GoPro 5 Black HDMI jaki konwerter

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

GoPro 5 Black HDMI jaki konwerter

Post autor: przybora »

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych temate Gopro 5 black i konwertera HDMI.
Nabyłem ostatnio Hero GoPro 5 Black i jak wyczytałem w necie, nie daje ona sygnału AV przez USB (tu już zastosowano USB Typ-C), jedynie obraz można uzyskać przez port microHDMI.
W kamerze można ustawić różne tryby tj. co ma być wysyłane na HDMI przez kamerkę :

Obrazek Obrazek

W trybie LIVE przekazuje obraz to co widzi kamera i o to dokładnie mi chodzi.
W związku z powyższym celem przetestowania kamerki podpiąłem ją za pomocą kabla hdmi do telewizora i w tym momencie na kamerce wszystko znika z wyświetlacza robi się on czarny i nie aktywny kamerkę obsługujemy dwoma przyciskami wyzwalania spustu migawki i przyciskiem mode. Zniknięcie z ekranu Gopro obrazu rozumiem że kamerka nawiązała prawidłowe połączenia po hdmi tak to sobie tłumaczę.
W związku z powyższym nabyłem konwerter HDMI -> AV

Obrazek

konwerter ten rozebrałem i wyprułem z niego co byłoby mi zbędę.

Obrazek Obrazek

Ucieszony że będzie wszystko OK podpinam kamerką do konwertera za pomocą hdmi a następnie do mego monitora z FPV i NIC się nie dzieje! Kamerka jakby nie reagowała na podłączone z urządzeniem czyli konwerterem. Pomyślałem sobie że może rozdzielczość ale podpinam netbooka z HDMI obraz jest na monitorze wszystko jak należy, sygnał przez konwerter HDMI2AV. Więc pomyślałem może za słaba rozdzielczość podpiąłem laptopa sygnał fullhd obraz przez konwerter na monitorze z FPV obraz jest wszystko OK. Podpinam pod konwerter Gopro5b i zero reakcji. Pierwsza myśl może padło złącze hdmi w kamerca, podpinam pod TV obraz z kamery jest.
Może ktoś z kolegów coś mi poradzi w tym temacie ? Oczywiście konwerter cały czas ma zasilanie z ubec.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi lub nawet teorie.
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
ODPOWIEDZ