Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Post autor: Marcin »

Hej,
nie usmiecha mi się kupować za prawie 2 stówy kabla GoPro Combo.
Co potrzebuję - jednoczesne zasilanie kamery z zewnętrznego źródła oraz podpięcie zewnętrznego mikrofonu.
Co już mam/ wiem / zrobiłem :

1. Gopro do obsługi wszystkiego używa swojego 10pinowego gniazda mini USB.
2. Proste adaptery pozwalające podpiąc zewnętrzny mikrofon zbudowane są w ten sposób, ze między pinami GND i sąsiadującym mają 300kOhm rezystor. To 'oszukuje' gopro które wtedy przełącza się na nagrywanie właśnie z zewnętrznego źródła. Wiem, że z powodzeniem robi się kabel Video OUT z zasilaniem żeby używać kamery do FPV. Wtedy używa się rezystora 100kOhm.
3. Niestety napotkałem na problem. Po podpięciu się z zasilaniem do odpowiednich pinów (1 i 5) w gotowym adapterze USB - Jack nie umiem uzyskać ładowania. GoPro zachowuje się dziwnie. Ładowanie odpala na kilka sekund i gaśnie. Co ciekawe wskaźnik baterii spada więc ewidentnie jest zużycie prądu. Napięcie na pinach zasilających przekracza 5V więc prąd do kamery idzie. Nie umiem ogarnąć dlaczego GP nie przyjmuje zasilania.

Jakieś pomysły? :) Help!

EDYCJA:
Z powodu durnowatości użytkownika (czyli mnie) lutowałem +5V do złego punktu lutowniczego. Teraz juz jest OK - zasilanie śmiga, można nagrywać i mieć zewnętrzne zasilanie. Ale niestety wtedy jest masakra z zakłóceniami - robi się taki typowy elektroniczny szum.

Nawet na FB jest o tym strona ;)

https://www.facebook.com/Issues-with-Th ... 239876255/
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Post autor: xboomx »

Obejrzałem test na fb. Faktycznie nawet z zasilaniem z power banka audio jest bezużyteczne. Ciekawe czy to wina przetwornic w power bankach, czy samego gopro. Jedyne co przychodzi mi na myśl to paczka baterii paluszków bez przetwornicy. Na początku spróbowałbym 4 niepełnych paluszków. Takie 4x1.3v Jak z nimi bedzie szum to kaplica.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Post autor: Marcin »

W miedzyczasie zrobilem ten kabel i szumow / zaklocen nic a nic. Natomiast jestem na etapie zrobienia adaptera z baterii. Tzn stabilizator 4V w miejsce baterii podpiety pod powerbank.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Post autor: xboomx »

Czyli jednak zasilanie... Dobrze wiedzieć, że jest nadzieja dla tego rozwiązania :)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Post autor: Marcin »

Stabilizator tez sieje. Kolejny etap to testy zasilania bezposrednio z ogniw 18650 liion.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Centrifan
Posty: 2
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 13:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Post autor: Centrifan »

Po ostatnich aktualizacjach wszystko działa dobrze? Bo u mnie po aktualizacji stabilizator przestał działać i nie wiem czy tylko mi.
:)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Gopro 3+ - zasilanie i zewn mikrofon jednoczesnie

Post autor: Marcin »

Jaki stabilizator?

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
ODPOWIEDZ