę "unautherized"? Nie mam pojęcia absolutnie żadnego. Po tym jak przydzwoniłem sprawdziłem na długim przewodzie i śmigał radośnie, więc kraksa nie była problemem.

Co do gogli, problem podwójnego obrazu zniknął na dobre, może to był mój mózg i przyciskanie "scan" to efekt placebo, może nie. Sam odbiornik w tych goglach obcina trochę obrazu, przez co trzeba poprzesuwać OSD. Na zewnętrznym odbiorniku problem znika. Ogólnie zdaje mi się, że po wymianie gąbki, za 360 złotych, te gogle to strzał w dziesiątkę, bo nie oszukujmy się, jeśli zasięg mnie nie zadowoli to zamontuje moduł diversity dla fatsharków, są już tutoriale od Drone Mesh na YT jak to zrobić.

Przez ostatnie 2 miesiące zrobiłem 2 preordery, jeden to split, drugi to EV100. Co do splita mam mieszane uczucia, a drugi to strzał w dziesiątkę jak na razie. Nie mam jak porównać FOV innych dwuekranowych gogli, ale ekran nie wydaje mi się za mały, szczególnie po pozbyciu się gównianej gąbki.

Edit: i jeszcze w prawym oku EV100 jakiś chiński mózgowiec wymyślił, że musi tam lekko dioda świecić na niebiesko :D Problem da się rozwiązać zaklejając dziurę, albo zapychając plasteliną, cokolwiek, ale poświata nie przeszkadza mi i nie bije po oczach.
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Docent »

Trochę mnie zmartwiłeś tym RunCam'em. Sam czekam na swojego. Trzeba będzie go nieźle wytestować.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Markon »

Sam się przejechałem, a mogłem poczekać na opinie. Teraz wiem z pierwszej ręki jak jest. Zabezpieczyć przewód i jak najmniej tego PCB dotykać, jak już wsadziłeś to w drona.
Jeśli chodzi o setup:
RCX 175, 4xRCX 1407, DYS F4+F20A ESC (4w1), Flysky X6B, Eachine VTX03 i właśnie Split.
Przynajmniej chińczyk nie gdera, a wymienia części od ręki zazwyczaj :-P
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Andych »

Markon pisze:Niestety, chodzi o Runcam Splita.
Markon, widzę że masz już jakieś doświadczenie ze Splitem, a mam niestety pecha i mój wyświetla tylko obraz kontrolny płyty głównej.
Próbowałem aktualizować z karty pamięci, nic to nie dało, z przycisków to mogę tylko go wyłączyć, po Wi FI nie widać nic.
Nie jestem również pewien prawidłowego montażu, bo o ile w płycie taśma była powierzchnią styków do dołu czyli płyty, to w kamerce zamontowali ją odwrotnie, odwróciłem w kierunku płytki kamerki, niestety nic się nie zmieniło, a jak to powinno być?
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Nowości/ciekawostki na Banggood

Post autor: Kowal »

Andych pisze:...o ile w płycie taśma była powierzchnią styków do dołu czyli płyty...
A powinna być raczej odwrotne, czyli polami stykowymi do góry... Ale najlepiej sprawdzić z której strony sa syki w złączu :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Markon »

Najważniejsze w przypadku splita są kontrolki. W zależności od tego co się świeci, można powiedzieć co się dzieje. Za każdym razem opisujcie co robią LEDy.
Jeśli świeci Ci się niebieski, czerwony pulsuje delikatnie, a zielony miga, to znaczy, że jest uszkodzony przewód, i tak jest na 99%, bo ten objaw następuje tylko przy uszkodzeniu przewodu PCB/Matryca lub jego złym zamontowaniu (czyli ogólnie sensor jest nierozpoznany).
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Docent »

Czyli fala zachwytów nad tą kamerą, która się przewinęła na YouTub’ie i różnych portalach to marketingowa ściema?

Kurde mam nadzieję, że ta kamera jednak będzie coś warta. Rozbić quada przez zawieszenie się kamery to taka mało przyjemna wizja.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Markon »

Zachwyty są szczere, bo dopóki ona działa, to jest bardzo dobrą kamerą FPV jak i HD, ale nadchodzi taki moment,że będziesz chciał ją uruchomić no i ona nie wstanie po prostu. Pierwszy i drugi pakiet kamer był obarczony wieloma błędami, teraz jest tylko lepiej. Zadbaj o przewód, przypnij na sztywno trytytką i będzie wszystko dobrze Docent. Najwyżej zostaniesz kolekcjonerem breloków do kluczy, ale banggood chętnie wysyła nowe :D

Sam myślę, czy kupić Foxeera 3 albo coś mniej problematycznego. Nie jest to zły produkt, ale bycie uziemionym przez miesiąc jest okropne. Szczególnie, że przez ostatnie 3 miesiące zrobiłem może z 40-50 pakietów. (o dziwo kupiłem ZOPy i nie działają tragicznie, do tego mają zakładaną pojemność)

PS. Co montażu kabelka. w PCB złote styki do dołu, w kamerze do góry. Koniecznie opisz co się dzieje z LEDami to będe w stanie Ci pomóc :)
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Andych »

Markon pisze:Jeśli świeci Ci się niebieski, czerwony pulsuje delikatnie, a zielony miga,
Dokładnie takie mam objawy, diody 1 i 4 jeszcze nie widziałem, dopiero w manualu zobaczyłem że takie też są :)
Wymienię kabelek, zobaczymy.
Pozdrawiam
Andrzej
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Markon »

Dioda 1 to jest właśnie dioda Wi-Fi, a dioda numer 4 to dioda od oznajmienia, że urządzenie się flashuje. Po Wi-Fi nic nie widać czy nie umiesz się w ogóle połączyć po Wi-Fi? Bo teoretycznie połączenie Wi-Fi jest możliwe tylko jak świeci dioda numer 1 (ta od Wi-Fi).
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Andych »

Wymieniłem kabelek, zamontowałem stykami do góry z obu stron.
Dyskoteka się skończyła, świeci się czerwona (5) dioda, brak obrazu, nawet kontrolnego który poprzednio się wyświetlał.
Wi-Fi nigdy nie używałem, bo ona taka jest od pierwszego uruchomienia, prawidłowo nigdy mi nie działała.
Pozdrawiam
Andrzej
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Markon »

Sprawdzę u siebie jak to jest.
Złote styki mają być zwrócone do PCB, a odwrócone do matrycy :D
https://support.runcam.com/hc/article_a ... able__.png
Po tym powinna zadziałać.
PS. Może ja się zatrudnię jako ich support na Polskę? :P
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Andych »

Właśnie też tu https://support.runcam.com/hc/en-us/art ... ashing-red trafiłem.
Okazało się że kamerka przyszła z walniętą krótką taśmą, wszystko działa nawet flesz poszedł i po Wi-Fi trybi.
Dzięki, miałem już reklamować po dwóch dniach walki, a ten watek zmotywował mnie do kolejnej próby.
Pozdrawiam
Andrzej
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Runcam Split - problemy

Post autor: Markon »

Pamiętaj, żeby upomnieć się do supportu, są bardzo chętni żeby wysłać nowe przewody, w końcu Ci się należą, a za długi przewód może powodować problemy, kiedy będziesz go upychać na siłę.
ODPOWIEDZ