Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: volender »

Jaki kupowaliście super kondensator dla Mobiusa?

Gotowy na ebay kosztuje minimum 14$, robił go ktoś może własnoręcznie, np. z takiego kondka za 6$: https://www.ebay.com/itm/KORCHIP-STARCA ... 2518043434 ?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: cobra »

Mój Mobius chyba kończy się. Czasami nie chce się włączyć, a powinien jak dostaje z zewnątrz 5V. Poza tym nieraz na wyjściu video pojawia się stopklatka i tak zostaje. Do tego czasem podaje na wyjście zamrożone pionowe "łowickie" pasy.
Dam mu ostatnią szansę - rozbiorę, obejrzę i wymienię pastę pod radiatorem.

Nie jestem już jakiś czas na bierząco z kamerkami. Gdyby jednak zdechł, jaka jest sensowna alternatywa? Podobna cena i gabaryty.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: cobra »

Dla mnie wystarcza 720i - Mobiusa używam tylko w takiej rozdzielczości. A tu 4k :shock:
Poza tym jest sporo większa.

Rozerbałem go: na płytce nadruk v6.2. Pod radiatorem jest taka miękka gumka przewodząca ciepło, bez żadnej pasty. Chyba nie ma sensu pchać tam pasty?
Przypomniało mi się, że kamera ze dwa lata temu zaliczyła mocnego dzwona, ale potem działała.

Potestuję jak będzie po złożeniu.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Verid »

Ten wredny...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: cobra »

Ok, dzięki - są jakieś możliwości. Jest jeszcze RunCam2.

Jeśli będę musiał kupić to poczytam o nich. Przede wszystkim musi być blokada ekspozycji, tak jak w Mobiusie.
________________
Cobra
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: df2 »

Te mobiusy, które ja naprawiłem z podobnych objawów wyleczyły nowe baterie (akumulatorki).

Na termopada nie dajemy pasty termoprzewodzacej, bo za chwilę będzie z tego izolacja termiczna. Początkujące serwisy komputerowe psują tak laptopy.

A jak jest z opóźnieniem video na wyjściu analogowym w nowych mobiusach?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: cobra »

Dzięki za wskazówki. Akumulator faktycznie może być zdechły. Może kupić kondensator? Kamera cały czas pracuje z zewnętrznego zasilania.
Ten mój v6.2 lata jako główna kamera FPV (jest płytkowa jako backup) - myślę, że lag jest poniżej 0,1s.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Piotrowy »

df2 pisze:Te mobiusy, które ja naprawiłem z podobnych objawów wyleczyły nowe baterie (akumulatorki).
Na termopada nie dajemy pasty termoprzewodzacej, bo za chwilę będzie z tego izolacja termiczna.
Nie jestem do końca pewien, ale nawet jak podpięte jest zewnętrzne zasilanie, a bateria jest padnięta, to Mobius wariuje.

O co chodzi z tą pastą, bo jak wymieniałem padniętą płytę to nawaliłem pasty, tak jak było w starej :roll:

Mobius mocno się grzeje. Nie chcę ugotować następnej, bo to nie są tanie rzeczy ;-)


Edit: Faktycznie jest gąbka termoprzewodząca, ale pasta była też.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: piwko »

Non stop używam Mobiusów (3 szt) Wszystkie świetne :lol: To nie prawda, że jeśli jest aku i zewnętrzne zasilanie to jest problem, bo nie ma. Jedna non stop pracuje w takich warunkach jako monitoring, czyli całą dobę 365 dni w roku. Inne jeżdżą na rowerze i te pracują w takich samych warunkach jakieś 10-12 godzin, bo tyle liczy wycieczka na przykład. Żadnych problemów! Jedną elektronikę ugotowałem też :cry: I w dwóch Mobiusach przykleiłem dodatkowe radiatory po stronie zewnętrznej. Taką harmonijkę zrobiłem z cienkiej blachy aluminiowej. Klej oczywiście termo przewodzący. W środku obudowy w jednym Mobiusie mam inną gumę termoprzewodzącą niż chińczyka. Bo ta chińska wygląda na jakiś silikon... A w drugim Mobiusie mam procek przyklejony klejem do radiatora (to raczej zły pomysł chociaż działa, ale nie polecam). Obie wersje działają od lat. Jeden Mobius to już chyba ma z 5 lat... W jednym nowy Mobiusie, dwójce, nie mam nic grzebane bo jest jeszcze na gwarancji ale się grzeje też fest. W każdym bądź razie są baaaaardzo mocno eksploatowane i działają. "Fabryczne" chłodzenie jest złe, za słabe. Proponuję wymienić gumki w środku na takie z wysoką termoprzewodnością i odpowiedniej grubości (ja mam 1,5 mm grubości), a od zewnątrz dokleić dodatkowy radiator jak ww opisałem. Albo czekać aż ugotuje się procek :-P No i łączeni tego ichniego silikonu i pasty, to porażka raczej... A sama pasta "spłynie" z czasem po prostu...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: cobra »

Mój mobius miał cały czas radiator przymocowany z wierzchu. Tylko czy ta oryginalna chińska wkładka silikonowa jest coś warta?
Nowy akumulator do mobiusa to żaden wydatek, więc wymienię go. Tylko na razie nie znajduję nigdzie dostępnego od ręki.
________________
Cobra
awas1
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2019, 23:37
Lokalizacja: Kielce

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: awas1 »

Chcę Mobiusa A2 podwiesić do drona. I mam pytanie:
Czy jest możliwe włączenie nagrywania filmu i jednoczesne robienie zdjęć(np co kilka sekund)?
I jeszcze jedno:
Jak połączyć kamerkę Mobius z telefonem na Androidzie żeby można było podglądać nagrany obraz?
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: pepis85 »

ODPOWIEDZ