Run Cam 3 - prblem z GPS

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Run Cam 3 - prblem z GPS

Post autor: Kkacper »

Ostatnio zakupiłem sobie kamerkę RunCam 3 - kupiłem ją gdyż chciałem m.in wykorzystywać możliwość podglądu nagrywanego obrazu.
Nam kopterka z Nazą V2 i gimbalem 2 osiowym - do tej pory latałem ze starą wysłużoną Gopro i nie było żadnych problemów - po założeniu RunCam-a zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy z GPS-em.
Standardowa procedura startowa - włączamy wszystko - aparatura, zasilanie koptera i czekamy na fix-a. Niby wszystko ok ale po włączeniu zasilanie RunCama - i nagrywania okazuje się iż ilość satelit spada do zera i tak się "buja" od 0 do 7.
Po wyłączeniu nagrywania kamery objaw ustaje.
Zauważyłem także drugą rzecz iż przy włączonym nagrywaniu - jak wyjmę wtyczkę USB z RunCama - (kabel do podglądu) to także zakłócenia znikają.
Sprawdzałem już kilka razy różna możliwości - zmiana przewodów pomiędzy kamerą o OSD, zakładanie ferryta na przewód, dodatkowa masa i nic nie pomaga.
Resumując przy włączonym nagrywaniu RunCam-a i podłączonym przewodzie do gniada kamery (podgląd wideo) RunCam zakłoca GPS-a - do podłączenia podglądu użyłem kabelka, który był w komplecie z kamerą.

Miał ktoś coś takiego a może słyszał o podobnym przypadku - jak to wyeliminować gdyż nie ukrywam lepiej lata się FPV jak się ma podgląd z kamery.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9759
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Run Cam 3 - prblem z GPS

Post autor: pawelsky »

Kkacper pisze:Miał ktoś coś takiego a może słyszał o podobnym przypadku - jak to wyeliminować gdyż nie ukrywam lepiej lata się FPV jak się ma podgląd z kamery.
Znane sa takie przypadki - GoPro rowniez potrafia siac zaklocajac GPSa. Zawin kamerke w folie aluminiowa, powinno pomoc.
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: Run Cam 3 - prblem z GPS

Post autor: Kkacper »

pawelsky pisze:
Kkacper pisze:Miał ktoś coś takiego a może słyszał o podobnym przypadku - jak to wyeliminować gdyż nie ukrywam lepiej lata się FPV jak się ma podgląd z kamery.
Znane sa takie przypadki - GoPro rowniez potrafia siac zaklocajac GPSa. Zawin kamerke w folie aluminiowa, powinno pomoc.
Spróbuję tego patentu.
Tylko u mnie problem pojawia się po podłączeniu przewodu (do podglądu) do kamery - jak kamera nagrywa bez tego przewodu to wszystko jest ok.
Wygląda to tak jak by przewód "robił" za antenę nadającą zakłócenia.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Run Cam 3 - prblem z GPS

Post autor: Adrián »

Może warto spróbować ekranować ten przewód?
Ale folia też pomaga, można zrobić jakąś obudowę i nie zaszkodzi podpiąć do masy.

W moich przypadkach pomogło. Z drugiej strony ciekawe, bo w runcam 2 nie ma tego problemu.
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: Run Cam 3 - prblem z GPS

Post autor: Kkacper »

Zaekranowanie przewodu niestety nie pomogło - jutro sprawdzę z ekranowanie całej kamery.

Niestety ekranowanie kamery nie pomogło.
Ale nie dawałem za wygraną i sprawdziłem czy to faktycznie zakłócenia od kamery czy może się mylę.

Odpaliłem więc analizator widma na pasmo pracy GPS-a i sią zdziwiłem jak silne są zakłócenia od kamery :
ODPOWIEDZ