Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Barjavel_Rafal »

Adrian-tak napisałem i o dziwo zawsze odpowiedz od nich w kilka godzin (moje zapytania o dostępność jakiegoś towaru czy tracking przesyłek ) a tu od wczoraj cisza ;)
zaczekam do jutra i rozważę spór przez paypal - choć wolał bym tego uniknąć. nie chcę też czekać teraz miesiąc na odpowiedź. poproszę o zwrot kasy i kupię tu gdzie pewniej - gdzieś na początku tego tematu podany jest nick gościa z ebay i jak czytałem wszyscy zadowoleni
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Adrián »

Możesz też napisać w komentarzach, że chyba masz fake'a. Od razu odpiszą ;-)
Jak przez kilka dni będzie cisza, to przez pp. Jak nie chcesz czekać.
emerwu
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 14:38
Lokalizacja: Wa-Ma

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: emerwu »

Czasem trzeba podpiąć inny kabel, lub zmienić port USB.
Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Barjavel_Rafal »

Oczywiście zmiana portu USB, czy samego przewodu nic nie zmienia. Trzeci dzień mija i odpowiedzi nie mam. Zaczekam do końca dnia i spróbuję przez Paypal załatwić sprawę

Edit

Sprawa się wyjaśniła - częściowo. Ale opowiem bo chyba to co mi się przytrafiło nie jest oczywiste i nie zdarza się często a i jeszcze nie do końca wyjaśnione
Zamówiłem na BG jedną paczkę a w niej
- 2x lewe i dwa razy prawe śmigła carbonowe
- nakrętki do śmigieł
- kamerę Mobius
- miernik elektroniczny USB
Po jednym dniu dostałem od BG informację że rozdzielą paczkę na dwie mniejsze ponieważ nie wszystko znajduję się w jednym magazynie
Rozdzielono na dwie paczki
w pierwszej kamera i lewe śmigła
w drugiej prawe śmigła, miernik i nakrętki
Paczkę brałem kurierem

po dwóch dniach dostałem info że z jedną z paczek jest problem i wyślą drugi raz i pytają czy chcę kasę czy wysyłkę na wskazany adres. Nie napisali z którą był problem a ja już nie wnikałem (przyjdą to przyjdą)

Pierwsza doszła paczka z kamerką (odprawa celna, dopytywanie o koszta transportu, tłumaczenie pozycji z faktury i przeznaczenie)
mailem wysłałem odpowiedzi na wszystko o co pytali i po dniu zawitał kurier z paczką i opłatą z mojej strony 112zł
Po otwarciu ucieszyłem się że to paczka z kamerką - niestety klonem - sytuacja z kamerką kilka postów wcześniej. Po trzech dniach i dwóch wysłanych mailach ze zdjęciami i opisem problemu - cisza.
Napisałem na czacie BG i miła pani poinformowała mnie że moj problem jest rozpatrywany i w ciągu kilku dni dostanę odpowiedź. Podpytałem o drugą paczkę i dowiedziałem się tylko że nie wysłali kurierem tylko zwykłym nie rejestrowalnym listem i zwrot na paypal różnicy w kosztach przesyłki - sprawdziłem PP i zwrot jest faktycznie
Dzisiaj znów kurier DHL z paczką - myślę dotarł miernik i prawe śmigła - znów opłata tym razem 45zł i rozpakowanie - i tu moje zdziwienie
W paczce kamerka, nakrętki i lewe śmigła ??????????
Kamerka bez pudełka tylko w woreczku foliowym z kabelkiem USB ale Oryginał ;)

Także mam dwie kamery (jedna do użytku, choć klon coś tam nagrywa i da się odtworzyć)
Druga paczka pewnie dojdzie dopiero przed świętami
Napisałem do nich maila opisując sytuację i zobaczymy co odpiszą.
Najważniejsze że kamerka jest u mnie ;) choć w dziwnych nieco okoliczniściach

Także miernika jeszcze nie mam
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Lech55 »

Barjavel_Rafal pisze:Najważniejsze że kamerka jest u mnie ;) choć w dziwnych nieco okoliczniściach
Jest u Ciebie, ale czemu nie piszesz, też podróba czy oryginał?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Adrián »

A czytał wszystko?
Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Barjavel_Rafal »

Tak jak napisałem - Kamerka bez pudełka tylko w woreczku foliowym z kabelkiem USB ale Oryginał ;)
serum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 26 sie 2014, 17:39
Lokalizacja: zza szyby

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: serum »

Witam.
Mam pewien problem z kamerą Mobius Lens "C".
Kamerka ogólnie służy mi głównie jako rejestrator w samochodzie. Teraz zimową porą, gdy zostanie włączona to obraz nie ma naturalnych kolorów.

Obrazek

Nieraz taki obraz utrzymuje się przez cały czas kiedy nagrywa. Ale są sytuacje, kiedy rozpoczyna nagrywanie w tych nienaturalnych kolorach a po kilku minutach wszystko automatycznie wraca do normy.

Obrazek

Ktoś ma jakieś przypuszczenie przez co taka niebieska barwa jest spowodowana? Jest to już druga kamera Mobius jaką mam. W tej pierwszej też takie przebarwienie występowało. Może temperatura na zewnątrz ma taki wpływ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Adrián »

Zapewne ustawione na Auto?
Jeśli tak, to wybierz inne dostępne i ustaw na "sztywno".
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: jumpertomek »

Jakieś porady na mocny widok rybiego oka w mobiusie C :( ?
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: labo »

Ktoś ma Mobiusa z obiektywem D? Jak się sprawuje ten obiektyw? Podobno: "little smaller angle than lense C2, with distortion correction".
serum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 26 sie 2014, 17:39
Lokalizacja: zza szyby

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: serum »

Następny problem z kamerą. Podłączam kablem do komputera i mobius nie uruchamia się jako pamięć. Muszę włączyć dopiero komp widzi. Druga sprawa jest taka, że nie ma sygnalizacji ładowania kamery poprzez zieloną diodę. W opcjach mam ustawione na ładowanie poprzez USB. Ktoś coś poradzi?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Piotrowy »

Coś z tymi Mobiusami nie teges :-/
Pół roku z powodzeniem używałem go jako rejestrator w samochodzie. Teraz niestety, po 5-10 min nagrywania kamera zwiesza się.
Pali się na stałe czerwona dioda i nie reaguje na przyciski. Po resecie wszystko wraca do normy, nagrywa, reaguje na przyciski, łączy się z komputerem. Wgrywanie softu, zmiana ustawień nić nie daje. Bateria sprawna. Większość kombinacji już wykonałem. Ręce opadają, niby działa, a nie działa :evil:
Jedyne jeszcze co mi przychodzi do głowy, to zmiana karty pamięci (teraz 32Gb) na inną.

Miał ktoś podobny przypadek :roll:
jarnet86
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 21:02
Lokalizacja: Malbork

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: jarnet86 »

Miałem podobny przypadek. Urywało mi filmy po chwili nagrywania. Jako, że spisałem kamerkę na straty z ciekawości potraktowałem płytkę hardcorowym testem i podgrzałem w piekarniku by poprawić zimne luty. Na chwilę pomogło. Nie wiem jak twoja kamerka, ale moja wiele przeszła więc nie zdziwiło mnie to, że w końcu się poddała.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Piotrowy »

jarnet86 pisze:Miałem podobny przypadek. Urywało mi filmy po chwili nagrywania. Jako, że spisałem kamerkę na straty z ciekawości potraktowałem płytkę hardcorowym testem i podgrzałem w piekarniku by poprawić zimne luty. Na chwilę pomogło. Nie wiem jak twoja kamerka, ale moja wiele przeszła więc nie zdziwiło mnie to, że w końcu się poddała.
Kurcze :-/ Moja nawet nie latała, tylko jeździła w samochodzie. Może różnica temperatur jej zaszkodziła :roll: Sam nie wiem.
Przy okazji poproszę kogoś, żeby podgrzał ją gorącym powietrzem. Trochę mi jej szkoda na dawcę organów przeznaczyć :-(
ODPOWIEDZ