HD 700TVL za 35$

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Możliwe, sony 600tvl jeszcze nie widziałem w akcji. Baza i model już przerobione do nocnych lotów.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Nocne loty mają swój klimat, chyba nawet lepszy niż w dzień :)
kacznix
Posty: 177
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 16:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: kacznix »

Chłopaki polećcie najlepszą kamerę do fpv w kategorii jakość/cena. Link video to fox 800 1,2ghz.
Przeglądam te tematy ale cieżko się zdecydować na cokolwiek nie mając żadnego punktu odniesienia w praktyce ;)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Przecież masz wątek przyklejony w tym dziale w którym teraz piszesz :evil: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=3416
Myślisz że ten ranking powstał z kosmosu czy może jednak na podstawie praktycznych doświadczeń wielu kolegów z forum?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

dokładnie z kosmosu

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=7767

kamerka z tego wątku bije na głowę 600 z SC2000 są filmiki ustawienia i cena tez dobra była na alledrogo
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Szkoda że miałeś/masz/będziesz mieć gdzieś prośbę o podawanie do wklejania do tamtego wątku czegoś co uważasz za dobre. A teraz masz pretensje.

Edicao: A tak po pierwsze - wątek przyklejony zawiera coś co MOŻNA kupić. Więc z tym kosmosem to uwagi kieruj do swojego przykładu - "była taka fajna ale jej nie można kupić" czyli kamera z kosmosu :-)
Ostatnio zmieniony wtorek 18 mar 2014, 21:19 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

pretensje - nie żartuj,
ja tylko chcę pomóc koledze ;-)

edit
Rurek pisze:pbrys - filmik pod słońce oraz z szybkimi zmianami niebo-ziemia i będzie wszystko wiadomo czy jest pasująca do FPV czy nie.
Rurek pisze:...
BTW @pbrys - kamerka radzi sobie w słońcu i w zmiennej ekspozycji tak więc jest git :-)

filmiki dałem :-P i .... :-P
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Mam tą kamerkę od kilku dni, założyłem do niej obiektyw 2.8mm (na innych jest to samo) i albo za dużo oczekuję, albo obraz z niej jest nieostry...

https://www.dropbox.com/s/hxwdoyiqi24fu ... -34-02.JPG
(w rzeczywistości wygląda minimalnie lepiej)

Co ciekawe - na bardzo małą odległość obraz ma bardzo fajną ostrość - gdy kręcę obiektywem to widzę np. wyraźnie linie papilarne (oczywiście gdy akurat obiektyw ustawię na tą odległość), ale na "sensowniejsze" odległości - typu własnie metr, kilka czy kilkanaście metrów - to jest tak jak widać...

Próbowałem też połączenia bezpośredniego do monitora (bez tx-rx) oraz sprawdzałem na normalnym telewizorze - generalnie tak samo.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Odkręć mocowanie obiektywu i zobacz czy nie masz... folii ochronnej na matrycy. Było już kilka takich przypadków :shock: tak się spieszą z montażem czasem ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Folii brak, zaczynam podejrzewać, że tak ma być, bo jak podłączę bezpośrednio mobiusa do monitora, to jakość obrazu jest nawet gorsza (;
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Masz obraz rewelacja, wiem ze takie testy ostrości w domu to są gó**o warte. Weź tym wyleć na 20m wysokości to zobaczysz czy jest dobrze czy nie.

Patrząc na Twój obraz, stwierdzam że u mnie jest kicha.

Dobrze masz :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Dostałem paczkę z tą kamerką. Jak ona ma działać z tym oryginalnym kablem z mini-dżojem? Po podłączeniu zasilania do wtyczki kabla prąd nie dochodzi na wejście + kamerki???
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Nie czaję pytania, co konkretnie Ci nie działa ?


EDIT.
Kamerkę zasilasz przez 3 pinowe złącze na dole. Masz tam oznaczone V,-,+
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Bezpośrednio podłączona kamerka działa, nie działa przy podłączeniu tym oryginalnym kablem. Podłączam wtyczkę z zasilaniem do gniazdka na końcu kabla i nic.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Hmm.... potwierdza się temat słabej współpracy tej kamerki z naszymi wynalazkami OSD opartymi na MAx7456 :-(
Wygląda na to że kamerka wypluwa obrazek w 25p. Maxik tego nie kuma za bardzo...
Sprawdziłem zbadałem temat dogłębnie i niestety - mimo kolosalnych zalet tej kamery - nie można jej za bardzo polecać we współpracy z najbardziej znanymi i szanowanymi OSD.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ