SJ4000 - problem po krecie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

SJ4000 - problem po krecie

Post autor: destructo »

siema,

zaliczyłem solidnego kreta quadem, kamera nówka, jej pierwszy lot :/ zerwała dość spory rzep który ją trzymał i wyleciała na kilkanaście metrów. O dziwo brak zewnętrznych uszkodzeń nie ma ani ryski z tego zdarzenia. Uruchamia się normalnie, wszystkie funkcje działają ale pokazuje się komunikat że karta SD jest pełna. Gdy staram się ją sformatować z poziomu kamery wyskakuje "błąd karty sd". Próbowałem z innymi kartami - jest to samo. Dodam że po upadku karta SD która była w kamerze wyleciała w kosmos i jej nie znalazłem.

jakiś pomysł jak to naprawić? Co to może być? Jest szansa że jest popsute samo gniazdo na kartę? Rozebrałem całość na kawałki i nie ma nic pękniętego w środku czy wzbudzającego niepokój.

dodam że po uruchomieniu kamera nie tworzy swoich plików na karcie sd, próbowałem wrzucić plik .bin z firmare ale update nie rusza
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJ4000 - problem po krecie

Post autor: Adrián »

Możesz spróbować aktualizować soft, jeśli masz najnowszy, to jeszcze raz wgrać.
Ups, nie doczytałem, że nie możesz wgrać nowego firmware..
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SJ4000 - problem po krecie

Post autor: MacPiston »

Może jakiś lut właśnie przy gniazdku puścił?
DronNOOB

Re: SJ4000 - problem po krecie

Post autor: DronNOOB »

Wyrwało mocowanie (zamek) karty. Musisz zobaczyć w środku, samo gniazdo SD można wymienić.
Bez rozkręcenia kamery nic nie zrobisz.
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: SJ4000 - problem po krecie

Post autor: destructo »

Kamerę mam rozkręcona bo wizualnie chciałem zobaczyć czy nic tam nie pękło. Niestety nie mam dobrej lutownicy a tym bardziej odpowiednich umiejętności, poszukam na dniach jakiegoś elektronika który by mi to przelutowal, może pomoże :P
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJ4000 - problem po krecie

Post autor: Adrián »

Jak masz rozkręconą, możesz zrobić zdjęcie? Swojej jeszcze nie rozbierałem, a jestem ciekawy, czy bym sobie poradził, w razie W.

Editt, ok już nie trzeba http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2168338
Wygląda spoko. Jak wkładasz kartę, to słychać tradycyjny klik, wyczuwasz?
Jeśli nie (co przeczuwam, jak karta wypadła, co nie jest takie łatwe..), to po wymianie samego gniazda powinno być ok. Jak coś na płytce jeszcze nie uległo uszkodzeniu.
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: SJ4000 - problem po krecie

Post autor: destructo »

tak karta normalnie klika, z tym że gdy ją pociągnę to bez problemu się wysuwa. Nie wiem czy powinno tak być czy powinna się trzymać :P ogólnie rozbiera się to bardzo łatwo, ja nie jestem jakimś mistrzem demontowania takich rzeczy. Odkleja się przedni panel od strony obiektywu, pod nim są 4 śrubki i to tyle. Z drugiej strony od LCD trzeba też odkleić szybkę i można wyciągnąć ekran, wtedy wychodzi cała kamera z obudowy.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJ4000 - problem po krecie

Post autor: Adrián »

Nie, nie powinno tak być. Mojej się nie da tak wyciągnąć. Trzeba tradycyjnie docisnąć, żeby kliknęło i wówczas wychodzi. Masz slot do wymiany.
ODPOWIEDZ