Kąt ustawienia kamery płytkowej w skrzydlatych maszynach

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
AviVma
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 05:55
Lokalizacja: Skalmierzyce / Kalisz / Ostrów

Kąt ustawienia kamery płytkowej w skrzydlatych maszynach

Post autor: AviVma »

Witajcie,

Takie mnie nurtuje pytanie przy zmianie kamerki z CMOS na CCD w moim pioneerze 1400, czy ustawiać lekko kamerkę w dół pod niewielkim kątem czy może zostawić na wprost?

Jak macie zamontowane kamery płytkowe w waszych samolotach oraz jakie macie odczucia?

Dodam, że dotychczas latałem na kamerce ustawionej na wprost.

Pozdrawiam :-D
FPV : X-Alien 500 / BadCat / ZMR250 / Delta 120 / Phantom 1.1.1 / Quadro S500 / Pioneer 1400 eleres AP
Classic: Delta 120 EDF / STS Awionetka / B737 / Lama v3 / CX10 / Hubsan i inne badziewie :)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Kąt ustawienia kamery płytkowej w skrzydlatych maszynach

Post autor: ci3jk4 »

To chyba raczej ustawiasz tak jak Ci wygodnie.
Jak masz szerokie szkło to możesz dać prosto i i tak będziesz widział wszystko co trzeba, jak masz wąskie to możesz lekko pochylić w dół.
Ja latałem trochę z kamerką prosto, a teraz nie mam już w skrzydle płytkowej, tylko mobiusa i ten znowu jest ustawiony lekko (tak 10 stopni na oko) w dół, bo szkło jest dość wąskie i wygodniej mi się w ten sposób ląduje/wydaje mi się że widzę więcej.
Jeśli masz OSD ze sztucznym horyzontem to już wogóle możesz dać i pionowo w górę/dół bo zawsze możesz sobie sprawdzić jak lecisz :)

Najlepiej to już wogóle dać kamerki na jakiś mały pantilt i wtedy możesz się rozglądać swobodnie.
Ja jak będę miał trochę wolnego czasu to chcę zrobić pantilt góra dół czyli jedno osiowy, bo nie zależy mi na rozglądaniu się na boki, a góra dół czasami bym sobie wychylił :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kąt ustawienia kamery płytkowej w skrzydlatych maszynach

Post autor: Adrián »

ci3jk4 pisze:Najlepiej to już wogóle dać kamerki na jakiś mały pantilt i wtedy możesz się rozglądać swobodnie.
Właśnie tak mam u siebie :-) i problem z ustawieniem zniknął. Tylko ja mam 2 osiowy. Lepsze wrażenie podczas lotu.
Na początku latałem delikatnie w dół. Widziałem nos i było ok.
ODPOWIEDZ