Blade 350 QX2

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ewelina_B
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 20:46
Lokalizacja: Szczecin

Blade 350 QX2

Post autor: Ewelina_B »

Witam wszystkich serdecznie. Chciałabym powiedzieć, że jestem tu nowa i dopiero uczę się wszystkich ciężkich słów związanych z dronem (słowa typu gimbal,fpv itd :mrgreen: )
Mam do Was ogromną prośbę. Otóż drony to wielka pasja mojego męża. Lata dronem Blade 350 QX2 i chciałabym mu zrobić prezent w postaci kamery. I tu pada moje zapytanie. Jaką kamerę polecacie do tego modelu? Może ktoś z Was również lata Bladym i chce wyrazić swą opinię na temat kamer.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
DronNOOB

Re: Blade 350 QX2

Post autor: DronNOOB »

Zdania na tym forum podzielone, ja polecałem by oryginalny SJCAM( model w zależność od budżetu od sj4000 wzwyż).
Są osoby co polecają XIAOMI YI , Go-Pro, Mobius,
Jeśli chcesz najtańszym kosztem to Eken h9 z bangood cena ok 200 zł (wysyłka z europy) i nagrywa całkiem przywozicie jak na 200-250zł FHD 60 klatek.
Awatar użytkownika
Ewelina_B
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 20:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Blade 350 QX2

Post autor: Ewelina_B »

Właśnie zależy mi na lepszej kamerze, żeby co jakiś czas nie kupować coraz to lepszej, bo potem suma sumarum wyjdzie na to, że kupię jedną za 200, potem znajdę lepszą za 400 itd, aż w końcu dojedzie do tego, że mogłam kupić jedną za większe pieniądze, ale już porządną. Słyszałam też o tej XIAOMI, ale czy na serio warto?
DronNOOB

Re: Blade 350 QX2

Post autor: DronNOOB »

Właśnie zależy mi na lepszej kamerz
To kup SJCAM 5000+ ELITE
Słyszałam też o tej XIAOMI, ale czy na serio warto?
Kosztuje ok 300-400 zł, czy warto? Mnie wkurzają kamery bez wyświetlacza, te filmiki co widziałem jakoś mnie nie przekonują co do jakości.
To jak z kobietami wszystkie mają niby to samo :D ale zdania są podzielone.
Mi SJCAMy podobają się odwzorowaniem kolorów, bogatym dodatkowym wyposażeniem w cenie zakupu. Dostępnością kabelków do FVP, dodatkowych akumulatorów, filtrów. Na stronie www dość często dostępne aktualizację oprogramowania co wskazuje na ciągły rozwój produktu.
Awatar użytkownika
Ewelina_B
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 20:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Blade 350 QX2

Post autor: Ewelina_B »

Znajomy, który latał bladym polecił kamerę Xiaomi yi z23l, ale jakoś nie mam do niej przekonania. (Może przez tą nazwę, bo od razu kojarzy mi się z chińskim kiczem). Zaraz poszukam filmików tej 5000+ Elite o której pisałeś. Już sama jej nazwa lepiej brzmi :)

Jakość nagrania jest ok, ale Sjcam niby dają większe zakłócenia mimo włączonego wifi. Prawda to?
DronNOOB

Re: Blade 350 QX2

Post autor: DronNOOB »

Na dronach nie korzysta się z WIFI wbudowanego w kamerę, do FVP korzysta się z osobnego nadajnika (działa na innej częstotliwości) i kabelka podłączonego do m/usb.
Z filmikami trzeba uważać często "porównania" jednej kamery z inna są zmanipulowane na korzyść jednej :D Kwestia kto płaci więcej lub jaki link jest pod filmikiem to się nazywa marketing szeptany. Niby porównanie robi osoba prywatna ale lub zarabia na sprzedaży ( link partnerski) lub dostała coś od producenta (dystrybutora). Oczywiście są i filmiki niezmanipulowane.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Blade 350 QX2

Post autor: Roger »

Kup ładną, pomarańczową RunCam 2, będzie pan zadowolony.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
Ewelina_B
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 20:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Blade 350 QX2

Post autor: Ewelina_B »

Roger tu nie chodzi o ładny kolor haha :) Tylko o jakość nagrania.

A teraz pytanie odnośnie tej kamery Eken H9. Czy ma ona gniazdo AV?
DronNOOB

Re: Blade 350 QX2

Post autor: DronNOOB »

edycja. Eken H9 nie ma av/out usb
Ostatnio zmieniony wtorek 29 mar 2016, 14:18 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 2 razy.
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Blade 350 QX2

Post autor: azi82pl »

Eken nie ma wyjscia AV.
Ja polecam Firefly 6S, pięknie nagrywa, można zmieniać fov, posiada lekką stabilizację, usuwanie rybiego oka. Posiada wyjście AV. Nagrywanie 1080p w 60fps i 4K w 24fps. Jest na forum temat poświęcony tej kamerze.
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Blade 350 QX2

Post autor: matulekpl »

A ja polecę Xiaomi Yi ale w wersji Interational. Ta ma juz wszystkie "wady" poprawione. A jezeli nie chcesz kombinować to po prostu kup GoPro Hero 4 black albo silver i na 100% bedzie zadowolony.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Ewelina_B
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 20:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Blade 350 QX2

Post autor: Ewelina_B »

Co do Firefly 6S to widzę, że opinie są różne. Z resztą wiadomo, że każdy ma swoje zdanie. Mi zależy na kamerze, która posiada wyjście AV, w miarę dużą ilość klatek na sekundę, kąt widzenia w poziomie 130-160 przy czym jak najmniejszy efekt rybiego oka. I to byłoby na tyle. Bo już o rzeczach oczywistych (typu dobra stabilizacja) nie będę pisała

No dobra mam już wybraną i chciałabym zasięgnąć Waszej opinii. A więc postanowiłam kupić GoPro Hero 4. Wybór ok?
DronNOOB

Re: Blade 350 QX2

Post autor: DronNOOB »

Jak wybrałaś to kupuj. To pytanie na zasadzie co lepsze MS S-klasse cz BMW seria 7. Jedni uwazają że bez gwiazdy nie ma jazdy, inni że tylko ekipa z Bawarii zna się na produkcji samochodów.
Ja uważam ze GP nieproporcjonalnie drożej kosztuje jak na to co oferuje :D
Nie zwracaj uwagi na co piszą inni, kupuj i mąż będzie szelestliwy, przetestuj kamerkę i nakręć jemu jakiś "przyrodniczy" z "niespodzianką" firm będzie szczęśliwy podwójnie :D
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Blade 350 QX2

Post autor: matulekpl »

Porównanie to bardziej skoda i mercedes. I jedno i drugie dobrej klasy ale gopro to gopro. Cobyście nie napisali jest lepsza od tych tańszych. Wszystkie inne starają sie dorównywać do niej.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Ewelina_B
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2016, 20:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Blade 350 QX2

Post autor: Ewelina_B »

Dodam, że to GoPro Hero Silver. Ok, to kupuję ją i zdam relacje po pierwszym locie ;)
ODPOWIEDZ