Wymiary kamer Runcam Swift i Swift 2

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Wymiary kamer Runcam Swift i Swift 2

Post autor: Docent »

Panowie mam taki problem.

Składam kolejnego quada i nie mogę dopasować kamery Runcam Swift 2 do ramy. Pierwszy raz spotkałem się z tym przy składniu ramy Geprc Airbus Ax-215. Żeby zainstalować kamerę w ramie musiałem zeszlifować z jednej i drugiej strony obudowę. Drugi raz problem pojawił się podczas składania ramy QAV-R gdzie kamera nie miesći się między uchwyty montażowe, znowu trzeba będzie zeszlifować z jednej i drugiej strony. Trzeci raz problem pojawił się w czasie przymiarek z ramą Armattam Chameleon, tu też kamera Runcam Swift 2 się nie mieści. Mam podejrzenia, że nasi wschodni bracia projektowali te ramy biorąc pod uwagę chyba tylko wymiar kamer Runcam Swift (26x26x30mm), kamera Swift 2 (28.5x26x26mm) jest szersza o 2.5mm. Fajnie by było gdyby producenci pokazali jakiś rysunek techniczny danej ramy choćby tylko z najważniejszymi wymiarami np. miejscem montażu kamery FPV.

Więc rodzi się pytanie czy elektronikę z Swift 2 można przełożyć do obudowy z Swift 1?

Pytanie kieruję do właścicieli obu kamer.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Wymiary kamer Runcam Swift i Swift 2

Post autor: Docent »

Dobra odpowiem sobie sam ;-)

Tak jak przypuszczałem obudowa kamery Runcam Swift pasuje idealnie do ramy QAV-R i Airbus. Niestety elektronika z kamery Swift 2 nie pasuje do obudowy Swift 1. Pewnie jakby dokonać przeróbek wewnątrz obudowy Swift 1 to da się elektronikę Swift 2 dopasować.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
ODPOWIEDZ