opinie na temat kamerki SJ4000

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
dejv
Posty: 29
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 20:47

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: dejv »

pablos77 pisze:
RW pisze:Czy naprawdę tak ciężko przejrzeć wszystkie pozycje w menu??? :shock:

Nawet jeśli by nie było do wyboru języka polskiego, to nie ma problemu by to znaleźć.

Zaraz na pierwszej stronie menu, na drugiej pozycji znajduje się Cyclic Record / Nagrywanie W Cyklu.

Do wyboru- off, 3min, 5min, 10min. Chyba nietrudno się domyślić, co trzeba ustawić, żeby długość filmu nie była ograniczona do tych magicznych 10min :shock:

Grzebiąc w menu nie jesteś w stanie niczego zepsuć (oprócz skasowania filmów i zdjęć Obrazek ) - zawsze możesz przywrócić ustawienia fabryczne.
Dzięki:) Teraz jasne jak słońce. Mam teraz problem z kartą nie widzi jej kamerką (błąd klastra). Była to karta no name.

Kingstona 32GB SDHC class 10 widzi. Jaka jest najlepsza karta do tej kamerki, co polecacie? Podrzućcie propozycje.
Znajdz w menu kamerki formatowanie karty pamięci. Sformatowanie powinno pomóc.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Biedronka V929
Hubsan h107c
...i smaki na więcej :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: Adrián »

Używaliście już inne obiektywy, dobrej jakości do sj4000? Chcę się pozbyć fisza, ale nie softowo, bo nie zawsze się to sprawdza. Wolę wymienić obiektyw.

editt

Znaleziony jeden przykład, ale cena.. Zaporowa i do sj nieopłacalna.. http://www.ebay.com/itm/RAGECAMS-6MM-ME ... 1493634331
ercikk
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 12:53
Lokalizacja: elk

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: ercikk »

DronNOOB

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: DronNOOB »

Sugerując się tym co pisze na oficjalnej stronie www https://sjcamhd.com/international-contacts/ Kompranet.pl sp.j jest oficjalnym dystrybutorem
Natomiast na aukcji firma
Sprzedawca:
SJ-CAM.PL
ul. Starowiślna 20/7
31-032 Kraków
Posługuje się zastrzeżonym znakiem towarowym w nazwie domeny i w treści aukcji można przypuszczać, że oficjalnym jest dilerem i kamera prawdopodobnie jest oryginalną. Zdrapkę na opakowaniu widzę ma.
Jak masz wątpliwości kup na oficjalnej Polskiej stronie http://sjcamhd.com.pl/.
mario
Posty: 38
Rejestracja: środa 19 cze 2013, 14:35
Lokalizacja: Lublin

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: mario »

Adrián pisze:Używaliście już inne obiektywy, dobrej jakości do sj4000? Chcę się pozbyć fisza, ale nie softowo, bo nie zawsze się to sprawdza. Wolę wymienić obiektyw.

editt

Znaleziony jeden przykład, ale cena.. Zaporowa i do sj nieopłacalna.. http://www.ebay.com/itm/RAGECAMS-6MM-ME ... 1493634331
Ja kupowałem zamiennik - fisheye był nawet minimalnie większy i kolory trochę inne, wrocilem narazie do poprzedniego z minimalną skazą


Może da sie wykorzystać obiektyw od cctv ?
Poszukałem chwile i znalazłem taki - 1 i ciekwsze : 2 , 3

Gwint się zgadza - tylko czy "Image format" ma znaczenie ? Te obiektywy to 1/2.3", 1/2.5" a sensor z sj4000 - Aptina AR0330 "Optical format 1/3" "

... Czytając dalej komentarze do linku nr 2 piszą że działa na sj4000 , brak rybiego oka, soczewka ma mniejszą średnice ( przerwa pomiędzy obudową )
;-)
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: L.mArK »

Od dwóch lat używam sj4000 jako rejestratora w aucie. Dzisiaj zauważyłem, że filmiki są strasznie zamydlone, ledwo widać, zero ostrości, tak jakby obiektyw był zamazany. Sprawdziłem, przetarłem ale nadal jest to samo. Może być tak że słońce uszkodziło matrycę? Auto bardzo często stało pod pracą od 8 do 16 w pełnym słońcu.
robsmok
Posty: 5
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 16:37

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: robsmok »

czy ta kamerka ma wyjście AV ?
http://www.euro.com.pl/kamery-sportowe/ ... wifi.bhtml

da się uaktualnić soft ?

DZIĘKI
POZDRAWIAM
conti
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 10:51
Lokalizacja: wlkp

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: conti »

L.mArK pisze:Od dwóch lat używam sj4000 jako rejestratora w aucie. Dzisiaj zauważyłem, że filmiki są strasznie zamydlone, ledwo widać, zero ostrości, tak jakby obiektyw był zamazany. Sprawdziłem, przetarłem ale nadal jest to samo. Może być tak że słońce uszkodziło matrycę? Auto bardzo często stało pod pracą od 8 do 16 w pełnym słońcu.
Mam dokładnie to samo. Obraz zrobił się zamydlony mimo że miałem cały czas założony filtr ochronny. Udało ci się coś z tym zrobić ?
Taranis i troche latających
robsmok
Posty: 5
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 16:37

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: robsmok »

A może ktoś podpowie to jest oryginał
http://www.euro.com.pl/kamery-sportowe/ ... arny.bhtml

to znaczy ze zdrapką czy bez ?
sznycel
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 20:48

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: sznycel »

Witam wszystkich serdecznie,
Mam pytanko, zostałem posiadaczem kamerki Tracer explore SJ4000LE WiFi. Według opisu na stronie producenta nagrywa przy 60 fps w rozdzielczości 1280x720p, niestety w rzeczywistości kamera nie ma do wyboru w menu tej opcji a tylko 30 fps. Mam wrażenie, że to kwestia oprogramowania i chciałem wgrać najnowszy soft z sjcam.com, niestety postępując zgodnie z instrukcją na stronie sjcam kamerka nie wgrywa softu, poprostu normalnie się uruchamia mimo, że plik *.bin jest na karcie. Czy wie i może zdradzić tajemnicę jak w tej kamerce wrać nowszy soft? Maile do producenta pozostają bez odzewu.

Pozdrawiam
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: kuczy »

sznycel pisze:Czy wie i może zdradzić tajemnicę jak w tej kamerce wrać nowszy soft? Maile do producenta pozostają bez odzewu.
Nie widzisz różnicy?

TRACER SJ4000LE WiFi
SJCAM SJ4000

Tracer:
Przetwornik obrazu OmniVision OV 2710 2Mpix
Chipset SPCA 6330
Funkcja WDR/HDR: Nie

SJCAM:
Matryca: Aptina AR0330
Procesor Novatek NTK96650
Tryb HDR (High Dynamic Range)

Wnioski powinieneś wyciągnąć sam - chyba że dalej się upieramy, że gdziekolwiek w nazwie pojawi się SJ4000 - znaczy że mamy do czynienia z tą samą kamerą..... - przykro mi.
sznycel
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 20:48

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: sznycel »

kuczy pisze:
sznycel pisze:Czy wie i może zdradzić tajemnicę jak w tej kamerce wrać nowszy soft? Maile do producenta pozostają bez odzewu.
Nie widzisz różnicy?

TRACER SJ4000LE WiFi
SJCAM SJ4000

Tracer:
Przetwornik obrazu OmniVision OV 2710 2Mpix
Chipset SPCA 6330
Funkcja WDR/HDR: Nie

SJCAM:
Matryca: Aptina AR0330
Procesor Novatek NTK96650
Tryb HDR (High Dynamic Range)

Wnioski powinieneś wyciągnąć sam - chyba że dalej się upieramy, że gdziekolwiek w nazwie pojawi się SJ4000 - znaczy że mamy do czynienia z tą samą kamerą..... - przykro mi.
OK, rozumiem. Nie jestem znawcą kamerek sportowych i w zasadzie potrzebuję jej żeby co jakiś czas coś nagrać na górskich tripach rowerowych. W takim razie daruję ją sobie i oddam bo producent oszukuje w tym przypadku kupujących, na stronie co innego a w sprzedaży co innego. Dzięki za wyjaśnienie.

Pzdr
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: Adrián »

Podaj sklep skąd zamówiłeś.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: kuczy »

sznycel, spoko - ogólnie bardzo mnie denerwuje takie podejście producentów, bo wg mnie to żerowanie na kliencie, który "gdzieś coś słyszał, jakieś SJ4000 i działa na zasadzie skojarzeń".
Mój kolega tak samo się dał złapać - kupił tego tracera do Symy X8 - zrzut klatki z filmu na YT zamieszczam - rozdzielczość podobno 1080. (przyznam, że specjalnie szukałem bardzo złej klatki, jednak było ich naprawdę wiele)

U ciebie też się pokawia taka kaszana ? - tu kolega jechał rowerem w lesie, rozumiem, że to nie są łatwe warunki dla kamery bo szczegółów dużo i drgania są.... ale - wygląda to tak jakbym nagrywał kamerką z Symy X5C którą posiadam więc mam porównanie :/
tracer.jpg
sznycel
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 20:48

Re: opinie na temat kamerki SJ4000

Post autor: sznycel »

Zamówione w Mediaexpert przez neta, to już nie chodzi nawet o te SJ4000 w nazwie, ale na stronie Tracera jest info, że ta kamerka nagrywa w 60fps przy rozdzielczości 1280x720p a dostaję produkt gdzie w menu są dwie rozdzielczości (HD i FHD) w 30fps. Więc jest to nabijanie klienta w butelkę. Na maile w tej sprawie Tracer nie odpowiada.

Nie testowałem jej jeszcze na zewnątrz, oddam póki nie minęło 14 dni od zakupu. A warto może Ekena H9+ kupić?

Pzdr
ODPOWIEDZ