Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: e4r5t »

Witam. Dostałem kamerkę na urodziny od żony, kupiona została w oficjalnym sklepie sprawdzałem nr więc jest oryginał. Ale mam zastrzeżenia co do obrazu. Oglądając filmiki na YT obraz tam jest żyleta, kolory bajka. Natomiast u mnie wygląda to dość kiepsko. Widać piksele przy FH obraz jakiś taki mało płynny sie wydaje i kolory też wyblakle. Co do moich ustawień to z tego co pamiętam kontrast mam ustawiony na średni, balans auto, tryb hdr off ale czasami on. Ostrość chyba też normalna. ISO auto. Ktoś zna przyczynę?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: kuczy »

e4r5t, a może jakaś próbka tego kiepskiego video? - ty widziałeś więc możesz to opisać słowami, ale każdy może mieć inne pojęcie np wyblakłych kolorów..
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: e4r5t »

może kolory faktycznie kwestia gustu, ale są zdecydowanie inne niż te co widze na YT do tego obraz nie jest taki ostry jak powinno to być przy FH:/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: Verid »

Jak napisał Kuczy - vid albo nic się nie stało. Filmiki na YT są przetrawiane nie tylko przez sam YT ale i przez autorów w postporcesie. Zarzuć próbką tego co ci się nie podoba w postaci surowej (przez GoogleDrive czy inny) to ci zaraz powiedzą czy i co jest nie tak i co ewentualnie z tym robić.
Ten wredny...
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: e4r5t »

tutaj jest prnt screen identycznie wygląda na filmie.Mało tego jak przesuwam kamerkę w lewo prawo to obraz jest jeszcze gorszy i tak naprawdę idzie coś dostrzec jak kamerką się nie ruszą, filmiki z mojej xperi z w porównaniu do tej kamerki to bajka:/
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: Verid »

Nie chcę printscreen'a, chcę klip. Przede wszystkim dlatego że na tym princie nic zdrożnego nie widzę. Typowe dla tych kamer rybie oko i zupełnie zwykła koza.
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: kuczy »

Verid pisze:......zupełnie zwykła koza.
Ta koza jest podejrzana - ma plamę na kolanie :mrgreen:
Jeśli chodzi o kolory to ostatnią rzeczą jaką bym powiedział, to to, że są wyblakłe.

e4r5t z czym masz problem żeby udostępnić video ??? - z takim podejściem raczej zniechęcasz do szukania przyczyn bo rozmawiamy o czymś czego nie widać... mogę ci napisać np, że powodem małej płynność video może być słaba karta SD ale co z tego jak nie wiem jak to wygląda ta płynność.... takie zgadywanie nie ma sensu....
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: e4r5t »

Ok tylko powiedzcie gdzie wrzucić ten filmik żeby nie stracić na jakości?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: Verid »

Dysk Google, Dropbox itp - gdziekolwiek gdzie będzie przechowywany jako plik i skąd go będzie można pobrać.
Ten wredny...
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: e4r5t »

Proszę bardzo:)
Zobaczcie w oddali jakie kwadratowe są skały, również statek jego krawędzie jak i nie tylko po prostu same piksele, ludzie w wodzie to jakieś kwadraty pływające nie wspominając już o wodzie:/ mam wrażenie jakbym widział grę minecraft

http://alle[...]

misiekkk: mam nadzieję, że to była najzwyklejsza pomyłka :evil:
DronNOOB

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: DronNOOB »

mistrz :D
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: kuczy »

e4r5t, link Allegro? Wszystko poza tym dobrze ??? - zglaszam naduzycie kolego
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: e4r5t »

Kurcze chłopaki jaki link allegro?:D można wiedzieć co było w tej aukcji? jestem w 100% pewien, że klikałem na link z megawrzuta i dałem kopiuj wklej:D

https://megawrzuta.pl/download/0d86c964 ... e7f86.html
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: kuczy »

e4r5t pisze:Kurcze chłopaki jaki link allegro?
Jako, że ja zgłosiłem do moderacji to czuje sie wywołany do odpowiedzi :) - link do aukcji jakiegoś smartfona. a że tutaj są dość konkretne przepisy dotyczące sprzedaży to po prostu wydało mi się to podejrzane. Jak to był przypadek to sorki, ale różnie bywa, więc wolałem zareagować.

A co do Twojego filmu - jak bym miał się naprawdę na siłę przyczepiać to może nie ma mega ostrości - wygląda bardzo delikatnie jakby był za mgłą, ew mimimimimalnie poza ostrością. Jednak jeśli chodzi o pixele to nie wiem jakie miałes oczekiwania - to tylko 1080 a nie 4K czy jeszcze więcej - pływająca głowa z takej odległości będzie chyba małą plamką.
tzn to moje subiektywne zdanie - więc poczekaj na innych to może coś się wyjaśni.

Natomiast zdziwisz się, ale taki obraz "minimalnie mdły" jest wg mnie o wiele lepszym punktem wyjścia do obróbki w programach video od filmów obrobionych już przez kamerę, które wyglądają mało naturalnie. w zwykłym VLC player włączyłem sobie filtr video typu jasność / kontrast i spokojnie dostosowałem do tego jakbym to ja widział.
No i na koniec - woda to bardzo trudny materiał dla..... kodeka video.... często jest problem z pixelami na wodzie gdzie sa fale - przynajmniej z moich obserwacji.
Rozczaruję Cię, ale dla mnie obraz masz ok :) - ale to nie znaczy że nie masz szukać czegoś lepszego, po prostu taka moja opinia ;)
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Sjcam 4000 wifi - kiepski obraz

Post autor: e4r5t »

Z allegro się wyjaśniło:D nie wiem jak ja to zrobiłem, ale do brata wysłałem link z filmikiem, a link do aukcji z telefonem tutaj, a miało być odwrotnie i żeby nie było nie jestem sprzedawcą tego telefonu jeszcze raz przepraszam za tą pomyłkę.
Co do filmiku, piszesz że to tylko FH, ale dla mnie ta rozdzielczość daję mega efekty cały czas oglądam filmy w tej rozdzielczości na TV i obraz mam brzytwa, filmiki z mojego telefonu xperiaZ też mają lepszą jakość w porównaniu do tej kamerki, ale co najlepsze oglądając filmy na yt i jak są porównania GoPro Hero 3 i sjcam4000 to ostrością to sj wygrywa pod każdym względem. Nawet są filmiki jak ktoś kręci na motorze to na sj wszytsko ostre, hero rozmywa się i właśnie też mam rozmyty obraz przesuwając lewo prawo nie wspominając o pikselach:(

Nie wydaję mi się, że wszystkie filmiki na yt są przetworzone z kamerki sjcam, a GPH surowe:) Jeśli jednak faktycznie trzeba to jakoś przetwarzać to co polecacie abym wykonał taką czynność i zobaczył jaki wtedy będzie efekt?
ODPOWIEDZ