ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Która z wymienionych kamerek jest najlepszą na 2016 budżetową wersją GoPro Hero 4 Black?

SjCam Sj5000+
3
10%
SjCam Sj5000X Elite
0
Brak głosów
GitUp Git2
5
17%
Firefly 6S
6
20%
Eken H3R
0
Brak głosów
Xiaomi Yi
16
53%
 
Liczba głosów: 30

pkucaba
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: pkucaba »

Z racji iż wielu użytkowników staje przed wyborem kamery - podbijam temat.

Miło by było stworzyć bazę surowych plików z ww. kamer.
Każdy mógłby zobaczyć jaka jest jakość nagrania. Wiem, że będą to nagrania w różnych warunkach. Porównanie będzie wręcz nie na miejscu.
Ale... Bardziej wierzę kolegom z forum niż filmom z youtube.
Po pierwsze część to recenzje sponsorowane, po drugie jednak sam youtube mocno wpływa na jakość filmów.

Jeśli ktoś z Was chciałby się podzielić surowymi plikami prosto z kamer proszę o kontakt.

Na chwilę obecną ceny kształtują się:
  1. XiaoMi Yi - 67-72 USD
  2. GitUp Git2 2K - 109-140 USD
  3. FIREFLY 6S - 87-89 USD
  4. SJcam SJ5000X - 120-140 USD
  5. SJcam SJ5000 Plus -169 USD
  6. Eken H3R - 89 USD
Ceny według banggood oraz gearbest.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: matulekpl »

jeszcze Xiaomi Yi 2, która będzie dostepna od 15 czerwca.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
radekmal
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 12:39

Re: ActionCam 2016 - Cena/Jakość - przykłady

Post autor: radekmal »

Witam,

Mam Gitup2 i mogę podzielić się swoimi opiniami.
Jako że to maja pierwsza sport-camerka nie moge porównać ich z innymi produktami.

Używam jej razem z XK X380 na dołączonym do drona mocowaniu ( dedykowanemu GoPro3 ).

Pierwsze wrażenia:
+1 kupiłem w komplecie "pro packing" czyli zawiera więcej niżbym potrzebował (jak na razie).
+2 cena ok 100$, jak dla mnie akceptowalna za tę jakość
+3 FullHD 60fps, ( czym / jak sprawdzić czy tam rzeczywiście jest 60 ? czy też mi dubluje)
+4 Wifi bo jest
+5 wydaje mi się, że odpowiada rozmiarom GoPro, czyli wszystkie dodatki są kompatybilne
+6 ładuje się z powerbanka (można zostawić na nagrywaniu poklatkowym na długi czas )

-1 WiFi tylko na 2,4Ghz, podobno może zakłócać sterowanie dronem
-2 podgląd na Wifi ma tak duży (długi) lag, ze nie nadaje się do FPV (pomijając -1)
-3 trzeba się nauczyć obsługi, bo niezbyt intuicyjnie (tymi 3 przyciskami :) ) ale to chyba wszystkie tak mają

Jakbyśmy się mieli umawiać na jakieś RAW nagrania, to musielibyśmy ustalić jakie ustawienia. bo jest tam gyro, korekta, wielkość streamingu etc. a podejrzewam, że to wszystko może wpływać. Prędkość karty również odgrywa (dałem lepszą kartę i film już nie rwie na FHD, 4k nie sprawdzałem -> bo nie mam jak odtworzyć na razie :P )

Może macie tzw. złote rady ? bo jeszcze nie wiem:
?1 Jak nagrywać loty (np. czy włączacie stabilizację na kamerce czy to raczej psuje nagranie, może jest gdzieś jakiś "poradnik" :) )
?2 Jaki Gimbal dokupić ? warto ten cheap aluminium z Gearbest'a ? (może ktoś ma)
?3 Czy na takiej kamerce warto złożyć FPV ? ma ona wyjście AV, które automatycznie wypuszcza to co widzi obiektyw.
?4 Jak robicie zdjęcia z drona ? Macie podgląd (jak?), jak można wyzwalać taką kamerę ? (wiem, że mogę przez wifi, ale patrz -1 no i zasięg ... dron ma ok 1km, a wifi nie )

Może ktoś ma podobny zestaw ?

pozdrawiam,
Radek.
ODPOWIEDZ