RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: Adrián »

Co mnie zaskoczyło pozytywnie, to zachowania pod światło, z filmów wygląda to całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: kolsek345 »

Tak - kamerka bardzo szybko reaguje na zmiany oświetlenia porównywanie do płytkowej.Jest też o wiele lepsza od mobiusa jeśli chodzi o ostrość i ilość szczegółów w obrazie no i w przeciwieństwie do mobiusa nie sieje na częstotliwościach eleresa.Do minusów można zaliczyć to że wyjscie VID-OUT jest tylko w formacie 16/9 i na monitorze o bokach 4/3 niezbyt to wyglada - ale pewnie to kwestia softu.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: volender »

Super, że miałeś już okazję się nią pobawić :)

W sumie tylko dwie kwestie wstrzymują mnie przed zakupem:

pierwsza to stabilność softu - jak się sprawuje runcam? nie ma zwiech, nagrywanie nie zatrzymuje się niespodzianie? takie problemy powstrzymały mnie niestety przed kupnem sj5000+

druga, to obudowa wodoszczelna - oprócz latania pływam na kajakach górskich, i fajnie było by mieć obudowę :) Niestety jak na razie nie natrafiłem nawet na zapowiedzi. Widział może ktoś jakieś info na ten temat? :)
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: kolsek345 »

Jeśli chodzi o soft to nie mam zastrzeżeń - wszystko działa ok - nie zawiesiła mi sie jeszcze ani razu.Obudowy wodoszczelnej nie widziałem na razie.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: yay »

Jestem bardzo zadowolony z kamerki. Moze byc rzeczywiscie hicior 2016 :)
W koncu kamerka, z ktora da sie latac w quadach 250. 30fps z mobiusa to troche malo. Kamerki w ksztalcie gopro dyskwalifikuje wlasnie ksztalt. Tutaj przy wyjetej baterii i zasilaniu z zewnatrz (do tego w b. szerokim zakresie napiec), mamy jedynie 35g do wozenia.
Nie ma sie do czego przyczepic jesli chodzi o jakosc nagran. Bitrate b. wysoki (~8min filmu 1080p/60 to 2GB), przez co trzeba latac z karta 32gb. No ale taki bitrate dla wiekszosci bedzie chyba zaleta.
Do tego mamy troche mniej istotnych drobnych rzeczy: oslona obiektywu, konfiguracje i podglad przez wifi, niskie opoznienie na wyjsciu av.... Wypas :)

Jedyna znana mi sensowna alternatywa jest foxeer legend. Niby 10$ taniej, ale chyba troche odstaje jesli chodzi o mozliwosci...

Jeden drobny mankament z jakim juz sie spotkalem to mocowanie blaszki-ekranu wew. kamery. U mnie byla wlozona na wcisk w prowadnice na plytce, bez zadnego dodatkowego lutowania. Po paru dniach po prostu zaczela luzem latac w srodku. Proponuje zebyscie sobie sprawdzili swoje kamery, bo latwo o jakies przypadkowe zwarcie w srodku. Problem rozwiazalem przy uzyciu tasmy kapton. Aha... teraz sobie zdalem sprawe z tego ze bateria moze opierac o ekran. Ja latam bez baterii, wiec moze dlatego mnie to dopadlo...
Aha... jeszcze drugi minus to to ze moje zamowienie zlapalo sie jakims cudem na clo. Bylo to zamowienie bezposrednio z runcam, paczuszka mala, do tego "wyslana" z Holandii.

Mimo to jestem b. zadowolony.

Tutaj jeden z lotow testowych:

Ale chyba bardzie ciekawy bedzie fragment z oryginalnym video (bez rekompresji):
http://yay.no-ip.org/runcam2_test.avi
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: biczownia »

yay pisze:Mimo to jestem b. zadowolony.
no nic - trzeba też będzie zamówić:)

Czy ktoś zamawiał już ją z gearbest? Wykorzystując punkty można dostać fajną cenę

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 22 sty 2016, 20:34 przez biczownia, łącznie zmieniany 1 raz.
... i tak skończysz na kiss24A
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: kolsek345 »

Jestem bardzo zadowolony z kamerki. Moze byc rzeczywiscie hicior 2016 :)
Latałeś może tą 250-ką używając jej wyjścia AVOUT? Czy podgląd z płytkowej normalnie?
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: yay »

Nie uzywalem AVOUT. Do spokojnego latania pewnie bedzie wystarczajace, ale do 250tek nawet 80ms opoznienia wydaje sie dosc sporo... Moze kiedys sprobuje. Na razie mam rame przygotowana w ten sposob, ze jest dobre miejsce na kamere plytkowa. Plytkowa wazy tyle co nic, wiec ja woze :)
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: vaderjk »

A czy ktoś ma porównanie runcam HD 2 z mobiusem C2 i xiaomi yi?
Oglądałem sporo filmików, ale różne są jakości tych materiałów i ciężko porównać... Męczy mnie to "przekolorowanie" w runcam 2, i zmiana kolorów w zależności ile nieba widać...
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: yay »

Mam porownanie z mobiusem w ktorym siedzial ebayowy obiektyw gopro 2/3. Tj. szeroki kat i ostry obraz po brzegi.
Mobius poza brakiem 60fps, stasznie kiepsko reagowal na zmiane oswietlania. Wydaje mi sie ze nadawal sie do uzytku tylko z zablokowana ekspozycja i tak tez go uzywalem. Rodzilo to troche komplikacji - problem jak slonce wychodzi/chowa sie za chmury, albo jak zle trafi sie z blokada.
Runcam 2 za to nie ma WDR. Licze ze moze dodadza to jako opcje w jakims updajcie.

Xiaomi nigdy sam nie testowalem, ale wydaje mi sie ze to swietna kamera. Jesli nie przeszkada Ci masa i ceglowaty ksztalt to jest to dobry wbor.
Jest sporo porownan na youtube pomiedzy wszystkimi mozliwymi kombinacjami kamer. Mozesz ocenic jak radza sobie z ekspozycja, kolorami, a z surowych probek mozesz ocenic jak dziala kompresja, jak sa ostre, itp...
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: vaderjk »

No niby piszą że ma wdr... Xiaomi yi ma problem z ostrością daleko...
Do tego kształt jest kiepski..

A coś przestawiales kolory u siebie? Możesz wystawić jakieś inne rawy? Żeby w słońcu latanie było... I z góry - dużo krajobrazu..
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: yay »

Nic nie robilem z kolorami. Nagrane na fabrycznych ustawieniach.

Nic z wiekszej wysokosci nie mam, ale tutaj jest troche wiecej slonca:
http://yay.no-ip.org/runcam2_test2.avi
Awatar użytkownika
turelp
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 10:07
Lokalizacja: Oława

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: turelp »

yay pisze:Nic nie robilem z kolorami. Nagrane na fabrycznych ustawieniach.

Nic z wiekszej wysokosci nie mam, ale tutaj jest troche wiecej slonca:
http://yay.no-ip.org/runcam2_test2.avi
Witam ma pytanie czy jest jakaś aplikacja pod tę kamerkę .Chodzi mi o coś takiego jak ma np.mobius .
Gdzie można wszystko ustawiać .
Kolory są troszkę za mocno nasycone .
Też myślę nad kupnem tej kamerki ale chciał bym mieć jakieś możliwości ustawień.
Tak ogólnie jest fajna jak widzę filmiki nią nagrane .
Mi chodzi głównie o nagrywanie z quad 250 .
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: rycerz100 »

Proszszsz :)
Po lewej stronie na dole iOS lub Android
http://www.runcam.com/download/
Mirek
Awatar użytkownika
turelp
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 10:07
Lokalizacja: Oława

Re: RunCam 2 - hit sezonu 2016 ?

Post autor: turelp »

rycerz100 pisze:Proszszsz :)
Po lewej stronie na dole iOS lub Android
http://www.runcam.com/download/
OK dzięki .Szkoda że tylko przez tel.lub tablet.
Ale to zawsze coś.Generalnie wolę przez kompa.
ODPOWIEDZ