SJCAM SJ5000x Elite

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

heheh, ładują cały czas,
Dałeś cynk z tymi filmikami i teraz co chwilę zaglądam na ich kanał zamiast cuś pożytecznego zrobić :(
Właśnie załadowali SJ5000+ z biura i tu już bardziej mi się podoba SJ5000x Elite.
Być może te rowerowe słabiej YT skaluje na niższą rozdzielczość.
Tak naprawdę różne ludziska mają preferencje. Jak pooglądałem różne testy i filmiki, to głównie zależy mi żeby był dobry obraz w 1080p (nie potrzebuję 2K i 4K, no może 1x czy 2x dla testu coś zrobię) no i stabilizacja, bo faktycznie robi różnicę jak się poogląda porównania on i off.
Zobaczymy jak będzie tu działała bo chyba kręcą z gyro off.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Mitar »

Wiesz co mi też średnio się przyda 2k i 4k, bo po pierwsze niskie fps a po drugie jeszcze sporo kompów tego nie pociągnie.

Ale jest coś takiego jak downscaling i tu takie 2k czy 4k już może się przydać. FPSy zawsze można podciągnąć polepszaczami typu twixtor i też będzie fajnie śmigać.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Rurek »

5000+ ma lepszy sensor i optykę i w czystym HD1080 jest lepszy od 5000x elite który ma gorszy sensor i optykę ale za to nowszy procesor który daje 2k/4k.
Mitar pisze:FPSy zawsze można podciągnąć polepszaczami typu twixtor
A tego to nie bardzo rozumiem, jak to mawiał jeden fachowiec: "praw fizyki Pan nie zmienisz" i jak coś jest nakręcone w 50 klatkach to z gówna bicza nie ukręcisz i będzie to co najwyżej szatkowano-interpolowane 100....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Mitar »

No widzisz, też tak myślałem do pewnego momentu, aż odkryłem że spowalnianie filmów to nie jedyna zaleta tego pluginu.
Robiłem już testy jakiś czas temu w tym wątku na mobiusie http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=12&t=30380 Trzeba zmienić na tubie na 60 1080p (na słabszych maszynach 2 filmik może klatkować) i najlepiej puścić 2 filmiki na raz.
Ludzkie oko jest na tyle niedokładne ,że przełknie takie coś jakby to było kręcone natywnie w 60FPS. Jakbym ci pokazał miedzy klatkę to nie poznałbyś, że to jest klatka wygenerowana z dwóch.

Pierwsze co zrobię jak dostanę w łapy 6s albo elitkę to przeskaluje 4k do 1080p i "dopakuje" klatek. Sam jestem ciekawy efektu tego zabiegu, w szczególności po wysłaniu tego na tubę.
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: pompoko »

Nowa lepsza cena :)
http://www.gearbest.com/action-cameras/ ... ?vip=60375
Mam nadzieje ,ze bede mogl niedlugo przetestowac .
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

cześć wszystkim,
jak wcześniej napisałem kupiłem kamerkę z różnymi dodatkami (suma $276.94) w preorderze:
http://sjcamhd.com/
standardowa wysyłka 0$, estimated delivery time is: 14-28 days.
2015/11/12 dostałem info, że wysłali paczkę
dzisiaj sprawdziłem i przesyłka jest już w LEIPZIG - GERMANY :0
przewidywany czas dostawy 2015/11/18 czyli pojutrze :0
Jak dla mnie ekspres i to z 0$
Ale to tak informacyjnie, bo o co innego chciałem zapytać. Pewnie są na forum ludzie którzy kupowali już w Chinach.
Dzisiaj dostałem sms od agencji celnej DHL z z prośbą o przesłanie kopii/screnu zamówienia i potwierdzenia przelewu.
Pewnie ws cła i podatku VAT dot towarów kupionych poza EU.
VAT najprawdopodobniej naliczą std. 23%. Z tym nie ma problemu bo pewnie będę mógł to rozliczyć w koszty firmowe.
Ale czy na elektronikę, a w szczególności kamery są jest naliczane cło?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Adrián »

Nie, zapłacisz Vat i dodatkowe opłaty, które przy firmach kurierskich są Duże.. Taka rada na przyszłość. Jak Ci zależy na zł w kieszeni, to nigdy nie płać za wysyłkę kurierem spoza EU, tylko najtańsza poczta rejestrowana (jak coś wartościowego). Nie mówię o Vat, bo z tym się każdy musi liczyć, ale dodatkowe opłaty nakładane przez firmę kurierską są często zbyt wysokie.. Z PP są znikome, opłata za usługę i wysyłkę. Zwykle kilka-naście złotych.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Rurek »

Trochę się władowałeś biorąc wysyłkę DHLem. Bo agencja celna skosi Cię jak za zboże niestety. Doliczą sobie oprócz Vatów/ceł (powinno się dać podciągnąć kamerkę pod modelarstwo/zabawki i wtedy 0% cła) ale dodatkowo naliczą kosmiczną (w stosunku do wartości towaru) opłatę za "obsługę".
Chora historia.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: pompoko »

Mi naliczyli ostatnio 13funtow cła i podatku plus 8funtow ich opłaty czyli 21funtow razem:( a to około 126zł :( nigdy więcej DHL czyli 1/4 ceny zakupu w sumie :( Masakra
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

hehehe,
ale ja właśnie wziąłem:
standardowa wysyłka 0$, estimated delivery time is: 14-28 days.
Chyba taniej już nie mogłem za wysyłkę zapłacić :) Ale czas mają naprawdę niezły.
Doczytałem, że powinni naliczyć 23% VAT + 0%cła (elektronika, aparaty, kamery) + pewnie jakaś ich opłata operacyjna.
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... ngDescr=pl
http://www.chinskikurier.pl/dhl-nale380 ... kpozCAvfeQ
Napiszę co naliczyli i jakie koszty. Pewnie jutro będę wiedział.

EDIT - scalenie

pierwszy :)
przyszła,
nawet prezent dodali (no chyba, że pomyłka):
uchwyt samochodowy na szybę + ładowarkę na 1 baterię
kupowałem tu:
http://sjcamhd.com/
kod weryfikacyjny ok
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: pompoko »

:) i jak pierwsze wrażenia ? Ile w końcu musiales zapłacić tego cła i podatku.Ja miałem dostać przedwczoraj ale uknela we Francji.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

hej,
tylko rozpakowałem i włączyłem na chwilę, wrażenia na pierwszy rzut oka b. dobre. Wszystko wygląda ładnie, nie wygląda żeby to była jakaś chińska tandeta, Ale to wrażenia po pierwszym oglądzie. Muszę kupić kartę to się pobawię, może w weekend. Najbardziej mnie ciekawi mnie stabilizacja, jak działa i dźwięk. Obraz raczej powinien być ok, nie powinien być gorszy niż M10+ czy SJ4000+. Stabilizacja raczej też powinna być ok również powinno być podobnie do M10+ czy SJ4000+.
Ale widziałem kilka filmików na YT ktoś porównywał do Git2 i dźwięk w SJ5000x elite był bardzo cichy. Ponieważ porównanie było zrobione przez GitUp official chanel więc może nie było całkiem bezstronne albo może kamera była w etui do nurkowania.

Co do cła i VAT, kupiłem:
SJCAM SJ5000x Elite Edition + 1x Monopod + 1 x Extra Battery + 1 x Extra Dual-Slot Charger 1 × $174.99
SJCAM Accessories SJ5000 SJ5000WiFi SJ5000+ Plus Protective Housing and Camera Lens Covers Kit 1 × $7.99
SJCAM Accessories Dive Mask for SJCAM SJ4000 SJ5000 M10 Camera 1 × $48.99
SJCAM Accessories Motorcycle Bike Handlebar Mount Clamp w/ Tripod Adapter for SJCAM Camera 1 × $15.99
SJCAM Accessories Storage Bag 1 × $14.99
SJCAM Accessories Bobber Floating Hand Grip For SJCAM Sport Action Camera Handheld Mount 1 × $13.99
Total $276.94
cło naliczyli 119PLN - maska, etui i jakieś akcesoria, kamera 0PLN
VAT 328PLN - i tu mi się coś nie zgadza bo z przelewu za wszystko mam 1113,86PLN+119PLN cło = 1232,86PLN x 23% = 283,56PLN VAT
VAT w sumie nie jest jakoś dla mnie istotny bo i tak odliczę, cło nie wyszło jakoś dużo, ale i tak zadałem pytanie jak to zostało naliczone (VAT i cło).
Pewnie gdybym nie przesłał do dhl zamówienia szczegółowego tylko potw. przelewu i ogólnie info, że zakupiłem kamerę w zestawie to mogło by nie być cła. Na VAT nie ma rady, no chyba, że paczka pocztowa nie rejestrowana.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Adrián »

robertd pisze:cło naliczyli 119PLN - maska, etui i jakieś akcesoria, kamera 0PLN
VAT 328PLN - i tu mi się coś nie zgadza bo z przelewu za wszystko mam 1113,86PLN+119PLN cło = 1232,86PLN x 23% = 283,56PLN VAT
VAT w sumie nie jest jakoś dla mnie istotny bo i tak odliczę, cło nie wyszło jakoś dużo, ale i tak zadałem pytanie jak to zostało naliczone (VAT i cło).
To są właśnie te "opłaty manipulacyjne" nakładane dodatkowo przez firmę kurierską. Zapewne obsługa, koszt wysyłki i coś tam jeszcze się znajdzie.
Dlatego polecamy zakupy PP.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

PP = Poczta Polska ? :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Adrián »

Tak, tylko to raczej skrót myślowy, bo za granicą jest wysyłana ich pocztą. Tylko dostarczana w Pl, przez PP. Kurier jedynie z EU. Chyba, że coś cennego, dużego i nie liczysz się z dodatkowymi opłatami. Inaczej się nie opłaca wysyłki kurierem.
ODPOWIEDZ