RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: kolsek345 »

Latałem na Runam2(FPV) przez 1,5roku -oczywiście płatowcem.Lata sie bardzo przyjemnie .Do live audio stosuje mikrofon z przedwzmacniaczem MP-2/R (https://sklep.delta.poznan.pl/modul-aud ... p2263.html) .Teraz latam zamiennie z Runcamem3 i Mobiusem mini.Runcam3 - lepsze nagrania (HDR) a mobius mini - mniejsza waga oraz w/g mnie mniejsze opóźnienia na Video-out.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Anthoniz »

Mam pytanie, używacie tej kamery i do fpv i do nagrywania ? W 100% wystarcza? Bo mam dylemat czy kupić jedną dobrą kamerę do fvp i oglądania ładnych widoków. Czy kupić dwie, jedną na stałe do fvp i drugą do używania sporadycznie jakbym chciał sobie polatać wolniej i coś ładnego nagrać.
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: szoja »

Wystarcza
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Adrián »

Latam na niej w skrzydle i teraz będzie w większym kopterze i spokojnie daje radę. Nie montuje już płytkowej do spokojniejszego latania, chyba, że chce wieczorem, lub w nocy, bo ta już nie wyrabia.
Muszę nawet powiedzieć, że obraz w goglach z tej kamery jest bardzo dobry w dobrych warunkach oświetleniowych.

Ma opóźnienie, ale to dopiero zobaczysz w wyścigówkach.
Zaletą jest też bardzo mała waga jak na kamerę HD i fpv, bez baterii, to jeśli dobrze pamiętam 35g, a jak zdemontujesz obudowę, to dało się zejść do 17-20g
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Anthoniz »

To będzie racer, nie jakiś wyjątkowo szybki ale chce mieć dobre fpv i jako dodatek kamerkę która coś tam nagra jakbym chcial polatac wolniej. Jak na razie wnioskuję że runcam mi wystarczy. Tak wiem, racery nie są do nagrywania ale po filmikach na yt widzę że niektórzy dorzucają sobie kamerki ala go pro i całkiem niezłe filmiczki im wychodza.
Verid na szeryfa...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: skazi »

Skoro to racer to nie lepiej jednak wybrać Runcam Split? Ewentualnie Runcam 2 + jakiś inny caddx/runcam/foxeer do fpv.
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Anthoniz »

Właśnie o to mi chodzi, bo wiadomo są inne, lżejsze,tańsze kamerki które byłyby na stałe w dronie do fpv a do tego za jakis czas kupiłbym konkretna kamere 4k którą bym sobie podłączał co jakiś czas. Z tym mam dylemat..
Verid na szeryfa...
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: maxgt »

Anthoniz pisze:Właśnie o to mi chodzi, bo wiadomo są inne, lżejsze,tańsze kamerki które byłyby na stałe w dronie do fpv a do tego za jakis czas kupiłbym konkretna kamere 4k którą bym sobie podłączał co jakiś czas. Z tym mam dylemat..
Sam też się zastanawiam co kupić, sygnał da się z większości wyciągnąć do przesyłania, wiadomo jaki zasięg ma runcam2 po WiFi ?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: skazi »

maxgt pisze:
Anthoniz pisze:Właśnie o to mi chodzi, bo wiadomo są inne, lżejsze,tańsze kamerki które byłyby na stałe w dronie do fpv a do tego za jakis czas kupiłbym konkretna kamere 4k którą bym sobie podłączał co jakiś czas. Z tym mam dylemat..
Sam też się zastanawiam co kupić, sygnał da się z większości wyciągnąć do przesyłania, wiadomo jaki zasięg ma runcam2 po WiFi ?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Chcesz latać na runcamie z podglądem po wifi? :lol:
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: maxgt »

skazi pisze:
maxgt pisze:
Anthoniz pisze:Właśnie o to mi chodzi, bo wiadomo są inne, lżejsze,tańsze kamerki które byłyby na stałe w dronie do fpv a do tego za jakis czas kupiłbym konkretna kamere 4k którą bym sobie podłączał co jakiś czas. Z tym mam dylemat..
Sam też się zastanawiam co kupić, sygnał da się z większości wyciągnąć do przesyłania, wiadomo jaki zasięg ma runcam2 po WiFi ?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Chcesz latać na runcamie z podglądem po wifi? Obrazek
Ja nie, ale dzieciak by mógł, i tak lata dookoła swojego nosa

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Adrián »

zapomnij.. Lagi po wifi.. Zasięg to przemilczę..

Do racera się nie nadaje.
Chyba, że mówimy o drugiej.

Split też nie jest jakiś super v1 ludzie mocno narzekali, padała.
v2 jeszcze nie wiem, niby coś tam poprawili, na ile to pomogło, to musisz spr. Ja nie chcę być testerem za swoje zł.
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: maxgt »

Adrián pisze:zapomnij.. Lagi po wifi.. Zasięg to przemilczę..

Do racera się nie nadaje.
Chyba, że mówimy o drugiej.

Split też nie jest jakiś super v1 ludzie mocno narzekali, padała.
v2 jeszcze nie wiem, niby coś tam poprawili, na ile to pomogło, to musisz spr. Ja nie chcę być testerem za swoje zł.
Ok, a do samego nagrywania co polecasz, coś co ma dobrą jakość za dobrą monetę


Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Adrián »

Runcam 2 lub lepiej 3 jeśli ma być tylko do nagrywania ale najtrudniej ją dostać nową w dobrej cenie.
R 2 tańsza i do kupienia nowa w bdb cenie.
elementfx
Posty: 3
Rejestracja: środa 27 gru 2017, 18:34
Lokalizacja: Knurów

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: elementfx »

Adrián pisze:Runcam 2 lub lepiej 3 jeśli ma być tylko do nagrywania ale najtrudniej ją dostać nową w dobrej cenie.
R 2 tańsza i do kupienia nowa w bdb cenie.
tylko znalezienie Runcam 3 nowej graniczy z cudem lub jest niemożliwe więc albo używka albo runcam2, który obecnie jest w granicach ~280zł na bg.
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: maxgt »

tak sobie szukam i sj7000 jest dość fajny i cena atrakcyjna;

btw ktoś testował taki odbiornik
Eachine ROTG02
ODPOWIEDZ