Dylemat w wyborze kamery

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Którą kamerkę Ty byś wybrał

Boscam Zero
1
20%
SJ 9000
2
40%
H9R
1
20%
Noname
1
20%
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: tofficzeq »

matulekpl pisze:Dzisiaj robiłem pierwsze testy Xiaomi i stwierdzam, ze Mobius robił ładniejsze filmy. Ale wykonam dzis kilka modyfikacji Xiaomi i sprawdzę jeszcze jutro co z tego wyszło.
To jedyna słuszna opcja.. na grupie FB dot Yi ciągle piszą o modyfikacjach bo standardowy obraz NIE POWALA... będę śledził Twoje poczynania z YI bo sam w niedlugim czasie zakupię swój egzemplarz
Awatar użytkownika
daras1962
Posty: 149
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 13:14
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: daras1962 »

szaman89 pisze: kabelek do fpv z możliwością cykania fotek
Co z tego że kamera posiada możliwość aby nakręcać film i robić zdjęcia z apki, skoro Wifi działa tylko na kilkanaście metrów, więc jakiegoś dużego pola manewru miał nie będziesz.
Jedyna mi znana kamerka która ma możliwość robienia zdjęć na zmianę z kręceniem filmów, tego co widzisz to Foxeer Legend. Ta kamera ma możliwość podłączenia kamery pod sygnał wideo i osobny kabelek do APMa, aby skonfigurować właśnie taki myk. Być może takich kamer jest więcej, ale ja znam tylko tą.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: kuczy »

Grzesiek pisze:
kuczy pisze: nie doprecyzowałem - gopro przebija "chinole" głównie w nocy
O to ciekawe.... , czy te fakty wypisują w broszurkach Gopro?
Nie ma to jak samemu potestować a nie powielać zaczytane, niekoniecznie prawdziwe informacje.
Te fakty wynikają z porównania filmów zrobionych przeze mnie za pomocą mojej FireFly 6s w nocy z filmami jakie miałem przyjemność oglądać na YT za pomocą GoPro. GoPro wypada wg mnie lepiej w nocy. co do dnia są zbliżone. Możesz się nie zgadzać z moim zdaniem, ale testowałem FireFly w samochodzie nocną porą i obraz nie powalał na kolana. Podejrzewam, że założyłeś, że posiadam GoPro - nie - mam wspomnianą "chińszczyznę" - i jestem z tego zadowolony.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
daras1962 pisze:
szaman89 pisze: kabelek do fpv z możliwością cykania fotek
Co z tego że kamera posiada możliwość aby nakręcać film i robić zdjęcia z apki, skoro Wifi działa tylko na kilkanaście metrów, więc jakiegoś dużego pola manewru miał nie będziesz.
Jedyna mi znana kamerka która ma możliwość robienia zdjęć na zmianę z kręceniem filmów, tego co widzisz to Foxeer Legend. Ta kamera ma możliwość podłączenia kamery pod sygnał wideo i osobny kabelek do APMa, aby skonfigurować właśnie taki myk. Być może takich kamer jest więcej, ale ja znam tylko tą.
Szaman - kabelek do FPV z możliwością cykania fotek (do firefly), to kabelek który ma możliwość podpięcia sygnały Video do nadajnika FPV, oraz dodatkową wtyczkę, jaką podłączasz właśnie np pod APM. czy zdjęcie czy video to chyba kwestia długości podanego impulsu - nie chcę za bardzo teraz zamieszać, tak mi się wydaje.
Więc nie potrzebujesz połączenia WiFi, masz podgląd non stop przez FPV a apką (czyli aparaturą, a nie aplikacją w telefonie) sterujesz filmowaniem / zdjęciowaniem ;)
Awatar użytkownika
daras1962
Posty: 149
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 13:14
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: daras1962 »

kuczy pisze:Więc nie potrzebujesz połączenia WiFi, masz podgląd non stop przez FPV a apką (czyli aparaturą, a nie aplikacją w telefonie) sterujesz filmowaniem / zdjęciowaniem ;)
Tylko że Szamanowi89 chodziło o to że już w powietrzu będzie mógł zmieniać wybrać nagrywanie lub fotki i zmieniać tą możliwość w zależności od potrzeb
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: kuczy »

daras1962 pisze:już w powietrzu będzie mógł zmieniać wybrać nagrywanie lub fotki i zmieniać tą możliwość w zależności od potrzeb
ok, może źle zrozumiałem kolegę. na banggood jest opis:

Channel switch back and forth once photographed
Channel switch on the bottom is the video
Channel switch to the top is not working


a jedna z opinii:
Received the USB cable and verified that I'm able to receive live video as well as power the camera. The cable includes the additional breakout so I can control the video start/stop as well as take pictures using my RC transmitter.

jak dla mnie - jest to do zrobienia.
Wiem, że ktoś na forum kupił ten kabelek - najlepiej jakby się wypowiedział bo mozemy sobie gdybać
Awatar użytkownika
daras1962
Posty: 149
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 13:14
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: daras1962 »

No jeśli to prawda to kamerka całkiem do rzeczy. Ja jednak kupiłem już Foxeer Legenda i najpóźniej po jutrze będę miał w domu. Zostanie mi się tylko do przerobienia gimbal i wio do góry. :-)
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: szaman89 »

daras1962 pisze:Tylko że Szamanowi89 chodziło o to że już w powietrzu będzie mógł zmieniać wybrać nagrywanie lub fotki i zmieniać tą możliwość w zależności od potrzeb
Dokładnie o to mi chodzi żeby z apki włączać nagrywanie, stopować nagrywanie i wywołanie migawki żeby zrobić zdjęcie.
Kabelek który można dokupić do kamerki pozwala na to a przynajmniej tak mi się wydaje ;-)
Jak już skompletuje fpv to podzielę się uwagami jak to działa.
Wifi interesuje mnie w tej kamerce ale do innych celów niż fpv. Do kamerki mam zestaw partoma 1.2 GHz do przesyłania toru wideo.
Sama kamerka poza tymi funkcjami w moich oczach nagrywa w naprawdę zadawalajacej jakości, do tego gyro które jest przydatne. Niczego więcej nie oczekuję od kamerki za 400 zł.
Awatar użytkownika
daras1962
Posty: 149
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 13:14
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: daras1962 »

Zatem czekamy na Twoją relację, bo jeśli się potwierdzi Twoja wiedza, to może być dużym plusem tej kamerki.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: kuczy »

szaman89 pisze:do tego gyro które jest przydatne
no ja też jestem żywo zainteresowany jak w praktyce wygląda to sterowanie. jeśli sam kabelek będzie miał funkcję przełączania a problemem będzie jedynie FC - to od biedy można przecież napisać program np na arduino nano który by przekształcał wartości z wyjścia FC albo odbiornika na podanie masy, plusa, czy niczego na pin sterujący kamerki ;)
Grzesiek
Posty: 90
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:37
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: Grzesiek »

kuczy pisze:Te fakty wynikają z porównania filmów zrobionych przeze mnie za pomocą mojej FireFly 6s w nocy z filmami jakie miałem przyjemność oglądać na YT za pomocą GoPro. GoPro wypada wg mnie lepiej w nocy. co do dnia są zbliżone.
Ale filmiki jakie oglądasz sobie w internecie nie mogą być podstawą do porównania z filmikiem który sobie sam nakręciłeś, porównanie ma sens jak nagrywasz obiema kamerami jednocześnie, wtedy są jednakowe warunki.
Napisałeś że "Gopro przebija chinole głównie w nocy" co nie jest prawdą, od jednych modeli może być nieco lepsza od innych nieco gorsza a jeszcze inne pewnie bije a ty wszystkie "chinole" wrzuciłeś do jednego worka.
Awatar użytkownika
YesSon
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 10:34
Lokalizacja: Dublin

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: YesSon »

Kabelek ze sterowaniem do firefly 6s działa wyśmienicie. Mam podpięty pod przełącznik dwu pozycyjny. Przełączenie do góry na dłużej załącza nagrywanie video, powrót przełącznika w dół wyłącza nagrywanie. Jeżeli chcę zrobić zdjęcie przełącznik do góry na chwilę i powrót.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: szaman89 »

YesSon pisze:Kabelek ze sterowaniem do firefly 6s działa wyśmienicie. Mam podpięty pod przełącznik dwu pozycyjny. Przełączenie do góry na dłużej załącza nagrywanie video, powrót przełącznika w dół wyłącza nagrywanie. Jeżeli chcę zrobić zdjęcie przełącznik do góry na chwilę i powrót.
Może wymagam za dużo ale czy mógłbyś sprawdzić czy zrobi zdjęcie w trakcie nagrywania? Czy trzeba najpierw wyłączyć nagrywanie a potem zrobić zdjęcie?

Edit: po krótkim namyśle to raczej nie wykonalne ponieważ żeby wywołać migawkę przełącznik musi być w pozycji wyłączonego nagrywania i trzeba załączyć na chwilę przełącznik żeby cyknąć fotkę :oops:
Awatar użytkownika
YesSon
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 10:34
Lokalizacja: Dublin

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: YesSon »

Sam sobie odpowiedziałeś ;-)
Ale wpadł mi do głowy pomysł, z dołożeniem jeszcze jednego pstryczka z apki.
W chwili kiedy nagrywa podać mu na krótko impuls innym przełącznikiem z apki. Ciekawe czy zrobi zdjęcie ? W tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia. Aczkolwiek w samej firefly 6s nie ma chyba możliwości zrobienia zdjęcia w chwili kiedy nagrywa video.
Jak będę miał możliwość to sprawdzę i dam znać.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: Carrock »

MatulekPL jak wyszły Ci testy jakości Xiaomi ? Zastanawiam się nad wyborem kamery i byłem prawie zdecydowany na SJ5000+ ze względu na jako lepszą jakość obrazu (chcę z niej korzystać również jako standardowego "gopro" + rejestrator jazdy).

Filmiki porównujące Xiaomi Yi vs SJ5000+ wychodziły z plusem na opcję nr 2 jednak wiele osób pisało, że Xiaomi często trzeba wyregulować. Zastanawiam się czy to wyrówna różnicę w jakości. Jeśli tak szala ze względu na cenę przechyli się na stronę Xiaomi.
P3A v.2
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Dylemat w wyborze kamery

Post autor: matulekpl »

Carrock pisze:MatulekPL jak wyszły Ci testy jakości Xiaomi ? Zastanawiam się nad wyborem kamery i byłem prawie zdecydowany na SJ5000+ ze względu na jako lepszą jakość obrazu (chcę z niej korzystać również jako standardowego "gopro" + rejestrator jazdy).

Filmiki porównujące Xiaomi Yi vs SJ5000+ wychodziły z plusem na opcję nr 2 jednak wiele osób pisało, że Xiaomi często trzeba wyregulować. Zastanawiam się czy to wyrówna różnicę w jakości. Jeśli tak szala ze względu na cenę przechyli się na stronę Xiaomi.
Jutro dam znać, bo musze kupić kabelek HDMI do sprawdzenia ustawień ostrości i jak będzie ładna pogoda to zrobię testy.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ