EKEN H9 ktoś ma... ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: pilot »

pterek pisze:gdzie obczaiłeś za poniżej 40$?? Obecnie odnalazłem za 48$ na gearbest
Też pytałem o to, kupony rabatowe :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Posiadam eken h9 i jak narazie jest ok . Według mnie nie ma lepszej kamerki w tej cenie. https://youtu.be/moV0VAJLbqc
Tu pierwsze nagranie z gimbalem. Co do 4k ze niby nie użyteczne to już się to zmieniło najnowszy soft ma 4k 24klatki 2.7k 30klatek. Szkoda tylko że zniknęło 720p w 120klatek. Ale zawsze można wgrać starszy soft. W porównaniu np. Z xiaomi na obrazie jest więcej szczegółów. Jeszcze jedna rzecz to jest zbyt duży kontrast przy nagrywaniu ale można to trochę zredukować przyciemniajac nagranie w ustawieniach kamerki tak o -0.7 bo i tak nagrywa bardzo jasno jaśniej niż inne kamerki . Softy pojawiają się dość szybko wiec kamerką nie pokazała jeszcze wszystkiego na co ją stać bo przy każdej aktualizacji jest coraz lepiej od 4k 10 klatek przez 4k 15klatek do 4k 24klatki a już gdzieś widziałem ze ma wyjść albo już wyszedł soft 4k 30klatek . A jeszcze jedno nawet te stare GoPro jest droższe od eken h9 . Jak można zauważyć na nagraniach to napewno w 1080p 60 klatek to są prawdziwe 60/s a nie dublowane z 30. Wiem ze jest wielu entuzjastów kamerk 4000 i juz wydali kasę na kamerke i będą ja bronić to norma każdy chwali swoje. Ja miałem xiaomi i w porównaniu z ekenem xiaomi ma chyba bardziej przyjemny obraz ale to dlatego że jest pozbawiony wiele szczegółów taki wygładzony. Kiedyś zrobiłem test puszczając film z bluray i zaraz potem zkompresowanym formacie też w 1080p i prawie każdy powiedział ze ten drugi ma lepszą jakość ( wszystko takie ładne wygładzone bez szumu twazyczki takie ładne jak podrasowane ) kto co woli . Xiaomi niestety poszła wraz dronem w sina dal i teraz eken to moja druga kamerka, a kupowałem ją bo była tańsza i znalazłem dużo filmików porównawczych na kozysc eken h9. Eken polecam każdemu kto ma dość ograniczone finanse i nie stać go na GoPro. Nagranie zrobione dronem syma x8 . Ważna jest też waga kamerki nie przekracza 60gr.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: PucH2 »

Ta kamerka ma straszny a wręcz tragiczny system mocowania zasilania. Wymiana akumulatorka w terenie to prawdziwa droga przez mękę. Na pierwszą kamerkę nikomu bym nie polecał mimo że ma swoje zalety. Jednak jako kamerka wspomagająca już posiadany sprzęt zdaje egzamin doskonale. To taki garkotłuk którego nie szkoda do zadań w których byś nie zastosował posiadanego sprzętu. Przy tej cenie jaka jest nie szkoda jej nawet zgubić. Jednak gubić też się nie opłaca bo przy ponad 60 GB, karta pamięci przewyższa wartość kamerki. Na szczęście 32 GB karty SD są tanie jak cx10 a nawet tańsze od bączka. Kamerka posiada jasny obiektyw bez filtra UV i prawdziwy pazur pokazuje dopiero o zmierzchu gdzie Xaomi już ma tylko szum na obrazie, tu obraz jest wyrazisty. Jednak kilka prześwietleń matrycy i tą zaletę już traci bezpowrotnie. Stosując filtr UV jak i antyrefleksowy można zadbać by matryca nie ulegała prześwietleniom co wydłuży jej żywotność i w niedoświetlonych miejscach pokaże to czego brak Xaomi.
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Ja tam nie lubię gubić 200zl . I jak zgubie 200zl to mi szkoda. Nie każdego stać na GoPro. I nie ma sesu zakładać droższej kamerki do drona za 400zl. Co do wymiany baterii to zeczywiscie zdaza się ze jakoś dziwnie się zacina no ale przecież to tylko mały szczegół w porównaniu do jej zalet . Pamiętajmy że cały czas mowa o kamerę za 200zl nie za 400 czy 1000zl . I może byśmy pisali tu jak można zaradzić z jej wadami np. z ta wymianą baterii albo filtrem uv. Jak kto woli można kupić kamerę drożej ale za to będzie łatwiej wychodziła bateria nie ważne że reszta będzie na gorsze ale ta bateria ho ho jak łatwo będzie wychodzić i juz teraz z tą bateria to będzie kamerka na którą warto uważać. Welug mnie narazie niema lepszej kamerki od eken w tej cenie .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: arni313 »

kamerka super ale brak wyjscia av z usb to przegięcie...
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Ta kamera nie nadaje się na coś profesjonalnego wiec do czego to AV ma hdmi.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: Verid »

tom73gw pisze:Ta kamera nie nadaje się na coś profesjonalnego wiec do czego to AV ma hdmi.
Po pierwsze nie o HDMI tylko o USB kolega pisał. Po drugie, co ma "profesjonalizm" (cokolwiek masz na myśli pod tym pojęciem) do wyjścia AV? O Mobiusie nawet w przypływie maksymalnego optymizmu ciężko powiedzieć że jest "profesjonalny" a wyjście wideo na USB ma. Xiaomi podobnie. SJ'tka 4000 bodajże też.
Ten wredny...
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

No ale poco to wyjście AV chyba nie do podglądu bo x8 juz nie poleci z gimbalem kamerką i jeszczenadajnikiem obrazu z anteną to by była masakra . Teraz z tym obciazeniem lata mułowato i zbyt szybkie schodzenie w dół może skończyć się katastrofą . Zaraz ktoś powie ze lepiej podgląd niż gimbal no tak kto co woli ja uważam że nagranie bez gimbala nie nadaje się do niczego to katastrofa nie nagranie. A podgląd na żywo można zrealizować tania kamerką z nadajnikiem taka mala pluskiewka i będzie podgląd na żywo i będzie leciutko oczywiście gimbal w takim zestawieniu nie wchodzi w grę bo jakoś takiego wideo to VHS . Wiec albo fajne nagranie z gimbalem albo zabawa w obraz na żywo tylko po co bo nie wiem , do ścigania raczej nie bo x8 do tego się nie nadaje . Wiec wykluczylismy nagranie bez gimbala ale za to z podglądem bo to nie ma sesu jakoś nagrania nie akceptowalna wszystko się częsie i lata . Kamerka z wyjściem AV oraz nadajnik z anteną i gimbal to niestety nie dla x8 . Wiec podsumowując i pamiętając ze mowa o kamerce do x8 najlepiej zainwestować w kamerke z dobrym obrazem i gimbal czyli wyjście AV totalnie zbędne w tym zestawieniu. Chyba ze ktoś tanim kosztem podrasuje naszą x8 żeby dala rady unieść z zapasem tak z 300gr. Inwestycja w silniki bez szczotkowe to już nie opłacalna przesada za 2500zł mamy drona z udzwigiem 1.5kg i zapasem 1.5kg oraz z gps .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: matulekpl »

tom73gw pisze:No ale poco to wyjście AV chyba nie do podglądu bo x8 juz nie poleci z gimbalem kamerką i jeszczenadajnikiem obrazu z anteną to by była masakra . Teraz z tym obciazeniem lata mułowato i zbyt szybkie schodzenie w dół może skończyć się katastrofą . Zaraz ktoś powie ze lepiej podgląd niż gimbal no tak kto co woli ja uważam że nagranie bez gimbala nie nadaje się do niczego to katastrofa nie nagranie. A podgląd na żywo można zrealizować tania kamerką z nadajnikiem taka mala pluskiewka i będzie podgląd na żywo i będzie leciutko oczywiście gimbal w takim zestawieniu nie wchodzi w grę bo jakoś takiego wideo to VHS . Wiec albo fajne nagranie z gimbalem albo zabawa w obraz na żywo tylko po co bo nie wiem , do ścigania raczej nie bo x8 do tego się nie nadaje . Wiec wykluczylismy nagranie bez gimbala ale za to z podglądem bo to nie ma sesu jakoś nagrania nie akceptowalna wszystko się częsie i lata . Kamerka z wyjściem AV oraz nadajnik z anteną i gimbal to niestety nie dla x8 . Wiec podsumowując i pamiętając ze mowa o kamerce do x8 najlepiej zainwestować w kamerke z dobrym obrazem i gimbal czyli wyjście AV totalnie zbędne w tym zestawieniu. Chyba ze ktoś tanim kosztem podrasuje naszą x8 żeby dala rady unieść z zapasem tak z 300gr. Inwestycja w silniki bez szczotkowe to już nie opłacalna przesada za 2500zł mamy drona z udzwigiem 1.5kg i zapasem 1.5kg oraz z gps .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
A coś Ty się tak uparł na to, że musi być podpięta do X8? Przecież nie tylko właściciele X8 używają tej kamery.
Tego typu kamery się używa do FPV i tego nie zmienisz. A brak wyjścia AV w tej kamerce ją dyskwalifikuje czaisz?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Sorry ale masz 100% racji moja wina bo pisałem tez na forum o x8 o tej kamerce i jakoś to mi się pomieszało gdzie pisze :) wiec to co pisałem ma tylko sęs jeżeli mowa o posiadacza drona syma x8. Kretyn zemnie. ;) ta kamerka nadaje się do tanich zabawek takich jak mój x8 za nie całe 400zl .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: matulekpl »

Ta kamerka jest po prostu tanią próbą dorównania już istniejącym na rynku. Niestety zbyt dużo niedociągnięć. A jeżeli chcieli by zawojować rynek jak Xiaomi to musieliby wejść z czymś "wyjątkowym" bo to co dają teraz już mają inni, a i mają więcej...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Ta kamerka jest bardzo tania tańsza od xiaomi i lepszą od niej i wielu innych kamer jeżeli oczywiście nie zależy nam na wyjściu AV .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: matulekpl »

tom73gw pisze:Ta kamerka jest bardzo tania tańsza od xiaomi i lepszą od niej i wielu innych kamer jeżeli oczywiście nie zależy nam na wyjściu AV .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Lepsza? W czym? Przykłady proszę.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Wystarczy porównać nagrania i juz np.Więcej szczegółów w 1080p , 4k 24klatki , większe bitrate . Bardziej naturalne kolory zwłaszcza w ręczny ustawieniu rodzaju oświetlenia.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: matulekpl »

Pokaz dowód zdjęciowy i linki do tych filmów. To 4k i 24klatki to nic wyjątkowego. Bitrate większe od którego?:)
Kolory to akurat kwestia gustu, ale w prawie każdej kam można zmieniać.

Nie wymieniaj rzeczy, które juz były w innych kamerkach. Bo nie sztuką jest zrobic kopię czegoś co istnieje.
Pokaz co ma lepszego.
Zauważ że wiele rzeczy typu bitrate czy ustawienia nasycenia kolorów to kwestia programowa. Tak samo niby niby więcej szczegółów. Ja tego nie widzę wiec musisz mi pokazać, ale jeżeli tak jest to dalej jest to tylko kombinacja programowa a nie zaleta samej kamerki, bo jeżeli programowo da się to uzyskać to inne tez to zaraz bedą miały:)
Ostatnio zmieniony środa 06 kwie 2016, 00:15 przez matulekpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ