Kamera Sony CCD - czy nada się na badanie dna?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Damian12347
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 15:21
Lokalizacja: Opole

Kamera Sony CCD - czy nada się na badanie dna?

Post autor: Damian12347 »

Witam!
Szukam kamery pod OSD do modelu do wywozu zanęty. Kamery dedykowane są bardzo drogie, więc pomyślałem że kupię taką kamerę na podczerwień

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PAL_.html

wywiercę dziure w kadłubie, na to na kleju jakiś przeźroczysty materiał aby kamera była zamknięta w środku i uchwyt do kamery skierowanej na dno zbiornika.
Czy taka kamera spełni swoje zadanie? Nie znam się na parametrach i możliwości takich urządzeń. Poproszę o poradę doświadczonych forumowiczów czy dobrze kombinuję :roll:

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamera Sony CCD - czy nada się na badanie dna?

Post autor: Verid »

Czy takie drogie to kwestia umowna:

http://www.banggood.com/CR-006H-HD-600T ... 40373.html
Damian12347 pisze:czy dobrze kombinuję :roll:
Nie jestem przekonany. Woda to dość wredne środowisko dla kamer i wcale nie mam na myśli wpływu na elektronikę. Żeby kamera cokolwiek zobaczyła pod wodą, powinna być solidnie doświetlona i możliwie blisko oglądanego obiektu. Obawiam się że zamocowana w dnie łodzi niewiele zobaczy, chyba że pływasz po kałużach.
Ten wredny...
Damian12347
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 15:21
Lokalizacja: Opole

Re: Kamera Sony CCD - czy nada się na badanie dna?

Post autor: Damian12347 »

Właśnie tego się obawiałem, że może pokazywać tylko dno na płyciźnie.
Jeśli chodzi o cenę to miałem na myśli dedykowane kamery z monitorem do łódek karpiowych.

Odnośnie kamery, którą podrzuciłeś. Jaki jest sposób podłączenia takowej pod OSD? Osobno zasilanie do diód i przedóbka kabla sygnałowego z kamery pod OSD?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamera Sony CCD - czy nada się na badanie dna?

Post autor: Verid »

Damian12347 pisze:Odnośnie kamery, którą podrzuciłeś.
Podrzuciłem co wypluł wujek Google a co nie kosztowało fortuny celem zasugerowania że na zestawach do łódek karpiowych za kilkaset PLN świat się nie kończy. Rybę potrafię zjeść. Z łapaniem gorzej więc na temat tego (czy innego podobnego) modelu nie powiem ci nic więcej niż to co napisał sprzedawca. Jako że całość jest zakończona 4-polowym jack'iem więc przypuszczam że jest to: masa, zasilanie LED, zasilanie kamery, wyjście wideo w jakiejś tam kolejności. A skoro to tylko zwykła kamera w obudowie plus LED'y to podłącza się pod OSD jak każdą inną.

Poszukaj po BG i Ali co mają ciekawego a jak już znajdziesz to weź na spytki sprzedającego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: Kamera Sony CCD - czy nada się na badanie dna?

Post autor: sogun »

Damian12347 chyba daj sobie spokoj z podgladem OSD z kamerki pod wode,-nasze słodkie akweny sa masakryczne jesli chodzi o przejrzystosc wody, robilem rozne eksperymenty na mazurach gdzie woda jest w niektorych miejscach naprawde czysta ale z gopro ktorym filmowalem to "zasieg" obrazu byl zadowalający ok 0,5-1m max ,szkoda chyba zawracac sobie tym głowe........moze cos raczej w kierunku echosond jesli chodzi Ci o "rybki" i jakiś przesył "danych" online ?
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Kamera Sony CCD - czy nada się na badanie dna?

Post autor: notgroove »

Zgodzę się z przedmówcą.
Wizura w naszych jeziorach łącznie z morzem jest bardzo kiepska.
Nawet jak byś kupił drogą kamerkę to nie wiele to pomoże.
Potrzebne by było dobre doświetlenie czyli duże lampy ale nadal ograniczeniem są śmieci i cząstki wodorostów...czyli wizura.

A zakładam że chciałbyś widzieć rybki jak w filmie przyrodniczym z discovery lub NGC :)
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ