ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Która z wymienionych kamerek jest najlepszą na 2016 budżetową wersją GoPro Hero 4 Black?

SjCam Sj5000+
3
10%
SjCam Sj5000X Elite
0
Brak głosów
GitUp Git2
5
17%
Firefly 6S
6
20%
Eken H3R
0
Brak głosów
Xiaomi Yi
16
53%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

Panowie i Panie;)

Stanąłem przed wyborem, jaki zapewne dręczy niejednego użytkownika.
Na GoPro Hero 4 Silver mnie nie stać, ale efekt chciałbym uzyskać:)
Posiadałem Mobiusa z obiektywem C2 i obraz był na prawdę zadowalający przy 1080p 30fps.

Z racji posiadania gimbala przesiadłem się na coś a'la GoPro.

Xiaomi Yi. Niby 1080p 60fps, ale obraz moim zdaniem jest gorszy niż w Mobiusie. Nawet po modyfikacji ostrości.

Przeglądając miliony porównań w internecie na końcówkę marca 2016 klasyfikacja przedstawia się następująco:
SjCam Sj5000+
Obrazek
- podobno lepsza niż następca X Elite ze względu na 16M

SjCam Sj5000X Elite
Obrazek
- nie wiem w sumie jakie ma plusy oprócz tego, że jest to najnowsza wersja SjCam

Gitup Git2
Obrazek
- mało znany producent, ale oglądając zestawienia z Sjcam, Xiaomi i Firefly to wypada najlepiej i ma najlepszą stabilizację obrazu.

Firefly 6s
Obrazek
- dużym plusem jest możliwość sterowania z kabla podłączonego do RC. Ale jakość pozostawia wiele do życzenia

Eken H3R
Obrazek
- chińska taniocha, ale... no właśnie, zy jest jakieś ale?

Xiaomi Yi
Obrazek
- bez modyfikacji ostrości obrazu to nie ma co porównywać, bo jest bardzo słabo.
- czekam jeszcze na zamiennik obiektywu żeby sprawdzić jego możliwości.

co wybrać? zależy mi głównie na jak najlepszej jakości szczegółów zarówno na filmach jak i zdjęciach.
Dodatkowym plusem byłaby opcja sterowania przez RC aby móc w trakcie lotu wykonać foto.
minimum 1080p 60fps ale aby jak najbardziej zbliżyć się do GoPro Hero 4 Black to coś bliżej 4K byłoby wskazane.

Prosiłbym wszystkich posiadaczy owych wspomnianych kamerek o własne spostrzeżenia, porównania itp. Co byście wybrali na dzień dzisiejszy? Czy jesteście zadowoleni?
Osoby, które nie posiadają owych kamer, ale same zastanawiają się nad zakupem też zapraszam do wygłaszania swoich opinii. Im więcej, tym lepiej.
Plusy i minusy owych kamerek, będę starał się dodawać do pierwszego posta tak aby przygotować konkretne porównanie.

Do tego ankieta z głosowaniem, która z wymienionych kamerek jest najlepszą na 2016 budżetową wersją GoPro Hero 4 Black.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Miki78
Posty: 24
Rejestracja: środa 16 mar 2016, 21:54
Lokalizacja: Białystok

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: Miki78 »

Fajnie że taki wątek powstał też jestem przed zakupem jakiegoś zamiennika GoPro i patrząc po dostępności w sieci sprzętu jak zwykle robi się dylemat co kupić żeby człowiek był zadowolony

Wysłane z mojego Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

Ja coraz bardziej przychylam się do GitUp Git2. Najlepiej wypada obraz w porównaniach. Ale jeszcze mocno zastanawiam się nad FireFly 6s, bo ma to sterowanie z RC.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Miki78
Posty: 24
Rejestracja: środa 16 mar 2016, 21:54
Lokalizacja: Białystok

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: Miki78 »

matulekpl pisze:Ja coraz bardziej przychylam się do GitUp Git2. Najlepiej wypada obraz w porównaniach. Ale jeszcze mocno zastanawiam się nad FireFly 6s, bo ma to sterowanie z RC.
Twoje xiaomi nie daje dobrego obrazu jakościowo? Rozmawiałem ostatnio ze sprzedawcą z allegro który podobno ma najnowszą wersję 1.3 tej kamery jest tam poprawiona jakość dźwięku przy nagrywaniu i podobno już nie trzeba nic działać przy ostrości. Ciekawe ile w tym jest prawdy

Wysłane z mojego Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

Miki78 pisze:
matulekpl pisze:Ja coraz bardziej przychylam się do GitUp Git2. Najlepiej wypada obraz w porównaniach. Ale jeszcze mocno zastanawiam się nad FireFly 6s, bo ma to sterowanie z RC.
Twoje xiaomi nie daje dobrego obrazu jakościowo? Rozmawiałem ostatnio ze sprzedawcą z allegro który podobno ma najnowszą wersję 1.3 tej kamery jest tam poprawiona jakość dźwięku przy nagrywaniu i podobno już nie trzeba nic działać przy ostrości. Ciekawe ile w tym jest prawdy

Wysłane z mojego Tapatalka
pewnie nie ma w tym ani trochę prawdy. nie słyszałem o jakichś nowych wersjach z poprawkami...
dzisiaj będę miał nowy obiektyw, bo widziałem że kurier w drodze także testy będą niebawem.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: Verid »

Nie wiem co ty masz do Xiaomi - moja bez ruszania czegokolwiek filmuje tak:

http://www.youtube.com/watch?v=xNR8aWh_KCU

Jak za sprzęt który kosztował mnie niecałe 3 stówy to ja nie mam zastrzeżeń.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

Verid pisze:Nie wiem co ty masz do Xiaomi - moja bez ruszania czegokolwiek filmuje tak:

http://www.youtube.com/watch?v=xNR8aWh_KCU

Jak za sprzęt który kosztował mnie niecałe 3 stówy to ja nie mam zastrzeżeń.
no to ja na prawde trafiłem ..ujowo. Zobacz moje filmiki z naszego spotkania. są gorsze niż ten Twój jak na moje oko.
Ale na 99% to jednak wina wersji mojej Xiaomi. Mam Z23L i w niej jest kijowy obiektyw. zobaczymy jak wymienię.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Miki78
Posty: 24
Rejestracja: środa 16 mar 2016, 21:54
Lokalizacja: Białystok

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: Miki78 »

To jak kupować xiaomi to w końcu z jakim obiektywem Z23L jest do dupy?

Wysłane z mojego Tapatalka
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: MacPiston »

A jaki masz/chcesz zamontować obiektyw? Sam się zastanawiam czy by czasem fabryki nie spróbować poprawić...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

Proszę. Oto zmiana. Teraz pytanie do Was;) który jest który? i na którym jest lepiej?:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: Verid »

matulekpl pisze: Zobacz moje filmiki z naszego spotkania. są gorsze niż ten Twój jak na moje oko
Po pierwsze, jak mnie oko nie myli to dałeś przemacać jutubowej stabilizacji - błąd.
Po drugie, chyba masz troszkę upaćkany obiektyw
Po trzecie, faktycznie przydałoby się podregulować ostrość...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

Verid upaćkany nie jest:) jak zmieniałem jeden na drugi to czyściłem. A ostrość ustawiona na jednym i drugim i lepiej juz sie chyba nie da.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: pawel55 »

Ja kupiłem tą kamerę, też niby miało to fajnie nagrywać :evil:
http://www.ebay.de/itm/131482108485?_tr ... EBIDX%3AIT

Jak by ktoś się nad tą chińszczyzną zastanawiał to odradzam...

zaraz załaduję film na yt to dorzucę

edit: przykładowy film ze spaceru z psiakiem, nagrywane z ręki

Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 mar 2016, 19:36 przez pawel55, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

które najbardziej ostre?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
pkucaba
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: pkucaba »

Verid pisze:m co ty masz do Xiaomi - moja bez ruszania czegokolwiek filmuje tak:

http://www.youtube.com/watch?v=xNR8aWh_KCU

Jak za sprzęt który kosztował mnie niecałe 3 stówy to ja nie mam zastrzeżeń.
Pozostałe filmy z Twojego kanału jaką kamerą nagrywasz? To też YI?
Np. "Quad nad Wisłą" "Sprzątanie Mewiej Łachy"

Kamil wydaje mi się, że lepiej ustawiać ostrość przy lepszym (dziennym) świetle. Tu duże szumy jednak są...

Jeśli zaś chodzi o film... Lepszy dla mojego oka jest obrazek po lewej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 mar 2016, 19:18 przez pkucaba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ