HD 700TVL za 35$

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Dotarła do mnie kamerka 1/3 Sony 700TVL 3.6mm.
Niestety chińczyk pomylił coś w zamówieniu i zamiast kamerki płytkowej z dodatkowym panelem OSD przysłał mi niby to samo, ale bez osd ze zwykłym kablem z zasilaniem i wizją prawie identyczną z tą w linku poniżej.

http://www.securitycamera2000.com/produ ... -Lens.html

Czy coś da się z tym zrobić?
Czy dać sobie spokój i wydłubać kamerkę z metalowego korpusu i zdać się na automatykę?

Normalnie jakaś masakra :(
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

a w kablu nie ma pilota do zmiany ustawien?
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Niestety :(
zerknąłem pod stiker, bo był wyczuwalny otwór w obudowie, liczyłem na gniazdo do OSD, kiszka, brak dodatkowego gniazda, jest tylko 3pin
widocznie metalowe obudowy do tych kamer są uniwersalne
2 tygodnie czekania poszły się .....
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

3 piny powiadasz... ja mam wersje 600tvl i tez niby miala być z osd panelowym a jest z "kablowym" ale złącze ma 4 piny. kiepsko...
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

niby powinno pasować do mojego linku Boscam TS353, czyli masa zasilanie i video, ale bez regulacji da się na tym latać ?
oczywiście podepnę pod G-OSD z HK, ale obawiam się jakość obrazu
normalnie nie wiem co robić, odesłać do chinola i zamówić inną ?
kurcze zanim to poskręcam to minie sezon :(
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

podłącz na "krótko" i zobacz jaki masz obraz, ja szczerze mówiąc w swojej kamerce mam wszystko na auto, jedynie kontrast zmniejszyłem, ale to juz kwestia własnych predyspozycji.

zobacz też czy działa Ci z tym osd i z linkiem video, z tego co pamietam to niektóre osd nie radzą sobie z kamerkami które dają 700tvl (np minimOSD ma problemy)
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Danielu, tak jak Paweł napisał , podłącz na krótko i zrób krótki test (pod słońce itp) Jeżeli będzie się fajnie zachowywała to zostaw :)
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

W zasadzie należy reklamować - zamawiałeś z OSD więc MA BYĆ z OSD. Zrób zdjęcie i im wyślij co dostałeś.
Najwyżej dogadasz się na lekką dopłatę (w ostateczności) i będziesz miał dwie kamery :-)
Poza tym popatrz na zdjęcie płytki tej kamery - jest tam miejsce na gniazdo OSD. W łatwy sposób można sprawdzić czy ta kamera ma w ogóle menu. Znajdź w tych dziurkach masę i potem tę masę przykładaj po kolei do kolejnych dziurek. Jeżeli ta kamera ma menu to w pewnym momencie na którymś pinie znajdziesz "enter" czyli wchodzenie do menu. Pozostałe piny to cztery sztuki kierunkowe (góra-dół-lewo-prawo).
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Dokładnie tak zrobiłem, poszła fotka z informacją, że oczekuję przysłania właściwej kamery z OSD. Odsyłać szkoda czasu i kasy.
Dobry pomysł z tą dopłatą, zaraz im napiszę, może się skuszą. Jak będzie jakiś pozytywny odzew, to rozbiorę i wrzucę fotki gołej płytki na forum, może doświadczeni koledzy coś wydedukują.
Dzięki
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Dobrałem się do kamerki, obraz całkiem niezły.
Załączam fotki płytki, proszę zerknijcie, czy ten wynalazek ma jednak OSD i brakuje tylko złączy, czy jednak nie.

Kolejną sprawą jest obiektyw zamocowany w metalowej obudowie, co uniemożliwia mi montaż samej płytki w gimbalu, jeśli macie namiar na obiektyw, który można zamocować do samej płytki to prośba o link.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Daniel_IL pisze:czy ten wynalazek ma jednak OSD i brakuje tylko złączy, czy jednak nie.
chyba jednak nie będzie OSD.
Daniel_IL pisze:co uniemożliwia mi montaż samej płytki w gimbalu
dla chcącego nic trudnego :-) potrzebujesz cieniutkiej nakrętki M12 i już. Chyba drobnozwojnej ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Rurek pisze:dla chcącego nic trudnego potrzebujesz cieniutkiej nakrętki M12 i już. Chyba drobnozwojnej
zabawa w klejenie nakrętki jakoś mi się nie widzi, szukam typowego mocowania obiektywu dla kamery płytkowej, ale w polskich sklepach jak na razie znajduję same obiektywy wkręcane

kolejna sprawa, po lewej stronie widoczne są styki do wlutowania gniazda 4pin, czy to nie będzie do OSD ?
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Daniel_IL pisze:zabawa w klejenie nakrętki
Jakie klejenie? Jest cos takiego jak kontrowanie gwintu :-) O tak jak tu :
Obrazek

Te duże plastikowe karbowane okrągłe to makrętka M12 któa kontruje obiektyw do obudowy. zamiast obudowy może kontrować do osłony matrycy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

chyba się nie zrozumieliśmy

po wyjęciu z metalowej obudowy mam w ręku samą nagą płytkę z nagim sensorem CMOS
szukam teraz tzw. podstawki mocowania obiektywu, bo sam obiektyw jest tylko i wyłącznie połączony z metalową obudową

po drugiej stronie świata bez problemu znalazłem takie mocowania, ale znów czekać 3 tygodnie ? :(
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Podłączyłem wstępnie kamerkę pod Mini OSD w/GPS z HK i działa :)
bardzo ładnie nakłada parametry na obraz, a ogólnie uważa się że 700TVL mają z tym problem, jak widać chyba nie wszystkie
od jakiegoś czasu można kupić 700TVL Panasonic płytkową za 16$ z przesyłką

Pytanie do doświadczonych elektroników. Czy nic nie uszkodzę, jak spróbuję wywołać menu za pomocą widocznych na zdjęciach stykach 4pin (lewy górny róg płytki) ?
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
ODPOWIEDZ