Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Air »

No i mnie też dopadł problem z Mobiusem...

Nie używałem kamery od ponad roku, ładowałem ją tylko trochę co i raz...

Parę dni temu kamera spadła mi (chyba) z biurka na dywan (dość miękki)... dzisiaj nagrywałem coś nią i co? Dźwięk nagrywa, ale obraz czarny... znacznik czasu jak go włączyłem w ustawieniach widać normalnie... w trybie webcam to samo.

Spróbuję ją rozkręcić (nie mam pod ręką takiego wkrętaka na razie) zobaczymy co w środku :/
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
plus

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: plus »

Panowie co zrobić jak kamerka pokazuje ze się ładuje (ziolona dioda) a mimo tego nie włącza się bo jest rozładowana. Bateria była nowa, w pełni działała na poczatku. Zmiana kabla nie pomogła
gongol
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:32
Lokalizacja: ldz

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: gongol »

gongol pisze:Cześć
Mobius po ponad 2 latach przestał poprawnie nagrywać obraz. Wszystko pozostałe działa poprawnie, włącza się, wyłącza, tryby zmienia, połączenie z komputerem prawidłowe, bateria się ładuje. W pliku dźwięk jest, obraz jest albo czarny albo to co na obrazku poniżej. Ciemność również w trybie webcam.
Rozebrałem, nic specjalnego w środku nie widać. Zmiana firmware nic nie daje. Wyjmowałem taśmę od obiektywu, też nic.
Gdzie ewentualnie szukać problemu? Obiektyw? Przetwornik? Dobrze rozumiem, że obiektyw z przetwornikiem jest w jednym elemencie i taśmą podłączony do procesora? Spróbować podłączyć inny i zobaczyć? Czy bardziej coś na płytce głównej?
Obrazek
Problem rozwiązany. Sensor umarł. Nowy z soczewką C2 działa bez zarzutu.

Znalazłem też jeszcze jedną wskazówkę informującą o rychłej śmierci sensora.
Zobaczcie na screenshota z nagrania na miesiąc przed umarciem sensora:
Oryginalny obraz (góra), podwyższona jasność (dół)
Obrazek

Jeśli widzicie jakiś dziwny szum (paski itd.) to bardzo prawdopodobne, że sensor niedługo zdechnie.
Jeśli obrazu nie będzie a widoczny będzie timelapse to najprawdopodobniej zdechł sensor a nie płyta główna.
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Air »

U mnie też wymiana sensora pomogła... niestety C2 jest fatalny w porównaniu do A :(
Co z tego, że kąt szeroki... rybie oko straszne i brak mi już oryginalnego szkiełka...
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
plus

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: plus »

plus pisze:Panowie co zrobić jak kamerka pokazuje ze się ładuje (ziolona dioda) a mimo tego nie włącza się bo jest rozładowana. Bateria była nowa, w pełni działała na poczatku. Zmiana kabla nie pomogła
Dodam jeszcze ze po 2 minutach zielona dioda sie wyłącza :( jakieś sugestie? Szalejący Mobius doprowadza mnie do szewskiej pasji
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Verid »

Może pakiecik się poddał i układ ładowania się nim brzydzi, próbowałeś podmienić?
Ten wredny...
plus

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: plus »

Co rozumiesz po pojęciem "pakiecik się poddał"? Jestem nowy:)
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: MacPiston »

Stracił własności - po naładowaniu nie trzyma napięcia i rozładowuje się w kilka sekund.
plus

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: plus »

Niestety niewiem jak sie za to zabrac
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: kamilborkowski »

plus, to oznacza prawdopodobnie konieczność wymiany pakietu. Możesz rozkręcić Mobiusa i wtedy zobaczysz pakiet w środku z wtyczką.
plus

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: plus »

Wymiana pakietu zapewne nieoplacalna. Wole chyba kupuc cos nowego a mobius na czesc sprzedac
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: PiotrSz »

plus, zobacz jakiej pojemności i wielkości jest cela a potem poszukaj w sklepach modelarskich akumulatora lipo od jakiejś zabawki latające. Kupisz go za max 20-30zł...
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Pinio »

akumulator do mobiusa na banggood za 24 złote http://www.banggood.com/Mobius-3_7V-820 ... 56606.html
plus

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: plus »

zamawiałem na aliexprress już chyba 3 razy, zawsze po podłączeniu działały do póki miały swoją energie
Krzysiek899
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 22:11
Lokalizacja: Mielec

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Krzysiek899 »

Czy któryś z Kolegów uratował swojego Mobiusa po potraktowaniu go 12 V? ja dopuściłem się tego czynu wczoraj... Przy okazji może ktoś ma na zbyciu sprawną płytkę drukowaną do tej kamerki?
ODPOWIEDZ