Podłączenie 600TVL

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Rurek pisze:obraz z kamery (z przypadłościami) za kilkadziesiąt tysięcy dolarów oraz obraz z mojej płytkówki 540TVL... w "łatwych" warunkach ekspozycyjnych czyli równo doświetlona scena bez mocno kontrastowych przejść... no i nie było specjalnie wielkiej różnicy wynikającej choćby z wielkości obu urządzeń, zastosowanej optyki no i przede wszystkim różnicy w cenie :shock:
Eeeee, no nie wiem co mam tutaj napisać, bo akurat różnica w obrazie jest kolosalna nawet między płytkówką a np. Camileo P30, że już o lepszych nie wspomnę...
Rurek pisze:Ale wkładać obiektyw CS przerabiany pod mini, ze zmienną ogniskową (do FPV? Po co?) do tego jeszcze z motorkiem do przesłony...nie wierzę że waży 50g.
Zmienna ogniskowa - fakt, niezbyt potrzebna, ale akurat automatyczna, zmienna przysłona przyda się bardzo - jak już wspomniałem przy gwałtownych zmianach oświetlenia o co w FPV nietrudno...
Rurek pisze:A co do linku - to pożre, pożre...ale będziesz dumny że na wejściu masz żylętę 8-)
I będę wiedział, że jak poprawię link to będzie poprawa, prawda?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Co do fachmanów to wierzę inżynierom którzy "zęby zjedli" jeszcze na boshowskich kamerach z lampami analizującymi...i w ich szczery podziw jak takie gówienko może dobrze obraz dawać...

Co do linku - tu za dużo nie da się wykombinować bo jest to przekaz SD i koniec. 550linii użytecznych i więcej nie będzie....swoją drogą to bezczelność marketingowa pisać że kamera daje 700 linii w czarnobieli a w kolorze 600....no bo niby jak? Powyżej standardu? A jeżeli już to 700 B&W i 350 w kolorze bo taka jest swoistość i wyjątkowość kodowania w PALu :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Filonxxxl pisze: Eeeee, no nie wiem co mam tutaj napisać, bo akurat różnica w obrazie jest kolosalna nawet między płytkówką a np. Camileo P30, że już o lepszych nie wspomnę...
Brałeś pod uwagę ogniskową obiektywu? Jeśli założę do płytki coś tak wąskiego jak w camileo to obraz będzie żyleta.
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

a ze tak spytam Filon, latales juz chociaz raz FPV ?
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Rurek pisze:Co do linku - tu za dużo nie da się wykombinować bo jest to przekaz SD i koniec. 550linii użytecznych i więcej nie będzie....
No właśnie, 550 linii (ja skromnie pisałem o 450-480) a tu na wejściu mamy ca. 350 (o czym mtez pisałem) i całe te moje rozważania mają na celu właśnie uzyskanie źródła o obrazie z rozdzielczością ok. tych 550 RZECZYWISTYCH linii...
diem pisze:Brałeś pod uwagę ogniskową obiektywu? Jeśli założę do płytki coś tak wąskiego jak w camileo to obraz będzie żyleta.
Fakt, masz tu rację, ale ta "żyleta" to z doświadczeń czy tylko teoretycznie?
cholo pisze:a ze tak spytam Filon, latales juz chociaz raz FPV ?
No ja wiedziałem, że tak będzie ;-) :lol:
Ale wyobraż sobie, że tak. ES kumpla z jakąś ponoć baaardzo dobrą (wg. jego zeznań) kamerką płytkową 540 linii, linkiem 1,2G na Lawmate i oglądane na monitorze LED 21,5" i podobało mi się wszystko (nareszcie jak w samolocie a nie obserwując samolot z ziemi...) oprócz jakości (a dokładnie rozdzielczości obrazu)...
Może gdyby monitor był mniejszy, bo jak próbowałem z podglądem PIP na swoim monitorze 24" to w miarę fajny obraz jest do rozmiaru jakichś 12", potem już nie bardzo... No ale to chyba droga nie w tą stronę, prawda? Trzeba dążyć do ego aby było lepiej (polepszając jakośc obrazu), a nie golrzej (zmniejszanie monitora)...
Stąd te moje próby poprawienia tego stanu...

No ale widzę, że nielzia, zapreszczeno i ogólnie tylko spróbuj ;-) :lol:

BTW. A tak swoją drogą to pisząć to zastanowiłem się przz moment jak to by było gdyby zawodowemu pilotowi kazano sterować samolotem obserwując go z ziemi, tak jak w tradycyjnym RC... sądzę, że człowike by się bardzo szybko pogubił...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Filonxxxl pisze:
cholo pisze:a ze tak spytam Filon, latales juz chociaz raz FPV ?
No ja wiedziałem, że tak będzie ;-) :lol:
no bo chodzi o to, ze szkoda by bylo rozwalic pieczolowicie skladany i drogi zestaw.
najpierw polataj, dopracuj sprzet a potem montuj drogie zabawki, taka jest moja opinia ;-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Filonxxxl pisze: Fakt, masz tu rację, ale ta "żyleta" to z doświadczeń czy tylko teoretycznie?

Sprawdzone oczywiście. Zauważalne różnice są już między 2.8 a 3.6. Camileo ma kąt chyba z 30 stopni więc trzebaby założyć conajmniej 6mm (strzelam a nie mam czasu sprawdzić) żeby cokolwiek porównywać.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

to to że niby kłamię fotka

Obrazek
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Andy,
jeszcze jedna prośba - jakiś filmik z tej kamerki :)
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

no właśnie problem taki że niemam na co nagrać postaram się coś wymyślić na dniach
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:swoją drogą to bezczelność marketingowa pisać że kamera daje 700 linii w czarnobieli a w kolorze 600....no bo niby jak?
A nie wpadłeś na to że to jest rozdzielczość POZIOMA a nie ilość linii TV ? W tym przypadku ilość linii wynosiła by 3/4 * 600 = 450 linii w pionie (przy proporcjach obrazu 4:3).
Na 99% tak jest i wszyscy tak podają, więc taka 420tvl ma cale 315 linii w pionie i 420 w poziomie. To wszystko jeszcze przy założeniu kwadratowego pixela, a chyba w standardzie tv tak nie jest.
Pzdr. -----MIŚ-----
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Andy
udało się jakoś zgrać materiał z tej kamerki ?
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
ANDYXYZ
Posty: 201
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 01:43
Lokalizacja: PIASECZNO

Post autor: ANDYXYZ »

Kurcze nie mam na co nagrać. Kończę baze z 19 cali monitorkiem to cykne fotki obrazu.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

No bo to jest rozdzielczość pozioma, dzięki czemu 600tvl nadal nie wyczerpuje, teoretycznie ani możliwości PAL (750lini) ani np rozdzielczości gogli (minimum 640 lini).
Wiec, teoretycznie, jest o co walczyć :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

@miś oraz marceli - zamiast gdybać, lepiej poczytać ;-)

NAJLEPSZY I NAJPRZYSTĘPNIEJ NAPISANY PRZEWODNIK PO VIDEO SYGNAŁACH jaki znalazłem i do tego na luzie napisane. Polecam. Wtedy się rozjaśni że PAL (potocznie zwany PALem) ma 576 linii a nie jakieś kosmosy które podajecie. Nie róbmy innym chaosu w świadomości...wystarczy po przeczytaniu tego co podałem :mrgreen: bo to dopiero wtedy wychodzi jaki jest chaos na styku analogowego i cyfrowego video...

Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ