White balance

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

White balance

Post autor: jelcyn »

Czy manualny white balance to potrzebna funkcja? Co bedzie sie dzialo jesli kamera bedzie miala tylko automatyczny white balance? To duzy minus czy raczej nie wplywajacy na jakosc obrazu w roznych warunkach?
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Hmm, jako wieloletni fotograf, powiem że niezbędna. :)
Zawsze mnie denerwowało, że kamerki mają auto, które głupieje dając fioletową trawę. :/
Dzisiaj zdjęć bez ustawianego balansu bieli sobie nie wyobrażam.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

A jak to sie ma do lotow? Jak to ustawiacie np w dzien lub w nocy? Czy moze zostawiacie na auto?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

generalnie, jak przedmówca napisał, balans bieli ręczny przydaje się..albo chociaż presetowany na co najmniej dwie wartości (światło sztuczne i światło słoneczne)
Oczywiście że do latania balans nie jest potrzebny ale na filmikach potem publikowanych to troszkę kiszka z autobalansem się pokazać ;-)

Edicao: ja tam ustawiam przed każdym nagraniem tak żeby zadowalał mnie kolor, żeby białe było białe :-)
a w nocy to hmmm....w 540 lepiej wyłączyć kolor :-) więcej widać (kontrast i rozdzielczość) i nie ma problemu z psychodeliczną zielenią trawy i liści na drzewach
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

To niedobrze bo ta 600TVL WDR OSD podobno nie ma manualnego balansu bieli ;/ Juz niewiem co w koncu kupic. 540'stka zapewne ma w.w funkcje.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

kup 540stkę z tymi dwoma obiektywami w kicie , z tego linku co dawałem, będzie Pan zadowolony :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ