SJCAM SJ5000x Elite

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

Ooo, faktycznie. Może tym razem chociaż pójdą po rozum do głowy i zaczną odmiennie nazywać KAŻDĄ wersję opublikowanego FW np. 1.4.7; 1.4.7.1; 1.4.7.2
Ja aktualnie mam dwie ściągnięte wersje 1.4.7 ale jeszcze nie miałem kiedy załadować. Widać, że całe szczęście :) .
Pewnie nasi mniejsi bracia w związku z wypuszczeniem nowych kemerek mogą mieć chwilowe problemy z testowaniem softu.
Awatar użytkownika
Red.Baron
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 sie 2015, 22:13
Lokalizacja: Bad Rothenfelde
Kontakt:

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Red.Baron »

Panowie zamówiłem dzisiaj kamerkę. Potrzebuję jeszcze kartę dokupić - 32 GB w zupełności mi starczy ale jaką wybrać by nadążyła przy 120 fps?
http://www.mediamarkt.de/de/product/_le ... oCMDXw_wcB

Czy taka będzie odpowiednia?
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

@Red.Baron
z tego co widzę to w linku podałeś SDHC, więc pewnie mocno musiał byś ją skompresować, żeby weszła do portu SJCAM SJ5000x Elite :)
Potrzebujesz micro SDHC/SDXC, wg. producenta min calss 10.
U mnie pracuje taka:
Samsung MB-MG64DA/EU
Im więcej fpsów oraz im wyższa rozdzielczość tym większe pliki będą. To tylko tak pod rozwagę 32GB.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

Dzisiaj wydali nową wersję FW 1.4.8.
A po ostatnich akcjach z wersjami FW 1.4.7, na poprawę humoru:
Obrazek
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: xboomx »

Red.Baron pisze:...Potrzebuję jeszcze kartę dokupić - 32 GB w zupełności mi starczy ale jaką wybrać by nadążyła przy 120 fps?...
Osobiście używam i polecam karty Lexar 633x. Mam 16 i 64 Gb. Nigdy mnie nie zawiodły, a nagrywanie w 4K nie robi na nich żadnego wrażenia :) Kupowałem w Foto-Plus. Używałem też SanDisk Extreme (do 1080p60) i są naprawdę spoko... aaaale Lexar jest tylko odrobinę droższym i wyraźnie szybszy przy zapisie.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

dla chętnych poniżej fajny, świeży przegląd kart z testem szybkości:
https://havecamerawilltravel.com/photog ... rosd-cards
miguellk
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 20:32

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: miguellk »

Witam wszystkich,
Zakupiłem kamerkę sjcam 4000 wifi dzialła bez zastrzeżeń. Jedynyroblem to połączenie kamerki z telefonem i aplikacją wifi. Telefon wykrywa kamerkę po połączeniu ekran kamerki robi się ciemny natomiast w aplikacji pojawia się komunikat połącz urządzenie. Po chwili połączenie się przerywa.
Co zrobić z tym problemem?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Adrián »

Próbowałeś na innym urządzeniu?
miguellk
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2017, 20:32

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: miguellk »

Tak. Próbowałem na różnych urządzeniach i jest to samo. Wgrałem do kamery najnowszy soft ze strony producenta ale nic się nie zmieniło.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

SJCAM czasami coś schrzani w fw albo w apce na tel. Zobacz najlepiej na forum dot. Twojego modelu. Powinno coś być opisane. Dosyć często publikują poprawki, ale czasem zdarzy się, że coś poprawia a coś innego zepsują.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
bersoft
Posty: 6
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 10:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: bersoft »

Zastanawiam się nad kupnem tej kamerki, jak czytałem trochę było z nią kłopotów....

Pytanko do posiadaczy - czy kupilibyście ją jeszcze raz ? czy raczej coś innego.
(miło widziane krótkie uzasadnienie odpowiedzi)

Dziękuję
lolekibolek
Posty: 13
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 13:27

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: lolekibolek »

Mam tę kamerkę i przykro to mówić, ale nie kupiłbym i nie kupie już jakiejkolwiek tej firmy. Najbardziej irytującą dla mnie niedogodnością jest okropna mora przy zbliżeniach i brak radzenia sobie w słabym oświetleniu. Jak chcesz kręcić w dzień w dobrym oświetleniu i nie masz wygórowanych oczekiwań to jak najbardziej będzie to dobry zakup rozważany pod kątem cena/jakość. Niestety przy większych oczekiwaniach będzie lipa gopro choć drogie bije na głowę tą kamerkę - szkoda niekiedy stracić super wspomnienia przez złą jakość nagrania. Pozdrawiam.

EDIT - scalenie

I jeszcze jedno od 28 grudnia nie pojawiła się żadna poprawka oprogramowania kamerki należy wnioskować, że po wprowadzeniu nowych modeli zapomnieli o starszych.
pkucaba
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: pkucaba »

Nie kupiłbym ponownie. Po miesiącu padła. Odsyłałem na naprawę gwarancyjną (poniosłem koszty). Wróciła bardziej zepsuta. Propozycja sprzedawcy jeszcze raz wysyłka na mój koszt. Nie polecam.
bersoft
Posty: 6
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 10:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: bersoft »

dziękuję za odpowiedzi, oglądając ten materiał byłem na nią nastawiony (https://www.youtube.com/watch?v=SnNor5j4Eac), a jest jakaś którą byście polecili ? (ok 600zł z Chin, potrzebuję lcd i obudową do nurkowania)
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

@bersoft
a ja z czystym sumieniem bym ją polecił. Na pewno nie kupił bym od SJCAM nowej w przedsprzedaży. Moją kupiłem właśnie w przedsprzedaży.
Miała sporo niedoróbek software (mniejszy problem), ale i hardware, tzn. brak rejestracji dźwięku. Odesłałem do SJCAM do Chin na mój koszt samą kamerkę bez zestawu (koszt ~6-10zł). Odesłali mi całkiem nowy komplet + jakieś dodatki free (bateria i jakiś uchwyt). Także co do jakości obsługi to raczej nie mogę narzekać.
Co do kamerki. Początki były słabe, problemy z dźwiękiem (po wymianie tylko software), słaba stabilizacja, ustawienia itp. Od FW 1.3 czy 1.4 filmiki wychodzą naprawdę dobre. Szczerze w moim odczuciu porównywalne do GoPro 4 black, a może i lepsze z uwagi na stabilizację.
Stabilizacja naprawdę wyraźnie poprawia jakość filmików (rower, nurkowanie, nart, nawet jak idziesz to zobaczysz różnicę).
Do nurkowania dodali specjalny tryb i faktycznie działa. Wychodzą ładne kolory. Obudowę testowałem do 30m głębokości.
Ktoś napisała wyżej, że nie radzi sobie w słabym oświetleniu i że GoPro bije ją na głowę. Wg. mnie to bajki.
Tego typu kamerki nie za bardzo dobrze nagrywają w nocy. Zresztą możesz zobaczyć wiele porównań, GoPro w nocy również słabo sobie radzi (sam mam GoPro ale starszą).
Ogólnie, nauczka jest taka, nie kupować nowości, nieprzetestowanych.
Tyczy się do wszystkich produktów, również GoPro. Wystarczy poczytać fora danych produktów jak ludziska narzekali na to, że tyle kasy wydali a coś nie działa.
Niestety teraz coraz częściej to klient jest testerem i na podstawie naszych opinii, narzekań producenci poprawiają produkty.
Tak jak napisałem, ja kupiłem z Chin, bezpośrednio od SJCAM, ale teraz kupił bym już w pl bo jest oficjalny przedstawiciel:
sjcamhd.com.pl
zawsze to pewniej i mniejszy problem z gwarancją.

Co do aktualizacji FW to nowy soft pojawia się co ~1 miesiąc. Widzę, że również aktualizują nawet starsze modele, co ile czasu nie wiem bo nie śledzę.
Także kolega lolekibolek wyciąga raczej zbyt pochopne albo błędne wnioski.
Specjalnie dla niego link, w którym można sprawdzić daty ostatnich FW do poszczególnych kamerek :)
http://support.sjcamhd.com/support/solutions/9000027614

Dla rzetelności mojej opinii dodam, że głównie nagrywam w trybie 1080p 60fps gyro ON.
ODPOWIEDZ