RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: rycerz100 »

Mirek
Awatar użytkownika
turelp
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 10:07
Lokalizacja: Oława

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: turelp »

rycerz100 pisze:Jest online :)
http://app.runcam.com/tool/setting
Ok ale nie dla RunCam 2 . :-(
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: rycerz100 »

Sorki faktycznie tego nie zauważyłem :oops:
Mirek
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: kolsek345 »

Większość ostawień robi się w Runcam2 przez VIDEO-OUT na monitorze FPV .Na razie nie ma dedykowanej aplikacji pod PC .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
swirus71
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 20:20
Lokalizacja: Żywiec

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: swirus71 »

Apka na androida już jest.

Przyjechała właśnie do mnie - niestety kamerka ma jakąś "skazę" na obrazie - pewne obszary są "wyblurowane" - zobaczymy jak obsługa klienta w banggood podejdzie do tego. Wygląda to na problem z elektroniką lub firmware.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: volender »

A jak jest z grzaniem się kamerki?
Zastanawiam się, czy udałoby się wsadzić ją do jakiejś z uniwersalnych obudów wodoszczelnych, bo producent nie chciał nic powiedzieć, czy planują release dedykowanej.
Niby nie ma radiatora na obudowie (tak jak mobius ma), ale wolałbym się upewnić, czy ten runcam lubi się grzać :-)
Awatar użytkownika
swirus71
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 20:20
Lokalizacja: Żywiec

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: swirus71 »

Tyle co chwilę popracował w domu przy okazji testowania to się dość szybko grzał - tzn. ciepło było wyczuwalne na obudowie po kilku minutach pracy.
Jak bardzo się zagrzeje to wyjdzie przy dłuższym kręceniu.

Co ciekawe w instrukcji pisze żeby w przypadku zasilania przez USB kamerki w czasie kręcenia wyjąć akumulator żeby mu ciepło na szkodziło.

Apka na androidzie działa całkiem dobrze, lagi po wifi są ale małe - znacznie mniejsze niż w przypadku np. sj4000 - jednak po wifi się nie polata bo jego zasięg wg instrukcji to około 10 m

EDIT: Aktualizacja firmware'u rozwiązała problem artefaktów na obrazie.

Po teście z podpiętym monitorem bezpośrednio do kamery - ewentualne opóźnienie jest na tak minimalnym poziomie, że spokojnie da się używać jej również jako kamery FPV (dla mnie opóźnienie na wyjściu analogowego video niezauważalne) - jeszcze tylko kwestia jak sobie poradzi z dostosowaniem do szybkich zmian ilości światła.
Awatar użytkownika
turelp
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 10:07
Lokalizacja: Oława

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: turelp »

swirus71 pisze:Tyle co chwilę popracował w domu przy okazji testowania to się dość szybko grzał - tzn. ciepło było wyczuwalne na obudowie po kilku minutach pracy.
Jak bardzo się zagrzeje to wyjdzie przy dłuższym kręceniu.

Co ciekawe w instrukcji pisze żeby w przypadku zasilania przez USB kamerki w czasie kręcenia wyjąć akumulator żeby mu ciepło na szkodziło.

Apka na androidzie działa całkiem dobrze, lagi po wifi są ale małe - znacznie mniejsze niż w przypadku np. sj4000 - jednak po wifi się nie polata bo jego zasięg wg instrukcji to około 10 m

EDIT: Aktualizacja firmware'u rozwiązała problem artefaktów na obrazie.

Po teście z podpiętym monitorem bezpośrednio do kamery - ewentualne opóźnienie jest na tak minimalnym poziomie, że spokojnie da się używać jej również jako kamery FPV (dla mnie opóźnienie na wyjściu analogowego video niezauważalne) - jeszcze tylko kwestia jak sobie poradzi z dostosowaniem do szybkich zmian ilości światła.
Witam mam pytanie bo też zakupiłem tę kamerkę .I za jakiś czas się u mnie pojawi.Czy muszę od razu wgrywać nowy soft ?
Możesz podać linka do softu.
Awatar użytkownika
swirus71
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 20:20
Lokalizacja: Żywiec

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: swirus71 »

JAk nie zauważysz artefaktów na obrazie to niekoniecznie.
Soft: http://www.runcam.com/download/
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Dexx »

Ja używałem tej kamerki całe dwa dni w 250-tce i po niedużej kraksie przy której pechowo zakończyłem swój lot na pleckach - runcam2 przestał działać. Otwarłem obudowę i okazało się, że uchwyty trzymające przyciski od wewnątrz obudowy i "okienko" na ledy praktycznie dotyka komponentów na PCB. Efekt taki, że stabilizator w obudowie sot-23 został przemieszczony i odpadły dwa kondensatorki.
Radzę więc chronić górę obudowy (jak ktoś ma tą kamerkę do sprzedania na części chętnie przygarnę.
Co do jakości nagrywania to jak dla mnie za tą kasę rewelacja - zamówiłem już nową :)
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: yay »

To awaria ponad wszelka naprawe? Nawet jesli elementy gdzies powypadaly to moze producent bylby w stanie cos zaradzic (np. podac o jakich wartosciach byly kondensatory)?

W ostatnia niedziele zrobilem test runcama na pantlicie w Twinstarze. Model zyskal wyraznie na masie i oplywowosci - wczesniej pantilt bujał gopro. Zrezygnowalem nawet z kamery plytkowej do podgladu, chodz tutaj mam troche stracha. Niby video out dziala super, ale jakos mam watpliwosci. Za malo doswiadczenia z kamera... gdyby to sie zawiesio, albo nie wlaczylo sie po jakiejs przerwie w zasilaniu, bylbym w d... Bede czul sie lepiej z plytkowka pod video switchem :)

Na razie kamera spisuje sie super!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Deem »

Pytanie do posiadaczy w/w kamery; czy da się wymienić obiektyw? Jeśli tak to jaki gwint, czy podejdzie typowy M12x0.5 (jak do kamery płytkowej)?
pozdr. Daniel
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Dexx »

@yay przedstawiciel runcama napisał że mogą zaoferować jedynie 10% upustu na nową, albo odpłatną naprawę z tym że nie obiecują że w ogóle się uda. Jak dojdzie nowa kamerka to pomierzę napięcia i może uda mi się samemu naprawić.

@Deem
Zrobiłem tylko taką fotkę:
Obrazek

Nie odkręcałem obiektywu bo jest przyklejony.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Deem »

Dexx pisze:Nie odkręcałem obiektywu bo jest przyklejony.
Tzn. jakiś gwint tam jest?
pozdr. Daniel
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Dexx »

Coś tam niby jest. Tylko mocno obklejone twardym klejem.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
ODPOWIEDZ