Problem z kamerą płytkową

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Problem z kamerą płytkową

Post autor: michgre »

Szanowni,

Od pewnego czasu walczę z następującym problemem. Obraz z kamery przesyłany na ziemię wygląda tak:
Obrazek
Pytanie - czemu.

Teraz kilka szczegółów.
Cały zestaw w powietrzu składa się z polecanej na forum kamery płytkowej 600TVL od SceurityCamera2000, MinimOSD i nadajnika TS353 z antenką - koniczynką. Tor video zasilany z osobnego pakietu 3S.
Na ziemi jest odbiornik FR632 i grabber video podłączony do laptopa. Zasilane z własnego pakietu 3S.

Całość działała bez zarzutu. Pewnego dnia po zasileniu całości obraz wyglądał jak wyżej. Przetestowałem podłączenia, ale jako że miałem tylko godzinkę na latanie temat zostawiłem do wieczora. Wieczorem wszystko zasilam... i wszystko działa. Dzis znów podłączam cały zestaw... i efekt jak wyżej.

Zakasałem więc rękawy i zacząłem całość testować. Najpierw podłączyłem sam sygnał z OSD na nadajnik - i ku mojemu zdziwieniu obraz z OSD wyświetlił się prawidłowo na ekranie laptopa.
Obrazek

Następnie podłączyłem samą kamerę do nadajniki - i obraz wyglądał jak wyżej. Czy kamera jest padnięta (kwarc wygląda OK, był przyklejony klejem)? Czy coś jest nie OK na ziemi? Moje zaufanie do grabbera jest ograniczone, ale obraz z OSD odbiera przecież dobrze... Skąd efekt - działa - nie działa?
Moja frustracja sięga zenitu, bo mam parę dni urlopu i myślałem, że polatam...

EDIT - scalenie

Jedna myśl - jakby kamera była walnieta to z podlaczonym OSD miałbym zły obraz z dobrym OSD. To przesuwa moje podejrzenia na odbiornik albo dongiel USB. Przesterowanie? Rezystor między żyłę sygnałową a masę?
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Problem z kamerą płytkową

Post autor: Mateusz »

Najlepiej by pożyczyć kamerę i zobaczyć czyja jest to wina :)

"Polska" to niestety nie jest prawidlowa lokalizacja... :)
Trutututu nici z drutu.
michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Re: Problem z kamerą płytkową

Post autor: michgre »

Ja się zastrzelę. Dla potomności - Easy CAP wymaga konfiguracji dla każdego portu USB. Zacząłem podłączać do innego portu i miał domyślnie ustawiony NTSC gdy kamera - PAL...
ODPOWIEDZ