Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89, wątpię, że kogoś znajdziesz - sama kamera nie jest bardzo popularna, ja bym odsyłał.

przy okazji - dziś popełniłem film kamerą z softem 2.5:
https://www.youtube.com/watch?v=gQ0d07xeW64

nie wiem czy jeszcze kręci "za bardzo niebiesko" czy poprawili - ciężko stwierdzić.
Ale przy okazji zauważyłem, że źle wgrałem firmware co objawiało się tym, że nie mogłem uruchomić w kamerce WiFi. ponowne wgranie softu pomogło.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:szaman89, wątpię, że kogoś znajdziesz - sama kamera nie jest bardzo popularna, ja bym odsyłał.
No i tak też zrobiłem. Koszt wysyłki z trackingiem wyniósł mnie 50 zł. BG poinformowało mnie już, że organizują wysyłkę nowej kamerki i w następnej wiadomości mogę oczekiwać przesłania numeru trackingowego do śledzenia.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Głuś »

Mam wrażenie że 2.5 gorzej reaguje na światło (pod słońce), ale jeszcze po testuję bo dziś miałem 2 minuty na pobawienie się kamerką. Ja też zaczynam archiwum robić bo nowsze nie zawsze znaczy lepsze.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

Dziś korzystając z okazji wziąłem na spacer kamerkę w celu nagrania tak sobie dla testów.
w Gdyni była piękna pogoda, więc i ujęcie sympatyczne - natomiast chciałem sprawdzić na ile poprawiło się niebieskie zabarwienie filmów w sofcie 2.5 - i niestety - niewiele.

poniżej połączenie dwóch zrzutów ekranu (za pomocą VLC) pokazujące obraz PO KOREKCJI (na lewo u góry) i PRZED (na prawo na dole). Korekcja za pomocą filtrów w Adobe Premiere Pro. Osobiście jestem bardzo zadowolony z wyników - kamera ma potencjał i przy drobnej korekcie myślę, że można z niej wycisnąć sporo - czekam na gimbala, więc sobie dla zabicia czasu testuję różne opcje, co by potem ładne filmy wyszły :D

Obrazek
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Witam
Zastanawiam sie jak zamocowac kamerke do drukarki 3D by time laps nagrywala

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=63&t=3 ... 14#p462514

Gdybym zalozyl przedni panel z pelxy myslicie ze musialbym uzywac filtr polaryzacyjny by uniknac odbic ?
Podrawiam Pawel
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

oks - dziś była okazja polatac z kolegami z forum, więc poniżej filmik.
ZASTOSOWAŁEM filtry kompensujące niebieskie zabarwienie - pisałem o tym kilka postów wcześniej.

jedno mi się nie podoba - czasami za bardzo ściemnia obraz - ustawiony miałem pomiar światła average - może powinienem center ?
Proszę o komentarze co do jakosci i kolorów - kamera przymocowana rzepem do baterii, więc zero gimbala - widać.

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Głuś »

Pany na tym 2.5 w 4K jest totalna sieczka u mnie...
Ja rozumiem 24 klatki to nie 60, ale jest gorzej jak było :-(

Za to stabizacja w 1080p w słoneczny dzień działa teraz kozacko:-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Dostałem już druga kamerę od BG i chciałbym ją teraz podłączyć do zestawu Partoma 1.2 GHz przez kabelek fpv. Z transmitera wychodzą 4 przewody: gnd, vcc, audio, video. Po podłączeniu vcc i gnd do baterii 3s a video bezpośrednio do kabelka od 6s mam brak wizji na monitorze. Czy powinienem też podłączyć vcc i gnd od baterii 3s do kabelka od kamerki?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89 pisze: Po podłączeniu vcc i gnd do baterii 3s a video bezpośrednio do kabelka od 6s mam brak wizji na monitorze. Czy powinienem też podłączyć vcc i gnd od baterii 3s do kabelka od kamerki?
Broń Boże nie podlaczaj kabelka od kamery (Vcc i gnd) do baterii 3s! Tam powinieneś podłączyć napięcie 5V z jakiegoś UBECa lub przetwornicy - pewnie 5cioma woltami zasilasz FC wiec wez stamtad.

Ps. Sprawdz najlpierw dzialanie wyjscia video na zwyklym telewizorze z wejsciem AV - bo teraz masz za duzo podlaczone zeby stwierdzic co akurat nie dziala.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:Broń Boże nie podlaczaj kabelka od kamery (Vcc i gnd) do baterii 3s! Tam powinieneś podłączyć napięcie 5V z jakiegoś UBECa lub przetwornicy - pewnie 5cioma woltami zasilasz FC wiec wez stamtad.

Ps. Sprawdz najlpierw dzialanie wyjscia video na zwyklym telewizorze z wejsciem AV - bo teraz masz za duzo podlaczone zeby stwierdzic co akurat nie dziala.
Zasugerowałem się opisem kabelka od kamerki na stronie BG vcc (2s-6s).
Podlaczylem kabelek pod 5v jednak wizja nadal nie chce zaskoczyć.

Obrazek

Ktoś ma może taki sam zestaw albo ma pomysł gdzie szukać problemu i mógłby się podzielić jakąś sympatyczną radą? ;-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 maja 2016, 10:57 przez szaman89, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: wrepinski »

Niektóre kabelki do FireFly 6s mogą zostać zasilone z 6s - mają wbudowaną przetworniczkę. Zanim podłączyłem do swojej to sprawdziłem multimetrem 5,3v. Radzę też sprawdzić....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Nie podłączyłem do kamerki żadnego przewodu bez jego sprawdzenia. Kamerka dostaje 5.25v z regulatora.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

a spróbuj pominąć nadajnik oraz odbiornik Video i podłączyć wyjście Video kamery Firefly 6S (brąz oraz żółty) do wejsćia video monitorka.

ps, nie wiem czy wiesz, ale kabel video jest zakończony 3-pinową wtyczką, która ma takie wyjścia:
Obrazek

W przeciwieństwie do większości kabli wyjście masz u góry (patrząc na obrazek) a zasilanie po środku, masa jest brązowa.
Nadajnik video ma swoje wejście pewnie na środkowym pinie.... - sprawdź czy na pewno bierzesz video z dobrego pinu - ale ja i tak najpierw bym spróbował podłączyć kabelek firefly pod monitor bezpośrednio - minuta roboty, a pewność będzie co ci nie działa.

ps. przepraszam, że zamieszałem z napięciem zasilania - faktycznie 2-6S.... pisałem z pamięci i z troską, aby się nic nie sfajczyło....
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Kuczy zrobiłem tak jak powiedziałeś i sprawdziłem najpierw połączenie bezpośrednie i tam wszystko zagrało podłączając sygnał i gnd z kabelka do monitora.
Potem podłączyłem jeszcze raz wszystko do linku video i po prostu podłączyłem dodatkowo gnd z kabelka do gnd w transmiterze i wszystko pięknie działa. A ja się tyle głowiłem...

I dziękuję Ci bardzo za Twoją troskę i za to że często mogę liczyć na Twoją i innych pomoc.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Głuś »

Ja podłączyłem na betona bez sprawdzania, jest napisane 2-6S? Jest! To ma działać, a jak pójdzie z dymem to będą czajniki nową wysyłać :-D
Jak u Was działa 4K z tym nowy softem 2.5? U mnie tragedia, wszystkie "wzmacniacze" obrazu powyłączane. 2.5K niby ma tylko (albo aż) 6 klatek /s więcej, a jest niebo, a ziemia. W V2.3 moim zdaniem 4K lepsze było.

Na prawdziwe kamerki 4K chyba będziemy musieli jeszcze poczekać, ale po ostatniej aktualizacji full HD naprawdę mi się podoba :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ