Kamera płytkowa pomocy!!!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: rafi.devtox »

Sluchajcie jak zawsze cos sie musi spi.....lic w najmniej oczekiwanym momencie... Do tej chwili wszystko dzialalo jak nalezy. Postanowilem zamontowac micro minimOSD. Podlaczylem wszystko wedlug schematu. Po podlaczeniu widzialem tylko obraz z kamery. Bez osd. Kiedy odlaczylem kabel sygnalowy miedzy kamera a osd to na ekranie bylo samo osd. Kiedy probowalem ponownie podlaczyc sygnal z kamery to znowu byl sam obraz z kamery. Za 3 razem ujrzalem to://cloud.tapatalk.com/s/581385281c7 ... 84145.jpg?
A po odlaczeniu kamery to.://cloud.tapatalk.com/s/5813857d241 ... 84246.jpg?
I teraz nie moge dojsc do tego co sie stalo i jak. Poza tym przed chwila zauwazylem ze nie mam jednego elementu na plytce kamery.//cloud.tapatalk.com/s/5813869916a ... 10-06.png?
Czy ktos jest w stanie sprobowac wyjasnic jak w ciagu 3 minut kamera przestala dzialac i ten element ( rezystor, kondensator????) zniknela mi z plytki. Zaznaczam ze kilka sekund wczesniej wszystko z obrazem bylo ok... Czy ktos moze namierzyc ten element?

Kamera:
DC12V 800TVL 1/3 Inch 960H 2.1mm Lens Wide Angle CCD HD Camera for FPV Multicopter
https://banggood.app.link/YXbjfQSHwx

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: edixot »

Ten element wydaje się być diodą, być może zabezpieczającą przed odwrotnym podpięciem zasilania. Zobacz, może nie była wbudowana od nowości. Obejrzyj przez lupę, czy widać ślady lutu, czy raczej są czyste, pocynowane pady.
Może minimosd nie współpracuje z kamerą 800TVL? Wiem, że bywają problemy z kamerkami 700TVL, sam mam jedną taką co z minimosd po prostu nie działa. Ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto sam ma tę kamerkę, albo poszukaj na youtube nagrań z tej kamerki z osd.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: Adrián »

Nie sądzę, żeby od tak "wyparowało". Miałeś w ogóle osd i obraz jednocześnie na tej kamerze? Może jest tak jak kolega pisze, są modele, które nie współpracują z tym/ z osd.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: rafi.devtox »

S Nie mialem jednoczesnie osd i obrazu. Albo jedno albo drugie.Sprawa wyjasniona. To byla dioda Zenera. Okazalo sie ze syn zrzucil mi ja na podloge jak wyszedlem zapalic. Zona podniosla i nic mi nie powiedziala. Dodatkowo zabilem dziada robiac mu szybka smierc.. Poszedl dymek i nie ma po czym plakac. Jak to mowia "oszczedny kupuje 2 razy". W takim razie powiedzcie mi co kupic na zamiennik. Raz a dobrze. Czy Run Cam Owl to dobry wybor i czy bedzie chodzil z micro MinimOSD?

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Ostatnio zmieniony piątek 28 paź 2016, 22:22 przez rafi.devtox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: Adrián »

rafi.devtox pisze:i czy bedzie chodzil z micro MinimOSD?
Nie wiem, jeszcze nie podłączyłem pod osd. Zależy kiedy będziesz latał. Jeśli późnym wieczorem, w nocy to dobry. W dzień są lepsze płytkowe, ale na owl też da się latać. Tylko owl ma obiektyw ok 2-2.1 dość szeroko.
Na pewno działają 1,2 bo mam i pewnie kilka innych z tematu, poczytaj http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=41&t=3416
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: rafi.devtox »

Polec mi kolego cos dobrego do latania w dzien w przedziale 150-200zl. Zalezy mi na czystym obrazie i w miare zywych kolorach.

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: KwiatuFPV »

Foxeer HS1177 lub Run Cam swift
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: rafi.devtox »

A ja sie bardzo mocno zastanawiam nad runcam owl. Czy ktos ja ma? Jak sie sprawuje w dzien?

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: Adrián »

Ja mam, w dzień obleci, są lepsze płytkowe. owl pokazuje swoją wyższość wieczorem i po zmroku. Jest szeroka 2.0-2.1 więc też trzeba wziąć to pod uwagę. Mi tam nie przeszkadza, bo nie używam jej do latania. Przyzwyczajony jestem do 2.8 i na takich latam.
To nie jest idealna/uniwersalna kamera. Latasz/używasz wieczorami, weź owl. Więcej używasz w dzień, wybierz inną.
Jaką? Już padły propozycje.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: rafi.devtox »

Wiem wiem. Czytalem. I jak to w moim przypadku bywa ciezko sie zdecydowac... He he...

To jeszcze jedno male pytanko. 1177 czy 1190?

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: Adrián »

Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: KwiatuFPV »

No dokładnie ... chyba najczęściej wybierana kamerka do racerów ;)
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: rafi.devtox »

Adrian zamowilem kamerke ktora mi poleciles... Jezeli przyjdzie to dam znac jak tam moje subiektywne odczucia...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: Adrián »

Mam i w dzień wystarcza. Nie ma co kombinować. Cena jest ok, osd działa. Czego chcieć więcej ;-)
Owl jest fajna, ale będę używał do jeżdżenia wieczorem, w nocy. Jest bardzo szeroka, ale mi to nie przeszkadza.
Jak będę miał chwilę, to podepne osd i spr czy będzie ok. Nie spr tego.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Kamera płytkowa pomocy!!!

Post autor: rafi.devtox »

To jesli sprawdzisz to daj znac. Jesli OWL bedzie dzialac z miro minimosd to bardzo chetnie dokupie ja na nocne/wieczorne wypady...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ODPOWIEDZ