Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kolsek345 »

https://www.youtube.com/watch?v=GjFuSA7lHas#t=114 - porownanie tej kamerki z Gopro 4 - w/g mnie troche slabo wypadła.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

OK. Ale Gopro jest co najmniej 3 razy droższa, więc zdziwiłbym się gdyby było na odwrót. A poza tym są różne testy i w różnym celu robione. Na YouTube są nagrania które zachęcają do kupienia i osobistego sprawdzenia. Kto nie ryzykuje w kozie nie siedzi.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: jacekV »

Lotnik54 pisze:OK. Ale Gopro jest co najmniej 3 razy droższa.
3 x mniej żal po dzwonie... to też argument.
Poczekamy na inbox
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: yorg68 »

Jacku - tak trzeba latać coby dzwona nie było.
A zwłaszcza Trzykrotnego :lol:

A tak poważnie - też czekam na wieści o tej kamerce.
Nie wiem czy nie zamówię bez czekania na te wieści...

Jerzy
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kolsek345 »

No właśnie ja też rozglądam sie za następcą starego wysłużonego mobiusa i w sumie waham się pomiędzy firefly a foxeerem - no nic trzeba poczekać na jakieś obiektywne testy i porównania oraz pliki RAW .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Hejka :) Moja kamerka dotarla do mnie I w sumie jestem malo pozytywnie zaskoczony.
Tutaj wrzucilem jakies pierwsze video
https://www.facebook.com/groups/761124657347346/
a tutaj w orginale bo przeciez kazdy na to czeka zamiast ogladac na youtube edytowane million razy filmiki ;) przez producenta by wyszlo oki ;)
https://docs.google.com/uc?id=0BzBDE5rB ... t=download
Kamerka sama w sobie jest dosc dobrze wykonana ekranik czytelny I przyciski dzialaja poprawnie.
Za to jest wiele niespodzianek na chwile obecna :)
1.Wifi nie dziala w trybie 2K i 4K
2.Gyro On to programowa stabilizacja ktora jak na ten moment tez nie dziala :) daje efekt galarety :)
3.Korekcja rybiego oka nie dziala :) u mnie jest nawet duze przesuniecie obrazu ;)
4.Program na telefon jest od starszej wersji 5s udalo mi sie 3 razy polaczyc i po zrobieniu 2-3 zdjec wysala sie albo wiesza wszystko...

Z pozytywnyej strony :
Obraz jest naprwde ostry jesli wszyskie nie dzialajace poprawiacze programowe sa wylaczone :) 1080p w trybie sredniego kata z wylaczona stabilizacja i poprawianiem znieksztalcen dziala naprawde dobrze. 4K jest ostre i plynne ...mega zaleta to nagrywanie w kiepskich warunkach oswietleniowych.Nie ma szumu i obraz wyglada tak jak powinien .

Dzis dostalem emaila od producenta tej kamerki ...z informacja ze obejrzeli moje filmiki i ze wszysko zostanie poprawione w nastepnym uaktualnieniu oprogamowania.Na chwile obecna zalecil nie uzywanie usuwania rybiego oka ...szerokiego kata i stabilizacji ;) hahaha usmialem sie na maxa to czytajac .
Moim osobistym zdaniem to kamerka z potencjalem ale pytanie czy uda im sie wszytko poprawic bo konkurencja nie spi.
W pierwszej polowie listopada bedzie premiera sjcam 5000x elite czyli to samo co firefly 6s plus 2 calowy wyswietlacz...inna aplikacja ...mysle ze sjcam nie pozwoli sobie na ogramna wpadke na ktora pozwolil sobie producent Firefly 6s .
W razie pytan sluze pomoca.
Pozdrawiam serdecznie Pawel
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

To w sumie jak dla mnie dobra wiadomość. Na punktach 1 do 4 mi nie zależy bo najważniejsza jest dla mnie dobra jakość nagrania. Z resztą czyli stabilizacją obrazu i usunięciem rybiego oka mój program do montażu radzi sobie dobrze. A wifi i podgląd zastępuje o wiele lepiej link 5,8 GHz.
Trochę dziwi, że oprogramowanie kamerki nie wykonuje tego co reklamuje producent, ale jestem w stanie na to przymknąć oko w zamian za ostry i płynny obraz w zapisie. Dzięki za tem krótki test. Pozdrawiam
Leszek
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Lotnik54 pisze:To w sumie jak dla mnie dobra wiadomość. Na punktach 1 do 4 mi nie zależy bo najważniejsza jest dla mnie dobra jakość nagrania. Z resztą czyli stabilizacją obrazu i usunięciem rybiego oka mój program do montażu radzi sobie dobrze. A wifi i podgląd zastępuje o wiele lepiej link 5,8 GHz.
Trochę dziwi, że oprogramowanie kamerki nie wykonuje tego co reklamuje producent, ale jestem w stanie na to przymknąć oko w zamian za ostry i płynny obraz w zapisie. Dzięki za tem krótki test. Pozdrawiam
Leszek

Leszek moglbys mi napisac jakiego oprogramowania uzywasz do edycji I korekcji rybiego oka ? Jak znajde troche czasu to przetestuje wszystkie tryby,oraz nagram cos wieczorem,choc w tym momencie to byloby troche bez sensu poniewaz oprogramowanie w sumie jeszcze nie jest w pelni funkconalne ... tak samo problemem jest brakpilotaoraz nie dziajaca poprawnie stara aplikacja oraz brak mozliwosci wlaczenie wifi w trybie 2K I 4K . Pan Viktor Koon szef firmy produkujacej ta kamerke obiecal ze dostane na email oporgramowanie jak tylko bedzie poprawione,bym przetestowal i podzielil sie z nimi uwagami.
To jest ich oficjalny profil na facebook
https://www.facebook.com/profile.php?id ... 48&fref=ts
Jak macie jakies pytania do nich to prosze smialo pisac.
Mozecie tez sie powolywac na moje video i zauwazone problemy.
Osobiscie mysle ze SJCAM 5000x Elite na tych samych podzespolach co Firefly 6s takze nagrywajace 4K 24fps bedzie mialo wiekszy potencjal ale to sie okaze juz niedlugo. Na razie jest dostepne tylko wersja 5000x limited...jest to wersja testowa z mozliwoscia nagrywania w 2K
Pozdrawiam Pawel
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Używane Pinnacle Studio 18 i gdy rybie Oko jest zbyt widoczne to stosuje zoom przez co efekt jest o wiele mniejszy lub znika całkowicie. Niestety traci się trochę na jakości video. Jednak dla witryny YouTube i tak jest do przyjęcia. Ponadto staram się nie umieszczać klatek z obrotów coptera oraz zmiany kąta pochylenia kamery. Gdy filmuje się z gimbala przy jak najmniejszym kącie obiektywu, ten problem staje się wg. mnie mniej dokuczliwy. Tak mi się przynajmniej wydaje.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Lotnik54 pisze:Używane Pinnacle Studio 18 i gdy rybie Oko jest zbyt widoczne to stosuje zoom przez co efekt jest o wiele mniejszy lub znika całkowicie. Niestety traci się trochę na jakości video. Jednak dla witryny YouTube i tak jest do przyjęcia. Ponadto staram się nie umieszczać klatek z obrotów coptera oraz zmiany kąta pochylenia kamery. Gdy filmuje się z gimbala przy jak najmniejszym kącie obiektywu, ten problem staje się wg. mnie mniej dokuczliwy. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Wlasnie testowalem demo http://www.cyberlink.com/products/power ... .html?&r=1 I video wyglada zdecydowanie lepiej niz z kamerki wiec widze ze jak napisales nie ma co sie tym efektem rybiego oka za bardzo przejmowac bo da sie to poprawic programowo podczas obrobki.
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Gearbest wlasnie ma na nia promocje ...mysle,ze to szybka sprzedaz przed wyjsciem SJCAM 5000x Elite :)
http://www.gearbest.com/action-cameras/ ... ?vip=59420
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Dzisiaj dotarło do mnie Pinnacle Studio 19 i ma moduł usuwania "rybiego oka". Więc i ja będę mógł o wiele łatwiej pozbyć się tej niedogodności.

Edit:
Dla mnie dobra wiadomość. Dzisiaj o 9 rano moja kamerka opuściła Szwecję. Blisko, coraz bliżej.......

Edit: 21.10.2015 godz. 14.30 kamerka w WER Warszawa. Czyli kilka dni i już u mnie.

Edit: 23.10.2015 Kamerka dotarła. Na początku aby nie powielać opinii kolegi to potwierdzam, wygląd i wykonanie OK. Zaletą jest to, że waży tyle co GoPro 3 i pasuje do gimbala tej kamerki bez potrzeby PID'owania i przeróbek.
Zrobiłem kilka filmików głównie w rozdzielczościach 4K i 2.5 K. I tu pierwsze zdziwienie, bo 4K to takie coś wydumane, inaczej mówiąc "hłyt marketnigoły", bo faktycznie jest 2880x2160 przy 24 kl./s i przepływności 25 MB/s, czyli słabiutko. Jeżeli filmujemy bez poruszania kamerą lub wolno poruszające się obiekty no to z przymrużeniem oka - może być. Zaskakujące jest to marne bitrate, być może to błąd w oprogramowaniu. Drugi tryb mimo mniejszej rozdzielczości daje o wiele lepszy obraz na telewizorze 4K. A jest to 2560x1440 przy 30 kl./s i przepływności o dziwo 35 MB/s. Tu przy poruszaniu się i filmowaniu szybkich obiektów jest wg. mnie dobrze, a i obraz jest ostrzejszy i zawiera więcej "treści".
Szeroki "kąt obiektywu" daje mocny efekt rybiego oka którego ja nie lubię. W dodatku usunięcie go programowo kończy się bardzo dużym spadkiem jakości materiału, a efektu do końca i tak nie da się usunąć. Natomiast przy ustawieniu medium, obraz dość łatwo poddaje się obróbce a efekt i jakość jest dobra. Przynajmniej na oprogramowaniu jakiego używam i przy moich umiejętnościach.
Na tym zakończę moje pierwsze teściki bo czas goni i pogoda na dworze paskudna bo ciemno, siąpi i wieje czyli wszystko czego fotografia nie lubi.
No i wstępny wniosek, za cenę niecałych 500 zł sprzęt jest do przyjęcia i nie żałuję zakupu, szkoda tylko, że sprzedawcy nas oszukują wypisując nieprawdziwe dane techniczne. To zawsze rodzi niesmak i odstrasza klienta.
Postaram się opisać moje odczucia i pokazać materiał niebawem.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Dzieki za opine bo w sumie myslalem,ze ze mna juz cos nie tak ;) Ta firma to kilka osob I naprawde sie im nie spieszy ;) Victor Koon ich szef codziennie prawie pisze co jeszcze znalazlem nie tak w tej kamerce I oprogramowaniu...I mam takie przypuszczenia,ze nad oprogramowaniem pracuje ktos inny niz oni .... kamerki zamowili z ktorejs z chinskich fabryk... bo widze pokazaly sie pod tez inna nazwa o ile sie nie myle 4CAM ....
wiec na wielkie zmiany w oprogramowaniu nie mamy co liczyc....Dzis testowalem moje xiaomi yi z tanim gimbale...do tego zamowilem grip yuneec stedy grip bo trzymanie gimbala z bateria I kamerki w rece jest niewygodne... jak ktos ma ochote to video wrzucilem tutaj
https://youtu.be/MRNOUvLkV0s
a tu w orginale
https://docs.google.com/uc?id=0BzBDE5rB ... t=download

Leszek z niecierpliwoscia czekam na Twoje testy.
Mi dokucza brak mozliwosci wlaczenia wifi w trybie 2K I 4K oraz nie dzialajaca poprawnie nawet w 1080p aplikacja oraz brak jakiegokolwiek pilota... do tego jak na razie kabel av jest takze nie dostepny... Mr.Koon pisal mi wczoraj...ze powinien byc niedlugo (1-3 miesiecy ) dostepny na banggod I gearbest ...bo na razie maja problem z mikroproscesorem w tym kablu ;) I tylko mala serie wypuscili do testow ;) a ponoc kable od gopro nie beda dzialaly...
Pozdrawiam
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: pompoko »

Hejka wlasnie dostalem informacje ze nowy firmware ma byc w przyszlym tygodniu.Po przeczytaniu opini do naszych filmikow ma byc poprawione nie dzialajace uwuwanie rybiego oka, usuniety problem zdeformowanego obrazu w pierwszych sekundach nagrania'podniesiony bitrate dla 4K oraz zwiekszone komtrast i nastycenie o 5% .Niestety nadal nie bedzie mozliwosci uzywania wifi w trybie 2K I 4K ...oraz kabel AV chwilowo bedzie nie dostepny tak samo jak stabilnie dzialajca aplikacja
To link do ich nowego porownania :)
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

To dobrze, że pracują nad oprogramowaniem. W mojej kamerce jest v.2.2 A teraz powiedz mi jak się ładuje oprogramowanie do kamerki i gdzie się je pobiera ?. Jest jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem, nie mam możliwości zmiany daty i godziny. W kamerce jest dzisiaj 01.01.2015 i mimo moich starań tak musi być.
Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ODPOWIEDZ