EKEN H9 ktoś ma... ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Od xiaomi większe bitrate przecież pytałes w czym jest lepsza od xiaomi. W tym wątku masz wcześniej kilka linków z porównaniem .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa 06 kwie 2016, 00:16 przez tom73gw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: matulekpl »

W Xiaomi bitrate możesz zmieniać więc nie widzę tu nic cudownego:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
tom73gw
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 23:04

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tom73gw »

Jedynie dorówna ekenowi ale nie jestem tego taki pewien umnie w eken 4 min nagrania to 1giga . A w xiaomi 5 min to 900 MB. Miałem xiaomi wiec wiem o czym mowa pozostały po niej tylko nagrania. Wcześniej pisałem że xiaomi poleciała razem z dronem i przepadła . Piszesz ze 4k 24klatki i inne parametry to żadna nowość . No jasne ze żadna ale nie w cenie do 200zl . Znajdź mi lepsza kamerke poniżej 200zl od eken i napisz w czy jest lepsza i może jakieś linki do porównania bo tu są linki ale akurat na kozysc eken h9. Jeszcze raz napisze do 200zl i proszę żadnych tekstów ze wystarczy troszkę dołożyć bo to troszkę to jest 2x tyle albo więcej . Bo omawiamy kamerke bardzo budżetowa. A jeszcze mała podpowiedź gdzie można eken h9 kupić poniżej 200 zł np. Aliexpres i masz pewność że przyjdzie kamerka EKEN h9 anie podruba jak to bywa w 50% przy zamawianiu 4000 bo powstalo pełno klonów i podrubek . Sam taka dostałem z aliexpres nagrywala 1080p 15klatek a jakość gorsza od 720p. Ta 4000 to była moja druga kamera sportowa i odrazu poszła do zabawek syna. Duże ryzyko .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tofficzeq »

Kupiłem z ciekawości na czas kolekcjonowania funduszy na coś lepszego..

Mam dodatkowo kamerkę płytkową do FPV więc jakoś to pogodzę..

Czy montaż kamerki płytkowej "jakoś" na kamerce, która będzie na gimbalu wchodzi w grę?

Chciałbym sobie zrekompensować brak wyjścia AV poprzez montaż kamerki FPV w taki sposób, który odda mi widok z perspektywy nagrywanego obrazu.

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: Verid »

Wszystko zależy od posiadanego gimbala i inwencji twórczej.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tofficzeq »

Verid, to tak jak ze wszystkim... inwencja twórcza, odrobina umiejętność i sporo chęci to podstawa. Ale może ktoś już tak to montował i mógłby się podzielić zdjęciami swojej kombinacji i jak to się sprawdza w boju

Ja mam gimbal: Feiyu Tech Mini 2D
Kamerka będzie póki co EKEN H9
FPV: płytkowa Sony 700TVL
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: matulekpl »

Zobacz jak w TBS Discovery pro montują płytkową i gopro obok ba gimbalu.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: Verid »

Najlepiej z punktu widzenia patrzenia to zrobić mocowanie przed przyciskiem EKENa, obok obiektywu. Wtedy widzisz "prawie" to co kamera filmująca. Jest to o tyle niewygodne że musisz włączyć kamerę przez zamocowaniem do gimbala lub jakimś cienkim przedmiotem.
Wykonanie - no to już zależy od możliwości. Możesz po prostu przyglusiować płytkę do EKEN'a. Chamskie ale skuteczne. Możesz zrobić podkładkę-kątownik gdzie jedno ramię kątownika wsuwasz pod kamerę a na drugim mocujesz płytkę. O zaczepach drukowanych nie wspomnę. W pierwszym foto-kopterze miałem kawałek laminatu przytwierdzony do półki gimbala na którym siedziała płytka i za niego wsuwałem kamerę tak że tylko jej obiektyw wystawał.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tofficzeq »

No właśnie kwestia wystającego obiektywu trochę mnie martwi ale jakoś to ogarnę.. to będzie mi musiało wystarczyć na jakiś czas, dopóki nie kupię lepszej kamerki.
Jak nie będzie to za dobrze wyglądało i nie będize się sprawowało to będę manewrował osiami gimbala "na czuja" a kamerka płytkowa pójdzie na ramę i będzie stały widok...

Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: arni313 »

jeśli chodzi o xaiomi i wyższe rozdzielczości to xaiomi ma klatki dublowane natomiast eken ma sztywne np 60 fps.na forach zagranicznych piszą dokładnie że eken bije na łepek inne kamerki w stylu gopro:).mam tą kamerkę ale ten brak av z usb to jak pisałem masakra:(:(:(:(.Po hdmi podłączyłem do odbiornika HDMI skyzone tx 5d i też nie działa bo ża duża rozdzielczość idzie po hdmi do nadajnika.Masakra:(

koledzy z zagramanicy brak wyjscia av z usb rozwiązują w taki sposób iż przyklejają do ekena małą kamere płytkową .podaje link:
http://www.banggood.com/600TVL-8_0MP-14 ... 84345.html
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tofficzeq »

arni313 pisze:jeśli chodzi o xaiomi i wyższe rozdzielczości to xaiomi ma klatki dublowane natomiast eken ma sztywne np 60 fps.na forach zagranicznych piszą dokładnie że eken bije na łepek inne kamerki w stylu gopro:).mam tą kamerkę ale ten brak av z usb to jak pisałem masakra:(:(:(:(.Po hdmi podłączyłem do odbiornika HDMI skyzone tx 5d i też nie działa bo ża duża rozdzielczość idzie po hdmi do nadajnika.Masakra:(
Ciekawy jestem czy takie urządzenie (pomijając cenę bo jest za duża względem wartości EKEN) dałoby radę to ogarnąć:

http://www.aliexpress.com/item/Mini-FPV ... 7eee838846
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: arni313 »

To jest do aparatu foto.moim zdaniem to nie będzie działce z eken dlatego ze tu jest ta sama sytuacja co mam ze sky zone tx 5d. Aparat podaje po hdmi podejrzewam mniej jak 600 a eken laduje po hdmi myślę full HD.

Przeczytaj o skyzone . Ma hdmi a przepuszcza rozdzielczości 500 parę

Jeśli źle myślę proszę mnie poprawic

EDIT

Najlepiej poczytaj specyfikacje tego linka co podałeś jakie rozdzielczości przepuścić i będzie wiadomo czy zadziała

[MOD - posty poprawione, nagroda przyznana]
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: tofficzeq »

Szykuje się "bacik" od administracji bo nie edytujesz postów tylko piszesz jeden pod drugim..

A wracając do tematu to ta przejściówka to tylko propozycja.. nie przewiduję kombinacji z EKENem.. zwyczajnie jak kupię lepszą to z tej zrobię rejestrator do auta.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: matulekpl »

arni313 pisze:jeśli chodzi o xaiomi i wyższe rozdzielczości to xaiomi ma klatki dublowane natomiast eken ma sztywne np 60 fps.na forach zagranicznych piszą dokładnie że eken bije na łepek inne kamerki w stylu gopro:).mam tą kamerkę ale ten brak av z usb to jak pisałem masakra:(:(:(:(.Po hdmi podłączyłem do odbiornika HDMI skyzone tx 5d i też nie działa bo ża duża rozdzielczość idzie po hdmi do nadajnika.Masakra:(

koledzy z zagramanicy brak wyjscia av z usb rozwiązują w taki sposób iż przyklejają do ekena małą kamere płytkową .podaje link:
http://www.banggood.com/600TVL-8_0MP-14 ... 84345.html
Xiaomi nie ma klatek dublowanych. Nie wiem skąd takie info?
Eken H9 ma sensor tylko 4MP i zdjęcia są skalowalne do 12MP.
Nagrywa niby w 4k ale tylko 10fps.
Nagrywa niby w 2.7k ale tylko 15fps.
Ktoś tu pisał ze eken ma wiekszą baterie? Słaby argument, no chyba ze większa o 40mAh to jest taka wielka różnica;)
Obraz może i wydaje się ostrzejszy ale moim zdaniem jest prześwietlony. Nieba prawie wcale nie widać.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: EKEN H9 ktoś ma... ?

Post autor: arni313 »

Nie wiem nie chce się wypowiadać. Dużo czytałem o xaiomi i tak piszą .

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ