kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: hrumque@gmail.com »

Jakby kogoś kusiło, by mieć kamerę (do FPV głównie) o czułości znacznie przewyższającej np runcam Owl i podobne - to proponuje szukać sobie kamerek z technologią Sony Starvis - polecam kamery na czipie IMX291
https://www.aliexpress.com/wholesale?in ... tId=301102

Sam czip-przetwornik obrazu IMX291 to jedno, druga sprawa to czip który zamienia obraz z przetwornika - na sygnał wyjściowy. I tutaj może być IPcctv albo czipy "analogowe" AHD, np. NVP2441
Wiadomo, że AHD 1080p to przez radio VTX nie przepchniemy, ale ten czip posiada taką fajną funkcje, że potrafi wypuszczać "klasyczny" sygnał PAL CVBS
Przykładowo: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 10626.html - mam posiadam i jestem w szoku, że nawet z włączonym filtrem ir-cut w praktycznie całkowitej ciemności w mieszkaniu w nocy - ta kamera widzi, i to widzi kolory.

Po wyłączeniu filtru IR-cut (albo - jego po prostu wyrzuceniu, bo waży ponad 20g) i przejściu na czarno-biały obraz czułość rośnie jeszcze bardziej, w cieniach (np na poniższej fotce - zaczyna być widać co tam w szafkach leży). Noktowizor po prostu.
noc-color.jpg
noc-color.jpg (89.16 KiB) Przejrzano 5344 razy
Tutaj przykładowy screen-shot z takiej kamerki w całkowitych ciemnościach - w rzeczywistości na ludzkie oko to jest na tyle ciemno, że się po omacku chodzi i przewraca o graty w pokoju. Jedyne światło, to dwa pokoje dalej się coś świeci i wpada trochę drzwiami.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: Adrián »

JAka waga całości?
Bo jest dość duża 38x38mm, do tego bez obudowy.
Sprawdzałeś jak wygląda w dzień?
Jest jello? i jak z opóźnieniem?
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: qemay »

Wygląda jak standardowa płytkowa, więc rozmiar wcale duży nie jest. Może jest co prawda większa niż obecnie używane kamery, ale początkowo właśnie z takimi się latało.

Mnie bardziej interesują dwie rzeczy. Obraz HD to przeważnie większa moc potrzebna do obróbki - większa moc to większe opóźnienie.
Co z tego więc, że obraz będzie fajny w nocy jak opóźnienie będzie tak duże że latać się nie będzie dało.

Tak więc jak można to poproszę test LAG'a (zarówno w jasnym jak i ciemnym)

Drugą bardzo ważną rzeczą jest zdolność do adaptacji w zmieniającym się świetle - tj reakcja na przejście jasno (lot pod słońce) ciemno (lot od słońca) i szybkie zmiany pomiędzy tymi stanami (robimy nawrót z pół flipem i pół beczką i przez pół sekundy nic nie widać).
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: Adrián »

qemay pisze:Wygląda jak standardowa płytkowa, więc rozmiar wcale duży nie jest. Może jest co prawda większa niż obecnie używane kamery, ale początkowo właśnie z takimi się latało.
Heh wiem, że z takimi się latało, bo sam taką miałem. Dla mnie na dzień dzisiejszy za wielka i bez obudowy. Czyli nie nadaje się.

Ale chętnie zobaczę opóźnienie i jak się zachowuje w dzień. Czy faktycznie jest lepsza od owl plus
To, że więcej widać po ciemku to nie jedyny wyznacznik dobrej kamery do latania.
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: Rumburak »

Cenowo ta kamerka sony wypada dobrze ale nie wiem czy przebije Runcam Night Eagle ( Runcam Owl jest gorszy)
https://www.youtube.com/watch?v=8aH5TnTVetk

W teoretycznym porównaniu Runcam Night Eagle wygrywa:
Sony IMX291 (2.0MP) - 0.001 LUX
RunCam Night Eagle 0.00001Lux
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: Adrián »

Tylko ta cena.. :roll:

Runcam owl plus Min.lllumination: 0.0001LuX
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: hrumque@gmail.com »

No to przetestowałem kamerkę na opóźnienie.
1. Nie wiem jakie opóźnienie wprowadza mój warsztatowy monitorek "od kamery cofania" (jakaś chińszczyzna). Napewno nie jest to 0.00s
2. Z (domyślnie) włączoną redukcją szumów w OSD kamery na MIDDLE opóźnienie wynosi 0.61s-0.52s = 0.11s
Obrazek

3. Z wyłączoną redukcją szumów opóźnienie wynosi 0.49s-0.41s = 0.08s
Obrazek
Załączniki
Bez redukcji szumów w kamerze
Bez redukcji szumów w kamerze
P5010074 NR-off.JPG (141.23 KiB) Przejrzano 5037 razy
Z średnią redukcją szumów
Z średnią redukcją szumów
P5010070 NR-middle.JPG (151.78 KiB) Przejrzano 5037 razy
Nix_2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 28 maja 2017, 17:23
Lokalizacja: Sulechów

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: Nix_2 »

Ładna kamerka.
Czy ten przykładowy screen z pierwszego postu jest z obiektywem 2,1mm czyli kąt 120 stopni? Bo tu widać już charakterystyczne
zniekształcenia tupu "beczka" a ja chciałbym zastosować jeszcze ciut szerszy obiektyw, tylko czy szersze są też dostępne ?

pzdr Nix
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: hrumque@gmail.com »

Nix_2 pisze:Czy ten przykładowy screen z pierwszego postu jest z obiektywem 2,1mm czyli kąt 120 stopni? Bo tu widać już charakterystyczne
zniekształcenia tupu "beczka" a ja chciałbym zastosować jeszcze ciut szerszy obiektyw, tylko czy szersze są też dostępne ?
Tak, to jest z obiektywem 2.1mm. (Na obiektywie 2.8mm obraz jest prawie całkowicie "neutralny" płasko-prostokątny, normalny)

Pamiętaj też, że ta kamera ma przetwornik 1/2.8" (prawie 1/3" - mały znaczy) - co daje trochę inny efekt niż przy typowych kamerkach o wielkości przetwornika 1/2 czy nawet 1/1.8" (runcam eagle itp)
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: kamera lepsza niż Runcam Owl itp

Post autor: celestin »

Cześć mam RUNCAM OWL PLUS i chciałbym mniejsza soczewke tak z 100 fov 120 bądź 130 fov która będzie pasować? soczewka.
Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
ODPOWIEDZ