RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: SuperBartek »

Odpalam na kompie film 1080/60fps - przycina przy szybkich ruchach kamerą - karta pamieci 16gb sandisc klasa 10, co jest nie tak? bo to nie wina kompa, pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Osi18 »

Rurek pisze:
Zgr pisze:Nie jestem przekonany czy CPL się sprawdzi.
Sprawdzi się jako pierwotny cel instalacji - ochrona obiektywu. Wiadomo że przy dziczeniu kopterem we wszystkich kierunkach - tylko w pewnych sytuacjach zadziała magia filtra. więc należy to traktować jako wartość dodaną a nie cel instalacji :-) A jeżeli za 16zł można mieć porządny filtr nie pogarszający optyki który ochroni obiektyw i od czasu do czasu poprawi walor obrazka, to czemu nie....
Przepraszam, wprowadziłem co niektórych w błąd. Ja kupiłem za 16 zł zwykły filtr UV. CPL znalazłem najtaniej za 57zł. Kupiłem tańszy bo chcę zobaczyć czy średnica podpasuje.
SuperBartek pisze:Odpalam na kompie film 1080/60fps - przycina przy szybkich ruchach kamerą - karta pamieci 16gb sandisc klasa 10, co jest nie tak? bo to nie wina kompa, pozdro
U mnie chodzi płynnie. Mam kartę Sandisc ultra class 10 32Gb.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Rurek »

Osi18 pisze:CPL znalazłem najtaniej za 57zł.
No ja znalazłem na szybko za 30zł :-) http://fsfoto.pl/product_info.php/info/ ... -28mm.html
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: SuperBartek »

SuperBartek pisze:Odpalam na kompie film 1080/60fps - przycina przy szybkich ruchach kamerą - karta pamieci 16gb sandisc klasa 10, co jest nie tak? bo to nie wina kompa, pozdro
U mnie chodzi płynnie. Mam kartę Sandisc ultra class 10 32Gb.[/quote]


Testowalem kamere w polu - jednak to byla wina komputera , na drugim odtwarza plynnie.


Problemem drugim jest ze podczas zmiany kierunku lotu, gdy szybko zmieniają sie kolory obraz robi sie ciemniejszy, macie jakies ustawienia ktore temu zapobiegną?

pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Osi18 »

Rurek pisze:
Osi18 pisze:CPL znalazłem najtaniej za 57zł.
No ja znalazłem na szybko za 30zł :-) http://fsfoto.pl/product_info.php/info/ ... -28mm.html
Ja szukałem na znanym portalu aukcyjnym. Ale dzięki za linka, na pewno skorzystam (tak z ciekawości) jak sprawdzi się filtr który zamówiłem.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Zgr »

Rurek pisze:
Zgr pisze:Nie jestem przekonany czy CPL się sprawdzi.
Sprawdzi się jako pierwotny cel instalacji - ochrona obiektywu. Wiadomo że przy dziczeniu kopterem we wszystkich kierunkach - tylko w pewnych sytuacjach zadziała magia filtra. więc należy to traktować jako wartość dodaną a nie cel instalacji :-) A jeżeli za 16zł można mieć porządny filtr nie pogarszający optyki który ochroni obiektyw i od czasu do czasu poprawi walor obrazka, to czemu nie....
Naprawdę nie polecam taniego CPL do naszych zastosowań. Tani CPL obniża jakość optyczną obiektywu- to raz. Dwa, wraz ze zmieniającym się ciągle kadrem i tym samym kątem w stosunku do słońca, raz uzyskamy fajniejsze kolory, a raz wprost odwrotnie. I cena CPL zawsze wyższa od UV. Do ochrony obiektywu najlepiej UV.


Ja natomiast mam taki problem z kamerką: https://www.youtube.com/watch?v=v0XOIWpvjzw
I nie jestem jedyny na YouTube, który cieszy się tymi trzaskami. Nawiązałem kontakt z RunCamem (samą kamerę zakupiłem na BG), ale RunCam chyba gra w kotka i myszkę.
Zrób test wewnątrz, z zakrytym gumą mikrofonem, z podniesioną lewą nogą dotykając czubka nosa ręką itd. Takie trzaski mam w każdym przypadku i w każdych warunkach.
Ma ktoś z Was podobny problem?
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: mikun »

Zgr pisze:

Ja natomiast mam taki problem z kamerką: https://www.youtube.com/watch?v=v0XOIWpvjzw
I nie jestem jedyny na YouTube, który cieszy się tymi trzaskami. Nawiązałem kontakt z RunCamem (samą kamerę zakupiłem na BG), ale RunCam chyba gra w kotka i myszkę.
Zrób test wewnątrz, z zakrytym gumą mikrofonem, z podniesioną lewą nogą dotykając czubka nosa ręką itd. Takie trzaski mam w każdym przypadku i w każdych warunkach.
Ma ktoś z Was podobny problem?


Jak ją trzymasz w ręku i chodzisz po mieszkaniu też masz takie trzaski? Włącz wentylator i przyłóż do niego kamerkę i zobacz czy będą takie same trzaski. Mi to wygląda na powiew na mikrofon lub przesterowanie mikrofonu (i powiew) przez głośne silniki i śmigła.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Rurek »

mikun pisze:wygląda na powiew na mikrofon
Dokładnie!
Trzeba zakleić taśmą (będzie mało dźwięku wtedy w ogóle :-) ) albo zakryć gąbką (będzie wyfitrowany, obcięte częstotliwości > 5kHz).
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
smokehead
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 08:33

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: smokehead »

Zgr pisze:
Rurek pisze:
Zgr pisze:Nie jestem przekonany czy CPL się sprawdzi.
Sprawdzi się jako pierwotny cel instalacji - ochrona obiektywu. Wiadomo że przy dziczeniu kopterem we wszystkich kierunkach - tylko w pewnych sytuacjach zadziała magia filtra. więc należy to traktować jako wartość dodaną a nie cel instalacji :-) A jeżeli za 16zł można mieć porządny filtr nie pogarszający optyki który ochroni obiektyw i od czasu do czasu poprawi walor obrazka, to czemu nie....
Naprawdę nie polecam taniego CPL do naszych zastosowań. Tani CPL obniża jakość optyczną obiektywu- to raz. Dwa, wraz ze zmieniającym się ciągle kadrem i tym samym kątem w stosunku do słońca, raz uzyskamy fajniejsze kolory, a raz wprost odwrotnie. I cena CPL zawsze wyższa od UV. Do ochrony obiektywu najlepiej UV.


Ja natomiast mam taki problem z kamerką: https://www.youtube.com/watch?v=v0XOIWpvjzw
I nie jestem jedyny na YouTube, który cieszy się tymi trzaskami. Nawiązałem kontakt z RunCamem (samą kamerę zakupiłem na BG), ale RunCam chyba gra w kotka i myszkę.
Zrób test wewnątrz, z zakrytym gumą mikrofonem, z podniesioną lewą nogą dotykając czubka nosa ręką itd. Takie trzaski mam w każdym przypadku i w każdych warunkach.
Ma ktoś z Was podobny problem?
Akurat RunCam nie robil problemów z nieostrym obrazem i nowy obiektyw czeka już na poczcie.
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Wisznia »

Panowie dzisiaj odebrałem mojego RunCam2 i po zainstalowaniu aplikacji tej ze sklepu a następnie ponownie zalecanej przez RunCam cały czas wywala mi aplikację po wejściu w ustawienia w górnej części ekranu. Mam kilka urządzeń z androidem i na wszystkich to samo. Najpierw po 2-3 sekundach ukazuje się napis "SORRY, WRONG PROCEDURE,EXIT SOON" a następnie aplikacja się wiesza. Czy mamcie coś takiego i czy te opcję są dostępne z pozycji androida ? Nie robiłem jeszcze aktualizacji.


EDIT - scalenie

Aktualizacja kamerki i wgranie programu pobranego ze strony pomogło ;)jak na razie wszystko ruszyło i chodzi
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: krysss1981 »

Gdzie kupowaliscie swoje kamerki Runcam HD 2? W Polsce nie mogę nigdzie znaleźć.
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Osi18 »

krysss1981 pisze:Gdzie kupowaliscie swoje kamerki Runcam HD 2? W Polsce nie mogę nigdzie znaleźć.
http://77hobby.pl/runcam-2-p-100.html
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: good_day »

Ja zamawiałem z aliexpress. 3 tygodnie czekania, za to cena 350pln.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
smokehead
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 08:33

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: smokehead »

Ja z fasttech.com za 85$, a na gearbest.com też są z niezłymi zniżkami, trafia się poniżej 80$. kod na GB: GBRunCam2 cena 80.99$ i wątpie ze na ali będzie taniej.
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: FlyHigh »

Czy kabelek microUSB od SJ4000 będzie pasował do RunCam2?
Chodzi o przesyłanie samego video (bo mam takowy zrobiony własnoręcznie do SJ4000 ale chcę podłączyć RunCam2)
ODPOWIEDZ